Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 3, 2022

Springmar snuukri meistriliiga 2022 6.etapp

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Aleksandr Vlassov
6 (5/1) 20 (13/7)
65%
500
2 Viktor Podpaskov
Tallinna Snuukriklubi
6 (4/2) 16 (11/5)
69%
420
3 Karl Oskar Toovere
Tallinna Snuukriklubi
5 (3/2) 13 (7/6)
54%
360
3 Krister Raudsepp
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
360
5 Arseni Yakunin
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
320
5 Andrei Tsadromtev
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
320
5 Jüri Järvet
Tallinna Snuukriklubi
4 (3/1) 12 (7/5)
58%
320
5 Edvin Ahven
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
320
9 Daniil Ahven
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
280
9 Ants-Kristjan Masing
Kalevi Piljardikool
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
280
9 Silver Vrait
Tallinna Snuukriklubi
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
280
9 Mihhail Bolotnikov
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
280
13 Ervin Solodilov
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
260
13 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
260
Starts Sep 3, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (14 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Springmar snuukri meistriliiga 2022
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Mario Märtsin and Karl Oskar Toovere (karloskartoovere@gmail.com)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Krister Raudsepp 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Andrei Tsadromtev 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Daniil Ahven 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jüri Järvet 3 3 0 0 6 3 3 0 0 0 0.667 3
2 Viktor Podpaskov 3 2 0 1 5 2 3 0 0 0 0.714 2
3 Mihhail Bolotnikov 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Ervin Solodilov 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karl Oskar Toovere 3 2 0 1 5 3 2 0 0 0 0.625 2
2 Aleksandr Vlassov 3 2 0 1 5 4 1 0 0 0 0.556 2
3 Silver Vrait 3 1 0 2 4 5 -1 0 0 0 0.444 1
4 Aleksandra Sinilnikova 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Edvin Ahven 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
2 Arseni Yakunin 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Ants-Kristjan Masing 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Estonia
Andrei Tsadromtev
Estonia
Daniil Ahven
Sat 09:57  Table 6
2-B   
Estonia
Mihhail Bolotnikov
Estonia
Jüri Järvet
Sat 09:57 
3-B   
Estonia
Ervin Solodilov
Estonia
Viktor Podpaskov
Sat 09:58 
4-C   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Silver Vrait
Sat 09:58 
5-C   
Estonia
Karl Oskar Toovere
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sat 09:58  Table 4
6-D   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Edvin Ahven
Sat 09:58  Table 5

Round 2

Race to 2
7-A   
Estonia
Daniil Ahven
Estonia
Krister Raudsepp
Sat 11:53  Table 6
8-B   
Estonia
Mihhail Bolotnikov
Estonia
Viktor Podpaskov
Sat 11:54 
9-B   
Estonia
Jüri Järvet
Estonia
Ervin Solodilov
Sat 12:02 
10-C   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sat 12:26 
11-C   
Estonia
Silver Vrait
Estonia
Karl Oskar Toovere
Sat 12:26  Table 4
12-D   
Estonia
Edvin Ahven
Ukraine
Arseni Yakunin
Sat 12:03  Table 5

Round 3

Race to 2
13-A   
Estonia
Krister Raudsepp
Estonia
Andrei Tsadromtev
Sat 12:40  Table 6
14-B   
Estonia
Mihhail Bolotnikov
Estonia
Ervin Solodilov
Sat 14:06 
15-B   
Estonia
Viktor Podpaskov
Estonia
Jüri Järvet
Sat 14:06 
16-C   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Karl Oskar Toovere
Sat 15:36 
17-C   
Estonia
Aleksandr Vlassov
Estonia
Silver Vrait
Sat 16:11  Table 4
18-D   
Ukraine
Arseni Yakunin
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sat 14:06  Table 5

Quarter final

Race to 2
19   
Estonia
Krister Raudsepp
Ukraine
Arseni Yakunin
Sat 16:12 
20   
Estonia
Jüri Järvet
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sat 16:58  Table 4
21   
Estonia
Viktor Podpaskov
Estonia
Edvin Ahven
Sat 16:12  Table 5
22   
Estonia
Karl Oskar Toovere
Estonia
Andrei Tsadromtev
Sat 16:12  Table 6

Semi final

Race to 3
23   
Estonia
Krister Raudsepp
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sat 18:47 
24   
Estonia
Viktor Podpaskov
Estonia
Karl Oskar Toovere
Sat 17:57 

Final

Race to 3
25   
Estonia
Aleksandr Vlassov
Estonia
Viktor Podpaskov
Sat 18:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants