Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 8 - February 9, 2020

Swedish 3-Cushion Tour (Klass 1) SÖDRA 2019/20:6

Three-cushion

Add players

Please wait...

Results  

#NameAvg Points
1 Tai Tran
Malmö Carambole och Snookerklubb
1.007 500
2 Mark Jenabpour
0.599 400
3 Stefan Hillvin
0.876 350
3 Staffan Ernström
0.559 350
5 Jesper Carlsson
0.685 300
6 Lasse Ringby
0.676 300
7 Per Hägg
0.621 300
8 Torsten Svendsen
0.527 300
9 Yenny Bajtner
0.558 250
Show more
10 Lenart Trpevski
0.554 250
11 Bo Svensson
0.521 250
12 uldis martinovs
0.505 250
13 Freddy Cato
0.766 200
14 Anders Kall
0.750 200
15 Rikard Ljung
0.537 200
16 Richard Lundin
Malmö Carambole och Snookerklubb
0.325 200
17 Eladio Garcia
0.641 150
18 Mustafa Kasemi
0.361 150
19 Mats Lohmander
0.290 150
Entry deadline Feb 6, 2020, 5:00 PM (local time)
Starts Feb 8, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Race to 25
Handicap No handicap
Rankings Swedish 3-cushion Tour - Rankings 2019/20
Organizer Svenska Biljardförbundet Carambole
Contact Torsten Svendsen (torsten@haker.se)
More info
Malmö Carambole & Snooker Klubb bjuder härmed in till Swedish 3-Cushion Tour Klass1:6 8-9 Februari. Varmt välkomna till våran klubb på Stillmansgatan 9 i Malmö.

Klädsel: Enligt tävlingsbestämmelserna.

************************

Tävlingsledare: Torsten Svendsen, Assisterande: Lars Ringby, lars.ringby@gmail.com.

************************

Vi kommer att försöka följa spelordningen i cuescore. Eventuella avvikelser meddelas i cuescore.

***********************

Vid fler deltagare än 18 startar tävlingen kl 09:00. Vid färre deltagare än 18 startar tävlingen kl10:00 .

************************

Precis som vanligt erbjuder MCSK gratis spel från 14:00 för tävlingsdeltagare på fredagen, välkomna upp till oss för att finslipa formen.

************************

Startavgift: 300kr, betalas vid ankomst till tävlingsledaren.

Anmälan göres i Cuescore, deadline är 17:00 Torsdag 6 Februari.

************************

Observera att all kommunikation till tävlingsledningen gällande tävlingen måste ske direkt till utsedd tävlingsledare eller kontaktperson som angivits tidigare och inte via sociala medier.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 25
1   
Vietnam
Tai Tran
Walk Over
 
2   
Sweden
Eladio Garcia
Sweden
Freddy Cato
Sat 10:22 
3   
Sweden
Bo Svensson
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
uldis martinovs
 
5   
Sweden
Stefan Hillvin
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Mark Jenabpour
 
7   
Sweden
Rikard Ljung
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Lasse Ringby
 
9   
Sweden
Anders Kall
Walk Over
 
10   
Sweden
Jesper Carlsson
Sweden
Mustafa Kasemi
Sat 10:22 
11   
Sweden
Staffan Ernström
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Torsten Svendsen
 
13   
Sweden
Yenny Bajtner
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Richard Lundin
 
15   
Sweden
Lenart Trpevski
Sweden
Mats Lohmander
Sat 10:23 
16   
Walk Over
Sweden
Per Hägg
 

Winner round 1

Race to 25
17   
Vietnam
Tai Tran
Sweden
Freddy Cato
Sat 10:25 
18   
Sweden
Bo Svensson
Sweden
uldis martinovs
Sat 10:25 
19   
Sweden
Stefan Hillvin
Sweden
Mark Jenabpour
Sat 10:26 
20   
Sweden
Rikard Ljung
Sweden
Lasse Ringby
Sat 10:35 
21   
Sweden
Anders Kall
Sweden
Jesper Carlsson
Sat 11:04 
22   
Sweden
Staffan Ernström
Sweden
Torsten Svendsen
Sat 11:20 
23   
Sweden
Yenny Bajtner
Sweden
Richard Lundin
Sat 10:27 
24   
Sweden
Lenart Trpevski
Sweden
Per Hägg
Sat 11:28 

Loser round 1

Race to 25
25   
Walk Over
Sweden
Eladio Garcia
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Mustafa Kasemi
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Sweden
Mats Lohmander
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 25
33   
Sweden
Eladio Garcia
Sweden
Lenart Trpevski
Sat 12:41 
34   
Walk Over
Sweden
Richard Lundin
 
35   
Walk Over
Sweden
Torsten Svendsen
 
36   
Walk Over
Sweden
Anders Kall
 
37   
Sweden
Mustafa Kasemi
Sweden
Rikard Ljung
Sat 12:17 
38   
Walk Over
Sweden
Mark Jenabpour
 
39   
Walk Over
Sweden
Bo Svensson
 
40   
Sweden
Mats Lohmander
Sweden
Freddy Cato
Sat 12:34 

Winners qualification

Race to 25
41   
Vietnam
Tai Tran
Sweden
uldis martinovs
Sat 12:36 
42   
Sweden
Stefan Hillvin
Sweden
Lasse Ringby
Sat 13:18 
43   
Sweden
Jesper Carlsson
Sweden
Staffan Ernström
Sat 13:31 
44   
Sweden
Yenny Bajtner
Sweden
Per Hägg
Sat 13:33 

Loser round 3

Race to 25
45   
Sweden
Lenart Trpevski
Sweden
Richard Lundin
Sat 14:10 
46   
Sweden
Torsten Svendsen
Sweden
Anders Kall
Sat 14:35 
47   
Sweden
Rikard Ljung
Sweden
Mark Jenabpour
Sat 14:46 
48   
Sweden
Bo Svensson
Sweden
Freddy Cato
Sat 15:00 

Losers qualification

Race to 25
49   
Sweden
Lenart Trpevski
Sweden
Lasse Ringby
Sat 15:27 
50   
Sweden
Torsten Svendsen
Sweden
uldis martinovs
Sat 16:25 
51   
Sweden
Mark Jenabpour
Sweden
Yenny Bajtner
Sat 15:46 
52   
Sweden
Bo Svensson
Sweden
Staffan Ernström
Sat 16:25 

Quarter final

Race to 30
53   
Vietnam
Tai Tran
Sweden
Lasse Ringby
Sat 17:20 
54   
Sweden
Stefan Hillvin
Sweden
Torsten Svendsen
Sat 18:40 
55   
Sweden
Jesper Carlsson
Sweden
Mark Jenabpour
Sat 17:20 
56   
Sweden
Per Hägg
Sweden
Staffan Ernström
Sat 18:43 

Semi final

Race to 30
57   
Vietnam
Tai Tran
Sweden
Stefan Hillvin
Sat 19:20 
58   
Sweden
Mark Jenabpour
Sweden
Staffan Ernström
Sat 19:20 

Final

Race to 30
59   
Vietnam
Tai Tran
Sweden
Mark Jenabpour
Sat 20:42 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment