Duke u ruajtur..

Edit match video

Sheno nje koment

Rregulloni handicapin

Perditesoni handicapin per :

Ndjekni
Ju duhet te identifikoheni per te kryer kete veprim
Shperndaje

Shperndaje kete faqe

01 prill 2017

T9B Ranking Series Event 3

Shtoni pjesmarres

Ju lutemi pritni
9-Ball

Rezultatet  

#EmriNdeshjet - Te fituara - te humburaSeriat (fitoret/humbjet)Perqindja e fitoreve Piket
1 Elliot Sanderson
7 (7/0) 79 (49/30)
62%
10
2 Anthony Ginn
8 (6/2) 87 (49/38)
56%
8
3 Mark Williams
6 (4/2) 59 (38/21)
64%
7
3 Tony Burton
6 (5/1) 65 (41/24)
63%
7
5 Daniel Wells
4 (3/1) 42 (24/18)
57%
6
5 Mark Lester Inting
6 (4/2) 65 (39/26)
60%
6
5 Richard Twomey
4 (3/1) 41 (22/19)
54%
6
5 Filip Krawczyk
5 (4/1) 52 (32/20)
62%
6
9 Daniel Lernihan (3)
4 (2/2) 46 (22/24)
48%
4
Trego me shume
9 Garry Oyangoren
3 (2/1) 32 (18/14)
56%
4
9 Rich Fulwell
3 (2/1) 35 (17/18)
49%
4
9 James Taylor (0)
3 (2/1) 36 (20/16)
56%
4
9 Mathieu Ferreira (-1)
3 (2/1) 37 (18/19)
49%
4
9 Mark Hughes
3 (2/1) 34 (18/16)
53%
4
9 Tyler Trew
5 (3/2) 52 (27/25)
52%
4
9 Paul Taylor
4 (3/1) 44 (24/20)
55%
4
17 Steve Chick
2 (1/1) 23 (12/11)
52%
3
17 Mark James Parker
3 (1/2) 35 (15/20)
43%
3
17 Phil Wildman
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
3
17 Nick Hampton
3 (1/2) 33 (17/16)
52%
3
17 Nathan Virica (2)
4 (2/2) 37 (21/16)
57%
3
17 James Topliff
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
3
17 Jaspal Bamotra
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
3
17 Lesław Łukaszewicz
4 (2/2) 46 (21/25)
46%
3
17 Steve Della
3 (1/2) 32 (17/15)
53%
3
17 Dinesh Patel (4)
3 (1/2) 29 (11/18)
38%
3
17 Jordan Turner (2)
3 (2/1) 33 (19/14)
58%
3
17 Julian Roper
3 (2/1) 36 (18/18)
50%
3
17 Louis Clarke (0)
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
3
17 Paul McMichael
2 (1/1) 26 (13/13)
50%
3
17 Alexandra Cunha
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
3
17 Alex Colgan
2 (1/1) 26 (13/13)
50%
3
33 Dmitry Mitia
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
1
33 Vesilin Papradanov
3 (1/2) 33 (18/15)
55%
1
33 Chris Hill (2)
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
1
33 Wojtek Trajdos (-4)
3 (1/2) 35 (17/18)
49%
1
33 Mikko Tuomi
2 (0/2) 14 (0/14)
0%
1
33 Antochi Vlad
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
1
33 Michael Beeston
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
1
33 Steve Davison
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
1
33 Elio Laranjinha (2)
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
1
33 Denis Repard (2)
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
1
33 Adrian Hickson
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
1
33 Bradley Holt
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
1
33 Jay McCarthy
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
1
33 Stefan Mesedzhiev
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
1
33 Mark Newell
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
1
33 László László Zsom
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
1
Afati i hyrjes(Regjistrimit) 2017-03-30 2.00.MD (Koha lokale)
Fillon 2017-04-01 9.30.PD (Koha lokale)
Tipi i skemes Double elimination 48-32 (47 Pjesmarresit)
Gara deri ne : 7
Hendikep Me hendikep
Renditjet T9B Dynamic Billard Amateur Ranking Series 2017
Organizatori Total9Ball
Me shum informata
T9B Dynamic Billard Open Ranking Series E3 2017 – Sat 1st Apr

Date: Sat 1st Apr
Venue: Raging Ball St.Albans
Time: 9.30
Discipline: 9 Ball
Format: 1 day (DE 48-32 K/O)
Race to: 7
Handicap System: Yes
Entry Fee: £40 T9B Members / £45 T9B Non-Members

Video / Livestream

Orari

Duke pritur
Duke luajtur
Ka perfunduar

Raundi 1

Gara deri ne : 7
1
Poland
Lesław Łukaszewicz (-1)
United Kingdom
Mark Williams (4)
Sht 09:35  Tavolina 24   
2
Philippines
Mark Lester Inting (3)
United Kingdom
Michael Beeston (0)
Sht 09:35  Tavolina 25   
3
United Kingdom
Paul Taylor (0)
India
Jaspal Bamotra (1)
Sht 09:35  Tavolina 26   
4
United Kingdom
Tony Burton (-1)
United Kingdom
Nick Hampton (-1)
Sht 09:35  Tavolina 27   
5
United Kingdom
Daniel Lernihan (3)
Poland
Wojtek Trajdos (-4)
Sht 09:35  Tavolina 28   
6
United Kingdom
Elliot Sanderson (-2)
Italy
Steve Della (2)
Sht 09:35  Tavolina 29   
7
Finland
Mikko Tuomi (2)
United Kingdom
Nathan Virica (2)
Sht 09:35  Tavolina 30   
8
United Kingdom
Louis Clarke (0)
United Kingdom
Bradley Holt (2)
Sht 09:35  Tavolina 31   
9
United Kingdom
Dinesh Patel (4)
Bulgaria
Vesilin Papradanov (3)
Sht 10:19  Tavolina 28   
10
United Kingdom
Anthony Ginn (-1)
Bulgaria
Stefan Mesedzhiev (2)
Sht 10:06  Tavolina 30   
11
United Kingdom
Phil Wildman (-4)
United Kingdom
Jordan Turner (2)
Sht 10:21  Tavolina 26   
12
United Kingdom
Mark James Parker (-1)
United Kingdom
Julian Roper (2)
Sht 10:27  Tavolina 24   
13
United States
Jay McCarthy (3)
Poland
Filip Krawczyk (0)
Sht 10:06  Tavolina 25   
14
Hungary
László Zsom (2)
United Kingdom
Denis Repard (2)
Sht 10:30  Tavolina 29   
15
Portugal
Elio Laranjinha (2)
United Kingdom
Tyler Trew (2)
Sht 10:38  Tavolina 27   
16
Russia
Dmitry Mitia (3)
United Kingdom
Steve Davison (3)
Sht 10:42  Tavolina 30   

Kualifikimet e fitueseve

Gara deri ne : 7
17
United Kingdom
Alex Colgan (1)
Poland
Lesław Łukaszewicz (-1)
Sht 10:47  Tavolina 31   
18
Philippines
Mark Lester Inting (3)
United Kingdom
Mark Hughes (2)
Sht 11:11  Tavolina 28   
19
Portugal
Alexandra Cunha (2)
United Kingdom
Paul Taylor (0)
Sht 11:16  Tavolina 25   
20
United Kingdom
Tony Burton (-1)
United Kingdom
James Topliff (0)
Sht 11:24  Tavolina 26   
21
United Kingdom
Steve Chick (0)
Poland
Wojtek Trajdos (-4)
Sht 11:38  Tavolina 24   
22
United Kingdom
Elliot Sanderson (-2)
United Kingdom
Mark Newell (0)
Sht 11:39  Tavolina 29   
23
United Kingdom
Daniel Wells (1)
United Kingdom
Nathan Virica (2)
Sht 11:53  Tavolina 27   
24
United Kingdom
Bradley Holt (2)
United Kingdom
Rich Fulwell (3)
Sht 11:54  Tavolina 31   
25
France
Mathieu Ferreira (-1)
Bulgaria
Vesilin Papradanov (3)
Sht 12:09  Tavolina 30   
26
United Kingdom
Anthony Ginn (-1)
England
Richard Twomey (-4)
Sht 12:17  Tavolina 26   
27
Romania
Antochi Vlad (-1)
United Kingdom
Jordan Turner (2)
Sht 12:16  Tavolina 25   
28
United Kingdom
Julian Roper (2)
United Kingdom
Adrian Hickson (3)
Sht 12:19  Tavolina 24   
29
United Kingdom
Chris Hill (2)
Poland
Filip Krawczyk (0)
Sht 12:30  Tavolina 27   
30
Hungary
László Zsom (2)
Philippines
Garry Oyangoren (3)
Sht 12:34  Tavolina 29   
31
United Kingdom
Paul McMichael (2)
United Kingdom
Tyler Trew (2)
Sht 12:43  Tavolina 28   
32
United Kingdom
Steve Davison (3)
United Kingdom
James Taylor (0)
Sht 12:57  Tavolina 31   

Kualifikimi i humbesave

Gara deri ne : 7
33
United Kingdom
Mark Williams (4)
United Kingdom
Steve Davison (3)
Sht 14:43  Tavolina 31   
34
United Kingdom
Michael Beeston (0)
United Kingdom
Tyler Trew (2)
Sht 14:41  Tavolina 29   
35
India
Jaspal Bamotra (1)
Hungary
László Zsom (2)
Sht 13:56  Tavolina 31   
36
United Kingdom
Nick Hampton (-1)
United Kingdom
Chris Hill (2)
Sht 14:10  Tavolina 25   
37
United Kingdom
Daniel Lernihan (3)
United Kingdom
Adrian Hickson (3)
Sht 14:19  Tavolina 27   
38
Italy
Steve Della (2)
Romania
Antochi Vlad (-1)
Sht 14:51  Tavolina 25   
39
Finland
Mikko Tuomi (2)
United Kingdom
Anthony Ginn (-1)
Sht 13:06  Tavolina 26   
40
United Kingdom
Louis Clarke (0)
Bulgaria
Vesilin Papradanov (3)
Sht 14:38  Tavolina 30   
41
United Kingdom
Dinesh Patel (4)
United Kingdom
Bradley Holt (2)
Sht 13:07  Tavolina 26   
42
Bulgaria
Stefan Mesedzhiev (2)
United Kingdom
Nathan Virica (2)
Sht 13:17  Tavolina 25   
43
United Kingdom
Phil Wildman (-4)
United Kingdom
Mark Newell (0)
Sht 13:22  Tavolina 27   
44
United Kingdom
Mark James Parker (-1)
Poland
Wojtek Trajdos (-4)
Sht 13:25  Tavolina 30   
45
United States
Jay McCarthy (3)
United Kingdom
James Topliff (0)
Sht 13:39  Tavolina 29   
46
United Kingdom
Denis Repard (2)
Portugal
Alexandra Cunha (2)
Sht 13:49  Tavolina 24   
47
Portugal
Elio Laranjinha (2)
Philippines
Mark Lester Inting (3)
Sht 13:51  Tavolina 28   
48
Russia
Dmitry Mitia (3)
Poland
Lesław Łukaszewicz (-1)
Sht 14:04  Tavolina 26   

32 Lojtaret e fundit

Gara deri ne : 7
49
United Kingdom
Alex Colgan (1)
Philippines
Mark Lester Inting (3)
Sht 16:25  Tavolina 24   
50
United Kingdom
Mark Hughes (2)
United Kingdom
Dinesh Patel (4)
Sht 16:25  Tavolina 25   
51
United Kingdom
Paul Taylor (0)
Italy
Steve Della (2)
Sht 16:26  Tavolina 26   
52
United Kingdom
Tony Burton (-1)
Poland
Lesław Łukaszewicz (-1)
Sht 16:26  Tavolina 27   
53
United Kingdom
Steve Chick (0)
United Kingdom
Daniel Lernihan (3)
Sht 16:26  Tavolina 28   
54
United Kingdom
Elliot Sanderson (-2)
Portugal
Alexandra Cunha (2)
Sht 16:26  Tavolina 29   
55
United Kingdom
Daniel Wells (1)
United Kingdom
Louis Clarke (0)
Sht 16:26  Tavolina 30   
56
United Kingdom
Rich Fulwell (3)
United Kingdom
James Topliff (0)
Sht 16:26  Tavolina 31   
57
France
Mathieu Ferreira (-1)
India
Jaspal Bamotra (1)
Sht 16:56  Tavolina 28   
58
England
Richard Twomey (-4)
United Kingdom
Nick Hampton (-1)
Sht 17:13  Tavolina 25   
59
United Kingdom
Jordan Turner (2)
United Kingdom
Mark Williams (4)
Sht 17:15  Tavolina 31   
60
United Kingdom
Julian Roper (2)
United Kingdom
Tyler Trew (2)
Sht 17:13  Tavolina 27   
61
Poland
Filip Krawczyk (0)
United Kingdom
Phil Wildman (-4)
Sht 17:24  Tavolina 24   
62
Philippines
Garry Oyangoren (3)
United Kingdom
Mark James Parker (-1)
Sht 17:49  Tavolina 26   
63
United Kingdom
Paul McMichael (2)
United Kingdom
Anthony Ginn (-1)
Sht 17:27  Tavolina 29   
64
United Kingdom
James Taylor (0)
United Kingdom
Nathan Virica (2)
Sht 17:34  Tavolina 30   

16 Lojtaret e fundit

Gara deri ne : 7
65
Philippines
Mark Lester Inting (3)
United Kingdom
Mark Hughes (2)
Sht 18:38  Tavolina 31   
66
United Kingdom
Paul Taylor (0)
United Kingdom
Tony Burton (-1)
Sht 18:36  Tavolina 29   
67
United Kingdom
Daniel Lernihan (3)
United Kingdom
Elliot Sanderson (-2)
Sht 18:16  Tavolina 24   
68
United Kingdom
Daniel Wells (1)
United Kingdom
Rich Fulwell (3)
Sht 18:38  Tavolina 27   
69
France
Mathieu Ferreira (-1)
England
Richard Twomey (-4)
Sht 18:52  Tavolina 30   
70
United Kingdom
Mark Williams (4)
United Kingdom
Tyler Trew (2)
Sht 18:38  Tavolina 25   
71
Poland
Filip Krawczyk (0)
Philippines
Garry Oyangoren (3)
Sht 18:51  Tavolina 26   
72
United Kingdom
Anthony Ginn (-1)
United Kingdom
James Taylor (0)
Sht 18:39  Tavolina 28   

Qerek finalet

Gara deri ne : 7
73
Philippines
Mark Lester Inting (3)
United Kingdom
Tony Burton (-1)
Sht 19:35  Tavolina 24   
74
United Kingdom
Elliot Sanderson (-2)
United Kingdom
Daniel Wells (1)
Sht 19:15    
75
England
Richard Twomey (-4)
United Kingdom
Mark Williams (4)
Sht 20:06  Tavolina 27   
76
Poland
Filip Krawczyk (0)
United Kingdom
Anthony Ginn (-1)
Sht 19:57  Tavolina 28   

Gjysem finalet

Gara deri ne : 7
77
United Kingdom
Tony Burton (-1)
United Kingdom
Elliot Sanderson (-2)
Sht 21:00  Tavolina 27   
78
United Kingdom
Mark Williams (4)
United Kingdom
Anthony Ginn (-1)
Sht 21:26  Tavolina 28   

Finalja

Gara deri ne : 7
79
United Kingdom
Elliot Sanderson (-3)
United Kingdom
Anthony Ginn (-1)
Sht 22:29  Tavolina 27   

Komentet

Chat ()
Mesazhi i fundit nga :
    Ju lutemi Kyquni Per te komentuar