Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 8 - May 9, 2021

Snooker Masters 2021

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Daniel Kandi
5 (5/0) 21 (16/5)
76%
106, 97, 60, 59, 49, 47, 45, 41, 36
2 Martin Søndergaard
5 (4/1) 20 (12/8)
60%
58, 45, 35
3 Jakob Lund Andersen
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
57, 37
3 Michael Brandt Jørgensen
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
40, 27, 22
5 Per Micki Christensen
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
32, 30
5 Michael Ørbech Couriol
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
80, 46
7 Ejler Hame
3 (0/3) 10 (1/9)
10%
37
7 Hari Prasad Sharma
3 (0/3) 11 (2/9)
18%
41
Starts May 8, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (8 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer DDBU

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Daniel Kandi 3 3 0 0 9 4 5 0 0 0 0.692 6
2 Jakob Lund Andersen 3 2 0 1 8 5 3 0 0 0 0.615 4
3 Michael Ørbech Couriol 3 1 0 2 7 8 -1 0 0 0 0.467 2
4 Hari Prasad Sharma 3 0 0 3 2 9 -7 0 0 0 0.182 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Martin Søndergaard 3 3 0 0 9 3 6 0 0 0 0.75 6
2 Michael Brandt Jørgensen 3 2 0 1 7 4 3 0 0 0 0.636 4
3 Per Micki Christensen 3 1 0 2 6 7 -1 0 0 0 0.462 2
4 Ejler Hame 3 0 0 3 1 9 -8 0 0 0 0.1 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sat 10:22  Table 1
2-A   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sat 10:22  Table 2
3-B   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Ejler Hame
Sat 10:22  Table 3
4-B   
Denmark
Martin Søndergaard
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sat 10:22  Table 4

Round 2

Race to 3
5-A   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sat 13:15  Table 4
6-A   
Denmark
Hari Prasad Sharma
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Sat 12:40  Table 2
7-B   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sat 13:15  Table 3
8-B   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 12:39  Table 1

Round 3

Race to 3
9-A   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Sat 15:35  Table 3
10-A   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sat 15:35  Table 4
11-B   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 15:18  Table 1
12-B   
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Denmark
Ejler Hame
Sat 15:19  Table 2

Semi final

Race to 3
13   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sun 10:05  Table 2
14   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Martin Søndergaard
Sun 10:00  Table 1

Final

Race to 4
15   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Martin Søndergaard
Sun 13:00  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants