Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 20, 2021

TBK 20.07

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
6 (5/1) 57 (35/22)
61%
2 Ola Larsen
Trondheim BK
6 (3/3) 63 (31/32)
49%
3 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 49 (29/20)
59%
3 Lars Petter Løkken
Trondheim BK
5 (2/3) 45 (23/22)
51%
5 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
4 (3/1) 41 (20/21)
49%
5 Robert Grønlie
Trondheim BK
4 (2/2) 39 (22/17)
56%
5 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
5 Hamed Khowazack
Trondheim BK
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
9 Carl Johan Claussen
3 (2/1) 28 (12/16)
43%
10 Henrik Flatås
Trondheim BK
3 (0/3) 29 (11/18)
38%
10 Steinar Moe
Trondheim BK
3 (0/3) 32 (14/18)
44%
10 Roger Mortensen
3 (0/3) 29 (10/19)
34%
Starts Jul 20, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Knut Inge Røstvold 3 3 0 0 18 15 3 0 0 0 0.545 3
2 Mats Brujordet Schjetne 3 2 0 1 17 12 5 0 0 0 0.586 2
3 Ola Larsen 3 1 0 2 15 16 -1 0 0 0 0.484 1
4 Henrik Flatås 3 0 0 3 11 18 -7 0 0 0 0.379 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Even Letnes Wærnes 3 3 0 0 18 11 7 0 0 0 0.621 3
2 Gunnar Aronsen 3 2 0 1 17 14 3 0 0 0 0.548 2
3 Lars Petter Løkken 3 1 0 2 13 14 -1 0 0 0 0.481 1
4 Roger Mortensen 3 0 0 3 10 19 -9 0 0 0 0.345 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Robert Grønlie 3 2 0 1 17 11 6 0 0 0 0.607 2
2 Hamed Khowazack 3 2 0 1 17 15 2 0 0 0 0.531 2
3 Carl Johan Claussen 3 2 0 1 12 16 -4 0 0 0 0.429 2
4 Steinar Moe 3 0 0 3 14 18 -4 0 0 0 0.438 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 18:00 
2-A   
Norway
Ola Larsen
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 18:00 
3-B   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Lars Petter Løkken
Tue 18:00 
4-B   
Norway
Roger Mortensen
Norway
Gunnar Aronsen
Tue 18:00 
5-C   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Steinar Moe
Tue 18:00 
6-C   
Norway
Hamed Khowazack
Norway
Robert Grønlie
Tue 18:00 

Round 2

Race to 6
7-A   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 18:51 
8-A   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Ola Larsen
Tue 18:51 
9-B   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Gunnar Aronsen
Tue 18:51 
10-B   
Norway
Lars Petter Løkken
Norway
Roger Mortensen
Tue 18:51 
11-C   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Robert Grønlie
Tue 18:51 
12-C   
Norway
Steinar Moe
Norway
Hamed Khowazack
Tue 18:51 

Round 3

Race to 6
13-A   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Ola Larsen
Tue 19:42 
14-A   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 19:42 
15-B   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Roger Mortensen
Tue 19:42 
16-B   
Norway
Gunnar Aronsen
Norway
Lars Petter Løkken
Tue 19:38 
17-C   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Hamed Khowazack
Tue 19:42 
18-C   
Norway
Robert Grønlie
Norway
Steinar Moe
Tue 19:42 

Quarter final

Race to 6
19   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Lars Petter Løkken
Tue 21:10 
20   
Norway
Hamed Khowazack
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 20:59 
21   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Gunnar Aronsen
Tue 21:10 
22   
Norway
Ola Larsen
Norway
Robert Grønlie
Tue 21:10 

Semi final

Race to 6
23   
Norway
Lars Petter Løkken
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 21:11 
24   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Ola Larsen
Tue 22:15 

Final

Race to 6
25   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Ola Larsen
Tue 22:47 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants