Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 1, 2021

Sommartävling 8-,9-,10-boll

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Aug 1, 2021, 2:00 PM (local time)
Starts Aug 1, 2021, 2:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Organizer BK Milen

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Anton Vallgren
1
Sweden
David Lindstrand
1
Sun 14:04 
2   
Sweden
Peter Lindfors
3
Sweden
Ali E
-1
Sun 14:04 
3   
Sweden
Sia Siavash
-1
Palestinian Territory
Wim
2
Sun 14:04 
4   
Sweden
Benjamin Folke
2
Sweden
Anders Holm
0
Sun 14:04 
5   
Sweden
Hampus Andersson
2
Janne Samuelsson
3
Sun 14:06 
6   
Sweden
Mikael Bredow
2
Sweden
Pran Chanthawet
3
Sun 14:06 
7   
Sweden
Peo Peterson
-4
Sweden
Max Sörensson
2
Sun 14:49 
8   
Sweden
Kalle Wallin
-3
Sweden
Christoffer Stolpe
3
Sun 14:57 

Winner round 1

Race to 7
9   
Sweden
Carl Mikael Urvall Lorentszon
1
Sweden
David Lindstrand
1
Sun 16:18 
10   
Sweden
Ali E
-1
Sweden
Mattias Örnberg
2
Sun 14:59 
11   
Sweden
John Paul Reyes
-3
Palestinian Territory
Wim
2
Sun 15:27 
12   
Sweden
Benjamin Folke
2
Sweden
Kent Bäckberg
1
Sun 15:32 
13   
Sweden
Ted W
5
Janne Samuelsson
3
Sun 15:24 
14   
Sweden
Pran Chanthawet
3
Sweden
Jorge Robles
2
Sun 16:26 
15   
Sweden
Ulf Lysmark
-1
Sweden
Max Sörensson
2
Sun 16:21 
16   
Sweden
Kalle Wallin
-3
Sweden
Peter Ögren
-2
Sun 15:51 

Loser round 1

Race to 7
17   
Sweden
Anton Vallgren
1
Sweden
Kalle Wallin
-3
Sun 16:51 
18   
Sweden
Peter Lindfors
3
Sweden
Ulf Lysmark
-1
Sun 17:17 
19   
Sweden
Sia Siavash
-1
Sweden
Pran Chanthawet
3
Sun 17:30 
20   
Sweden
Anders Holm
0
Janne Samuelsson
3
Sun 17:07 
21   
Sweden
Hampus Andersson
2
Sweden
Benjamin Folke
2
Sun 17:32 
22   
Sweden
Mikael Bredow
2
Palestinian Territory
Wim
2
Sun 17:50 
23   
Sweden
Peo Peterson
-4
Sweden
Mattias Örnberg
2
Sun 16:44 
24   
Sweden
Christoffer Stolpe
3
Sweden
Carl Mikael Urvall Lorentszon
1
Sun 17:53 

Loser round 2

Race to 7
25   
Sweden
Anton Vallgren
1
Sweden
Ulf Lysmark
-1
Sun 18:25 
26   
Sweden
Sia Siavash
-1
Janne Samuelsson
3
Sun 18:15 
27   
Sweden
Benjamin Folke
2
Sweden
Mikael Bredow
2
Sun 19:20 
28   
Sweden
Peo Peterson
-4
Sweden
Carl Mikael Urvall Lorentszon
1
Sun 18:41 

Winners qualification

Race to 7
29   
Sweden
David Lindstrand
1
Sweden
Ali E
-1
Sun 17:57 
30   
Sweden
John Paul Reyes
-3
Sweden
Kent Bäckberg
1
Sun 18:32 
31   
Sweden
Ted W
5
Sweden
Jorge Robles
2
Sun 17:59 
32   
Sweden
Max Sörensson
2
Sweden
Peter Ögren
-2
Sun 18:41 

Losers qualification

Race to 7
33   
Sweden
Anton Vallgren
1
Sweden
Kent Bäckberg
1
Sun 20:00 
34   
Sweden
Sia Siavash
-1
Sweden
Ali E
-1
Sun 19:32 
35   
Sweden
Mikael Bredow
2
Sweden
Max Sörensson
2
Sun 20:21 
36   
Sweden
Carl Mikael Urvall Lorentszon
1
Sweden
Jorge Robles
2
Sun 20:08 

Quarter final

Race to 7
37   
Sweden
David Lindstrand
1
Sweden
Mikael Bredow
2
Sun 21:05 
38   
Sweden
John Paul Reyes
-3
Sweden
Jorge Robles
2
Sun 20:57 
39   
Sweden
Ted W
5
Sweden
Anton Vallgren
1
Sun 20:57 
40   
Sweden
Peter Ögren
-2
Sweden
Ali E
-1
Sun 21:03 

Semi final

Race to 7
41   
Sweden
David Lindstrand
1
Sweden
John Paul Reyes
-3
Sun 22:42 
42   
Sweden
Anton Vallgren
1
Sweden
Ali E
-1
Sun 22:30 

Final

Race to 7
43   
Sweden
David Lindstrand
1
Sweden
Ali E
-1
Mon 00:17 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants