Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 21, 2021

VIIKKOKISAT 8-PALLO 21.9.2021 (SYKSY21) 6/16

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tommi Peltonen
5 (5/0) 27 (20/7)
74%
10
2 Joni Veteläinen
5 (4/1) 33 (17/16)
52%
8
3 Niko Mäkipaakkanen
4 (3/1) 23 (14/9)
61%
6
3 Eetu Venho
5 (3/2) 32 (17/15)
53%
6
5 George Savolainen
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
3
5 Sebastian Lindholm
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
3
5 Toni Jokinen
3 (2/1) 18 (11/7)
61%
3
5 Niko Vuorinen
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
3
9 Mika Pakarinen
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
1
9 Pepe Kinnunen
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
1
9 Leevi Auresto
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
1
9 Tomi Mantere
3 (1/2) 19 (10/9)
53%
1
13 Amir Abdelraziq
MyBiljardi & Bar
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
13 Harri Hynynen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
13 Kimmo Pyykkinen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
13 Sami Tuominen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
Entry deadline Sep 21, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Sep 21, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskausi 2021
Organizer Tuusulan Keilahalli
Contact Antti Silvennoinen
More info
Tervetuloa Tuusulan Keilahallille pelaamaan viikkokisoja.

Pelimuoto: 9-pallo/8-pallo, vuoroviikoin, vuoroaloituksin, aloittaja arvotaan
Voittomäärä: 3-5 voittoon tasoituksilla
Pöydät: 8 kpl Dynamic III
Kaavio: Tuplaeliminaatio + 4-16 cup
Osallistujamäärä: minimissään 8 pelaajaa
Osallistumismaksu: 10 €, josta 1 € viikkokisojen jaksofinaaliin
Palkinnot: Jaetaan 2-4 parhaalle

Ilmoittautuminen: Cuescoren kautta tai 0504330606.

HUOM!!!
Turnaus alkaa tiistaisin klo 17.30
Viikkokisojen jaksofinaalit 3-4 kuukauden välein
- Jaksofinaaleihin osallistumisoikeus on vähintään 3 viikkokisaan jakson aikana osallistuneilla

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Walk Over
Finland
Niko Vuorinen
 
2   
Finland
Sebastian Lindholm
Walk Over
 
3   
Walk Over
Finland
George Savolainen
 
4   
Finland
Pepe Kinnunen
Walk Over
 
5   
Walk Over
Thailand
Tommi Peltonen
 
6   
Finland
Kimmo Pyykkinen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Eetu Venho
 
8   
Finland
Mika Pakarinen
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Joni Veteläinen
Finland
Niko Vuorinen
Tue 17:39  Table 1
10   
Finland
Sebastian Lindholm
Finland
Amir Abdelraziq
Tue 17:39  Table 2
11   
Finland
Toni Jokinen
R2
Finland
George Savolainen
Tue 17:39  Table 3
12   
Finland
Pepe Kinnunen
Harri Hynynen
Tue 17:39  Table 4
13   
Finland
Leevi Auresto
Thailand
Tommi Peltonen
Tue 17:39  Table 5
14   
Finland
Kimmo Pyykkinen
Finland
Tomi Mantere
Tue 17:39  Table 6
15   
Finland
Niko Mäkipaakkanen
Finland
Eetu Venho
Tue 17:39  Table 7
16   
Finland
Mika Pakarinen
Finland
Sami Tuominen
Tue 17:39  Table 8

Loser round 1

Race to 4
17   
Walk Over
Finland
Sami Tuominen
 
18   
Walk Over
Finland
Eetu Venho
 
19   
Walk Over
Finland
Kimmo Pyykkinen
 
20   
Walk Over
Finland
Leevi Auresto
 
21   
Walk Over
Harri Hynynen
 
22   
Walk Over
Finland
George Savolainen
 
23   
Walk Over
Finland
Amir Abdelraziq
 
24   
Walk Over
Finland
Niko Vuorinen
 

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Sami Tuominen
Finland
Eetu Venho
Tue 18:20  Table 3
26   
Finland
Kimmo Pyykkinen
Finland
Leevi Auresto
Tue 18:12  Table 2
27   
Harri Hynynen
Finland
George Savolainen
Tue 18:20  Table 7
28   
Finland
Amir Abdelraziq
Finland
Niko Vuorinen
Tue 18:29  Table 4

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Joni Veteläinen
Finland
Sebastian Lindholm
Tue 18:28  Table 1
30   
Finland
Toni Jokinen
Finland
Pepe Kinnunen
Tue 18:19  Table 5
31   
Thailand
Tommi Peltonen
Finland
Tomi Mantere
Tue 18:12  Table 6
32   
Finland
Niko Mäkipaakkanen
Finland
Mika Pakarinen
Tue 18:18  Table 8

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Eetu Venho
Finland
Pepe Kinnunen
Tue 19:01  Table 6
34   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Sebastian Lindholm
Tue 19:18  Table 1
35   
Finland
George Savolainen
Finland
Mika Pakarinen
Tue 19:03  Table 8
36   
Finland
Niko Vuorinen
Finland
Tomi Mantere
Tue 19:15  Table 4

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Joni Veteläinen
Finland
Sebastian Lindholm
Tue 20:08  Table 1
38   
Finland
Toni Jokinen
Finland
Eetu Venho
Tue 19:56  Table 6
39   
Thailand
Tommi Peltonen
Finland
George Savolainen
Tue 19:56  Table 2
40   
Finland
Niko Mäkipaakkanen
Finland
Niko Vuorinen
Tue 20:08  Table 5

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Joni Veteläinen
Finland
Eetu Venho
Tue 21:00  Table 1
42   
Thailand
Tommi Peltonen
Finland
Niko Mäkipaakkanen
Tue 20:50  Table 3

Final

Race to 4
43   
Finland
Joni Veteläinen
Thailand
Tommi Peltonen
Tue 21:42  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants