Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 5, 2023

The Clubin Viikkokisa syksy 2023 #6/18

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Finland Stefan Sellberg
The Club Vaasa
5 (5/0) 21 (15/6)
71%
1250
2 Finland Johan Blomqvist
5 (4/1) 18 (14/4)
78%
1000
3 Finland Mikael Unger
4 (3/1) 16 (10/6)
63%
750
3 Vietnam Binh Nguyen
5 (3/2) 21 (12/9)
57%
750
5 Vietnam Thang Nguyen
5 (3/2) 23 (12/11)
52%
500
5 Finland Oscar Forsblom
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
500
5 Finland Teemu Vähänen
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
500
5 Finland Mikko Suuronen
4 (3/1) 17 (10/7)
59%
500
9 Finland Jonathan Nylen
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
300
Show more
9 Finland Miika Norrena
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
300
9 Finland Konsta Kiviniemi
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
300
9 Bosnia and Herzegovina Malik Fajic
4 (2/2) 17 (7/10)
41%
300
13 Finland Juha-Matti Järvinen
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
200
13 Finland Marko Kallio
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
200
13 Finland Frida Svarvars
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
200
13 Romania Claudiu Petre
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
200
17 Finland Janne Lehtonen
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
150
17 Finland André Näsi
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
150
17 Finland Amer Velic
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
150
17 Finland Tiia Korpela
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
150
17 Finland Patrik Bexar
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
150
Entry deadline Sep 5, 2023, 5:20 PM (local time)
Starts Sep 5, 2023, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syksy kausi 2023 The Club Viikkokisa ranking
Organizer Vaasa Billiard
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com) and Jari Kauppinen (kauppinen.jari@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Janne Lehtonen
7
Finland
Mikko Suuronen
8
Tue 17:25  Table 1
2   
Finland
Oscar Forsblom
Walk Over
 
3   
Finland
Miika Norrena
7
Vietnam
Thang Nguyen
7
Tue 17:25  Table 2
4   
Romania
Claudiu Petre
7
Finland
Patrik Bexar
9
Tue 17:25  Table 3
5   
Finland
André Näsi
8
Finland
Marko Kallio
7
Tue 17:25  Table 4
6   
Finland
Tiia Korpela
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Frida Svarvars
 
8   
Finland
Jonathan Nylen
9
Finland
Amer Velic
8
Tue 17:25  Table 5

Winner round 1

Race to 3
9   
Finland
Konsta Kiviniemi
8
Finland
Mikko Suuronen
8
Tue 17:56  Table 8
10   
Finland
Oscar Forsblom
8
Finland
Juha-Matti Järvinen
9
Tue 17:25  Table 6
11   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Vietnam
Thang Nguyen
7
Tue 18:02  Table 5
12   
Romania
Claudiu Petre
7
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 18:04  Table 1
13   
Finland
Mikael Unger
7
Finland
Marko Kallio
7
Tue 18:00  Table 6
14   
Finland
Tiia Korpela
8
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 17:25  Table 7
15   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Frida Svarvars
7
Tue 17:25  Table 8
16   
Finland
Jonathan Nylen
9
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
8
Tue 17:59  Table 7

Loser round 1

Race to 3
17   
Finland
Janne Lehtonen
7
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
8
Tue 18:20  Table 7
18   
Walk Over
Finland
Frida Svarvars
 
19   
Finland
Miika Norrena
7
Finland
Tiia Korpela
8
Tue 18:02  Table 4
20   
Finland
Patrik Bexar
9
Finland
Marko Kallio
7
Tue 18:16  Table 6
21   
Finland
André Näsi
8
Romania
Claudiu Petre
7
Tue 18:25  Table 1
22   
Walk Over
Vietnam
Binh Nguyen
 
23   
Walk Over
Finland
Juha-Matti Järvinen
 
24   
Finland
Amer Velic
8
Finland
Konsta Kiviniemi
8
Tue 18:26  Table 8

Loser round 2

Race to 3
25   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
8
Finland
Frida Svarvars
7
Tue 18:42  Table 7
26   
Finland
Miika Norrena
7
Finland
Marko Kallio
7
Tue 18:47  Table 6
27   
Romania
Claudiu Petre
7
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 18:47  Table 4
28   
Finland
Juha-Matti Järvinen
9
Finland
Konsta Kiviniemi
8
Tue 18:51  Table 8

Winners qualification

Race to 3
29   
Finland
Mikko Suuronen
8
Finland
Oscar Forsblom
8
Tue 18:29  Table 5
30   
Vietnam
Thang Nguyen
7
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 18:29  Table 2
31   
Finland
Mikael Unger
7
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 18:17  Table 3
32   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 18:21  Table 2

Losers qualification

Race to 3
33   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
8
Vietnam
Thang Nguyen
7
Tue 19:10  Table 8
34   
Finland
Miika Norrena
7
Finland
Oscar Forsblom
8
Tue 19:40  Table 8
35   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Jonathan Nylen
9
Tue 19:32  Table 5
36   
Finland
Konsta Kiviniemi
8
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 19:10  Table 7

Quarter final

Race to 3
37   
Finland
Mikko Suuronen
8
Vietnam
Binh Nguyen
8
Tue 20:15  Table 6
38   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Teemu Vähänen
8
Tue 20:15  Table 2
39   
Finland
Mikael Unger
7
Vietnam
Thang Nguyen
7
Tue 20:15  Table 7
40   
Finland
Johan Blomqvist
9
Finland
Oscar Forsblom
8
Tue 20:15  Table 8

Semi final

Race to 3
41   
Vietnam
Binh Nguyen
8
Finland
Stefan Sellberg
9
Tue 20:47  Table 8
42   
Finland
Mikael Unger
7
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 20:47  Table 7

Final

Race to 3
43   
Finland
Stefan Sellberg
9
Finland
Johan Blomqvist
9
Tue 21:06  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants