Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 9 - April 10, 2022

Slimboy TBK

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Apr 9, 2022, 7:00 PM (local time)
Starts Apr 9, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Trondheim BK
Contact Ronny Kraft (rokraft@online.no, 95292997)
More info
Slimboy spilles etter endt Norway team cup lørdag 9 april kl 18.
300,- i påmelding
90% ut i premier
0-4 i hc, annethvert brekk (laveste hc starter)
Maks 16 deltakere med mulighet for å utvide til 24 stk ved stor pågang.
Premiering:
1.plass 2.000,-
2.plass 1.000,-
3.plass 600,-
3.plass 600,-
Bindende påmelding.
Ved stor pågang så vil spillere som har deltatt på kvalikene prioriteres først.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Norway
Hamed Khowazack
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 18:25  Table 1
2   
Norway
Didrik Berg
Norway
Bjørn Erik Bergh
Sat 18:25  Table 2
3   
Norway
Arvid Karlsen
Norway
Ole Kristian Rudshavn
R1
Sat 18:25  Table 3
4   
Norway
Knut Lossius
Norway
Torkil Gjengseth
Sat 18:25  Table 4
5   
Norway
Roy Skogvold
Norway
Knut Isaksen
Sat 18:25  Table 5
6   
Norway
Jørn Kjølaas
Norway
Emil André Gangfløt
Sat 18:25  Table 6
7   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Steinar Moe
Sat 18:25  Table 7
8   
Norway
Ragnar Koch
Norway
Espen M. Andersen
Sat 18:25  Table 8
9   
Norway
Morten Rakfjord
Norway
Nina Torvund
Sat 18:36  Table 4
10   
Norway
Espen Eriksen
Norway
Ida Amundsen Holtet
Sat 19:15  Table 1
11   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Lorentz Egil Kyllo
Sat 19:20  Table 8
12   
Norway
Line Kjørsvik
Norway
Christel Hanah Johnsen
Sat 19:25  Table 3
13   
Norway
Ronny Kraft
Norway
Ronny Oldervik
Sat 19:28  Table 6
14   
Norway
Mona Kleveland
Norway
Karl Torkildsen
Sat 19:28  Table 7
15   
Sweden
Henrik Olsson
Norway
Even Letnes Wærnes
Sat 19:29  Table 2
16   
Norway
Arild Kråkvik
Norway
Tommy Eggen
Sat 19:31  Table 4

Winner round 1

Race to 6
17   
Sweden
Erik Gårdelöf
Norway
Bjørn Erik Bergh
Sat 20:29  Table 5
18   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
R1
Norway
Torkil Gjengseth
Sat 20:44  Table 1
19   
Norway
Roy Skogvold
Norway
Emil André Gangfløt
Sat 20:49  Table 4
20   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Ragnar Koch
Sat 20:36  Table 8
21   
Norway
Morten Rakfjord
Norway
Espen Eriksen
Sat 20:43  Table 6
22   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Line Kjørsvik
Sat 20:50  Table 7
23   
Norway
Ronny Oldervik
Norway
Karl Torkildsen
Sat 20:56  Table 2
24   
Sweden
Henrik Olsson
Norway
Tommy Eggen
Sat 21:05  Table 3

Loser round 1

Race to 6
25   
Norway
Hamed Khowazack
Norway
Didrik Berg
Sat 19:40  Table 5
26   
Norway
Arvid Karlsen
Norway
Knut Lossius
Sat 19:47  Table 6
27   
Norway
Knut Isaksen
R1
Norway
Jørn Kjølaas
Sat 19:54  Table 8
28   
Norway
Steinar Moe
Norway
Espen M. Andersen
Sat 19:59  Table 1
29   
Norway
Nina Torvund
Norway
Ida Amundsen Holtet
Sat 20:05  Table 7
30   
Norway
Lorentz Egil Kyllo
Norway
Christel Hanah Johnsen
Sat 20:10  Table 3
31   
Norway
Ronny Kraft
Norway
Mona Kleveland
Sat 20:17  Table 4
32   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Arild Kråkvik
Sat 20:25  Table 2

Loser round 2

Race to 6
33   
Norway
Hamed Khowazack
Norway
Tommy Eggen
Sat 21:40  Table 3
34   
Norway
Knut Lossius
Norway
Karl Torkildsen
Sat 21:21  Table 2
35   
Norway
Jørn Kjølaas
Norway
Knut Inge Røstvold
Sat 21:38  Table 7
36   
Norway
Espen M. Andersen
Norway
Espen Eriksen
Sat 21:24  Table 6
37   
Norway
Ida Amundsen Holtet
Norway
Ragnar Koch
Sat 21:35  Table 4
38   
Norway
Lorentz Egil Kyllo
Norway
Roy Skogvold
Sat 21:34  Table 5
39   
Norway
Ronny Kraft
Norway
Torkil Gjengseth
Sat 21:17  Table 1
40   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Bjørn Erik Bergh
Sat 21:33  Table 8

Winners qualification

Race to 6
41   
Sweden
Erik Gårdelöf
Norway
Ole Kristian Rudshavn
 
42   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Henrik Flatås
 
43   
Norway
Morten Rakfjord
Norway
Line Kjørsvik
 
44   
Norway
Ronny Oldervik
Sweden
Henrik Olsson
 

Loser round 3

Race to 6
45   
Norway
Hamed Khowazack
Norway
Karl Torkildsen
 
46   
Norway
Jørn Kjølaas
Norway
Espen M. Andersen
 
47   
Norway
Ragnar Koch
Norway
Roy Skogvold
 
48   
Norway
Ronny Kraft
Norway
Even Letnes Wærnes
 

Losers qualification

Race to 6
49   
Winner of match 45
Loser of match 42
 
50   
Winner of match 46
Loser of match 41
 
51   
Winner of match 47
Loser of match 44
 
52   
Winner of match 48
Loser of match 43
 

Quarter final

Race to 6
53   
Winner of match 41
Drawn from match: 49-52
 
54   
Winner of match 42
Drawn from match: 49-52
 
55   
Winner of match 43
Drawn from match: 49-52
 
56   
Winner of match 44
Drawn from match: 49-52
 

Semi final

Race to 6
57   
Winner of match 53
Winner of match 54
 
58   
Winner of match 55
Winner of match 56
 

Final

Race to 6
59   
Winner of match 57
Winner of match 58
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants