Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 12 - November 13, 2022

VM 8 Ball

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Sascha Meister
7 (6/1) 43 (31/12)
72%
2 Özkan Bicici
5 (3/2) 30 (15/15)
50%
3 Benjamin Wanous
6 (4/2) 42 (24/18)
57%
4 Giuseppe Prencipe
5 (3/2) 33 (18/15)
55%
5 Guido Marwede
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
5 Tomas Roth
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
7 Andreas Kern
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
7 Ralf Brennecke
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
9 Stephan Bürger
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
9 Holger Heinzel
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
9 Klaus-Peter Schmitz
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
Starts Nov 12, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (11 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer BC Osterode

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Germany
Stephan Bürger
Walk Over
 
2   
Italy
Giuseppe Prencipe
Germany
Guido Marwede
Sat 14:24  Table 1
3   
Germany
Özkan Bicici
Walk Over
 
4   
Walk Over
Czech Republic
Tomas Roth
 
5   
Germany
Ralf Brennecke
Walk Over
 
6   
Germany
Klaus-Peter Schmitz
Germany
Sascha Meister
Sat 14:26  Table 2
7   
Germany
Benjamin Wanous
Germany
Andreas Kern
Sat 14:26  Table 3
8   
Walk Over
Germany
Holger Heinzel
 

Winner round 1

Race to 5
9   
Germany
Stephan Bürger
Germany
Guido Marwede
Sat 15:49  Table 1
10   
Germany
Özkan Bicici
Czech Republic
Tomas Roth
Sat 14:26  Table 4
11   
Germany
Ralf Brennecke
Germany
Sascha Meister
Sat 15:20  Table 2
12   
Germany
Benjamin Wanous
Germany
Holger Heinzel
Sat 15:32  Table 3

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Italy
Giuseppe Prencipe
 
14   
Walk Over
Walk Over
 
15   
Walk Over
Germany
Klaus-Peter Schmitz
 
16   
Germany
Andreas Kern
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
17   
Italy
Giuseppe Prencipe
Germany
Holger Heinzel
Sat 16:13  Table 3
18   
Walk Over
Germany
Ralf Brennecke
 
19   
Germany
Klaus-Peter Schmitz
Czech Republic
Tomas Roth
Sat 15:20  Table 4
20   
Germany
Andreas Kern
Germany
Stephan Bürger
Sat 16:44  Table 1

Winner round 2

Race to 5
21   
Germany
Guido Marwede
Germany
Özkan Bicici
Sat 16:46  Table 2
22   
Germany
Sascha Meister
Germany
Benjamin Wanous
Sat 16:48  Table 4

Loser round 3

Race to 5
23   
Italy
Giuseppe Prencipe
Germany
Ralf Brennecke
Sat 17:34  Table 4
24   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Andreas Kern
Sat 17:34  Table 3

Loser round 4

Race to 5
25   
Italy
Giuseppe Prencipe
Germany
Guido Marwede
Sat 18:10  Table 4
26   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Benjamin Wanous
Sat 18:10  Table 2

Winners qualification

Race to 5
27   
Germany
Özkan Bicici
R1
Germany
Sascha Meister
Sat 18:10  Table 3

Loser round 5

Race to 5
28   
Italy
Giuseppe Prencipe
Germany
Benjamin Wanous
Sat 19:32  Table 3

Losers qualification

Race to 5
29   
Germany
Benjamin Wanous
Germany
Sascha Meister
Sat 20:27  Table 3

Final

Race to 5
30   
Germany
Özkan Bicici
Germany
Sascha Meister
Sat 21:18  Table 3
31   
Germany
Sascha Meister
Germany
Özkan Bicici
Sat 22:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants