Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 14 - March 15, 2020

Swedish 3-Cushion Tour (Klass 1) NORRA 2019/20:7

Three-cushion

Add players

Please wait...
Entry deadline Mar 12, 2020, 5:00 PM (local time)
Starts Mar 14, 2020, 9:00 AM (local time)
Format Double elimination (16 Participants)
Race to 25
Handicap No handicap
Rankings Swedish 3-cushion Tour - Rankings 2019/20
Organizer Svenska Biljardförbundet Carambole
More info
Stockholms Carambole Club inbjuder till
S3CT Klass 1:7 N:a, 3-vallars carambole
14-15 mars 2020

Spelplats; Söderbiljarden, Bondegatan 18
* * *
Sista anmälan på Cuescore torsdag 12/3 kl 17.00
Starttid 09.00 på lördag, hallen öppnar 08.30
Ev kommer spelordningen på Cuescore inte att följas då vi tar hänsyn till spelare som har resväg. OBS detta måste först godkännas av tävlingsledningen. Se info på Cuescore, kommentarsfältet
* * *
Startavgift 300:-, betala gärna på Swish 070-829 17 46
* * *
Om vi har 3 bord att spela på; upp till 14 deltagare så spelas tävlingen klart på lördag.
Om vi har 4 bord att spela på; upp till 18 deltagare så spelas tävlingen klart på lördag.
Vid fler antal startande beror det på hur lång tid det tar under dagen om vi spelar klart lördag.
* * *
All kommunikation angående tävlingen ska ske direkt till tävlingsledaren
* * *
Tävlingsansvarig, Giglio Alvarado, 070-829 17 46
Biträdande Henryk Kalita och Bosse Bäckman

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 25
1   
Sweden
Mattias Enerdal
Sweden
Giglio Alvarado
Sat 08:09  Table 10
2   
Sweden
Jonas Lindberg
Sweden
Cemil Karatay
Sat 08:10  Table 8
3   
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sweden
Richard Helander
Sat 08:10  Table 9
4   
Finland
Esko Hilander
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Sat 08:10  Table 1
5   
Turkey
Yüksel Polat
Michael Petroff
Sat 10:01  Table 9
6   
Sweden
Victor Kalita
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 10:05  Table 8
7   
Sweden
Jörgen Edström
Sweden
Fredrik Bolander
Sat 10:05  Table 10
8   
Sweden
Örjan Näsbom
Sweden
Niclas Bergendorff
Sat 10:09  Table 1

Winners qualification

Race to 25
9   
Sweden
Mattias Enerdal
Sweden
Cemil Karatay
Sat 11:09  Table 10
10   
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Sat 11:12  Table 9
11   
Turkey
Yüksel Polat
Sweden
Victor Kalita
Sat 11:41  Table 8
12   
Sweden
Fredrik Bolander
Sweden
Niclas Bergendorff
Sat 11:16  Table 1

Loser round 1

Race to 25
13   
Sweden
Giglio Alvarado
Sweden
Jonas Lindberg
Sat 12:03  Table 1
14   
Sweden
Richard Helander
Finland
Esko Hilander
Sat 12:21  Table 9
15   
Michael Petroff
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 12:34  Table 10
16   
Sweden
Jörgen Edström
Sweden
Örjan Näsbom
Sat 13:03  Table 8

Losers qualification

Race to 25
17   
Sweden
Giglio Alvarado
Sweden
Fredrik Bolander
Sat 13:37  Table 1
18   
Sweden
Richard Helander
Sweden
Victor Kalita
Sat 13:35  Table 9
19   
Michael Petroff
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sat 13:42  Table 10
20   
Sweden
Örjan Näsbom
Sweden
Cemil Karatay
Sat 14:05  Table 8

Quarter final

Race to 30
21   
Sweden
Mattias Enerdal
Sweden
Victor Kalita
Sat 14:52  Table 9
22   
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Sweden
Giglio Alvarado
Sat 14:53  Table 1
23   
Turkey
Yüksel Polat
Sweden
Örjan Näsbom
Sat 15:12  Table 8
24   
Sweden
Niclas Bergendorff
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sat 14:53  Table 10

Semi final

Race to 30
25   
Sweden
Mattias Enerdal
Sweden
Giglio Alvarado
Sat 16:34  Table 10
26   
Turkey
Yüksel Polat
Sweden
Niclas Bergendorff
Sat 16:34  Table 8

Final

Race to 30
27   
Sweden
Mattias Enerdal
Sweden
Niclas Bergendorff
Sat 17:54  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment