Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 23, 2021

ShootOut

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Georgi Velichkov
6 (6/0) 6 (6/0)
100%
2 Viktor Iliev
7 (6/1) 7 (6/1)
86%
3 Stanimir Ruslanov
6 (4/2) 6 (4/2)
67%
3 Velian Dimitrov
8 (6/2) 8 (6/2)
75%
5 Nikolai Hristov
5 (4/1) 5 (4/1)
80%
5 Kristina Zlateva
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
5 Dimo Angelov
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
5 Dilian Tiklev
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
9 Georgi Georgiev
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
Show more
9 Andrei Izrantcev
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
9 Sashko Dimitrov
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
9 Spasian Spasov
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
9 Teodor Chomovski
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
9 Maksim Kostov
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
9 Bobi Toshev
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
9 Desislava Bozhilova
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
17 Daniel Todorov
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
17 Денис Маздрашки
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Mario Valchev
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Kalin Stefanov
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Rosen Cakov
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
17 Krasimir Kirov
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Bratislav Krastev
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Георги Чаушев
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
25 Stanislav Delchev
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
25 Aleksandar Pramatarski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Андрей Марино
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
25 Dimityr Petrovski
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
25 Angel Belokonski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Vasko Avramov
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Evgeni Zorovski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Ivaylo Gyokov
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
33 Fred van der Sluis
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
33 Rumen Rashkov
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
33 Presian Nedev
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
33 Ivan Todorov
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
33 Lyuboslav Nikov
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
33 Alex Chukur
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
Starts Jan 23, 2021, 11:00 AM (local time)
Format Double elimination (38 Participants)
Race to 1
Handicap No handicap
Organizer The Academy-Dianabad
More info
ДРЕСКОД: Панталони (дънки не са позволени), тъмни обувки, поло тениска или риза
ПРАВИЛАТА НА ТУРНИРА! ВАЖНО – ПРОЧЕТЕТЕ:
- Всеки мач е с продължителност точно 10 минути. През първите 5 минути времето за удар е 15 секунди, а през оставащите 5 минути - 10 секунди. Фаулът за време е с минимална стойност 5 точки.
- Играчите определят кой ще разбива в началото на фрейма чрез лаг.
- При равен резултат накрая на фрейма се изпълняват дузпи по синята.
- След всеки фаул бялата е в ръка и може да бъде поставена навсякъде по масата.
- При всеки удар трябва да се удари борд или да има вкарване. В противен случай - фаул, минимум 5 точки.
- Правилата за фрий бол, пропуск и връщане след фаул не важат.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 1
1   
Bulgaria
Ivaylo Gyokov
Bulgaria
Rumen Rashkov
Sat 11:04 
2   
Bulgaria
Bobi Toshev
Walk Over
 
3   
Walk Over
Bulgaria
Sashko Dimitrov
 
4   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Walk Over
 
5   
Netherlands
Fred van der Sluis
Bulgaria
Ivan Todorov
Sat 11:20 
6   
Bulgaria
Vasko Avramov
Walk Over
 
7   
Walk Over
Bulgaria
Aleksandar Pramatarski
 
8   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 11:31 
9   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Alex Chukur
Sat 11:58 
10   
Bulgaria
Dimityr Petrovski
Walk Over
 
11   
Walk Over
Bulgaria
Dilian Tiklev
 
12   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Sat 12:04 
13   
Walk Over
Bulgaria
Krasimir Kirov
 
14   
Bulgaria
Андрей Марино
Walk Over
 
15   
Walk Over
Bulgaria
Maksim Kostov
 
16   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Lyuboslav Nikov
Sat 12:16 

Winner round 1

Race to 1
17   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Ivaylo Gyokov
Sat 12:41 
18   
Bulgaria
Bobi Toshev
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 12:43 
19   
Bulgaria
Stanislav Delchev
Bulgaria
Sashko Dimitrov
 
20   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 12:58 
21   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Bulgaria
Ivan Todorov
Sat 13:15 
22   
Bulgaria
Vasko Avramov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 13:30 
23   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Aleksandar Pramatarski
Sat 14:01 
24   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 14:12 
25   
Bulgaria
Presian Nedev
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 14:35 
26   
Bulgaria
Dimityr Petrovski
Bulgaria
Георги Чаушев
Sat 14:43 
27   
Bulgaria
Angel Belokonski
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 14:44 
28   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sat 15:05 
29   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Krasimir Kirov
Sat 15:18 
30   
Bulgaria
Андрей Марино
Bulgaria
Rosen Cakov
 
31   
Bulgaria
Evgeni Zorovski
Bulgaria
Maksim Kostov
Sat 15:30 
32   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 15:45 

Loser round 1

Race to 1
33   
Bulgaria
Rumen Rashkov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 16:17 
34   
Walk Over
Bulgaria
Evgeni Zorovski
 
35   
Walk Over
Bulgaria
Андрей Марино
 
36   
Walk Over
Bulgaria
Krasimir Kirov
 
37   
Netherlands
Fred van der Sluis
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sat 16:17 
38   
Walk Over
Bulgaria
Angel Belokonski
 
39   
Walk Over
Bulgaria
Dimityr Petrovski
 
40   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Presian Nedev
Sat 16:29 
41   
Bulgaria
Alex Chukur
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 16:42 
42   
Walk Over
Bulgaria
Aleksandar Pramatarski
 
43   
Walk Over
Bulgaria
Vasko Avramov
 
44   
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Bulgaria
Ivan Todorov
Sat 16:55 
45   
Walk Over
Russia
Andrei Izrantcev
 
46   
Walk Over
Bulgaria
Stanislav Delchev
 
47   
Walk Over
Bulgaria
Bobi Toshev
 
48   
Bulgaria
Lyuboslav Nikov
Bulgaria
Ivaylo Gyokov
Sat 17:16 

Winners qualification

Race to 1
49   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 17:30 
50   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Денис Маздрашки
Sat 17:43 
51   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 18:00 
52   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 18:16 
53   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Георги Чаушев
Sat 18:30 
54   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sat 18:58 
55   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Rosen Cakov
Sat 18:59 
56   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 19:13 

Loser round 2

Race to 1
57   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Evgeni Zorovski
Sat 19:26 
58   
Bulgaria
Андрей Марино
Bulgaria
Krasimir Kirov
Sat 19:59 
59   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Angel Belokonski
Sat 19:59 
60   
Bulgaria
Dimityr Petrovski
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
61   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Aleksandar Pramatarski
Sat 20:08 
62   
Bulgaria
Vasko Avramov
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Sat 20:28 
63   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Stanislav Delchev
Sat 20:57 
64   
Bulgaria
Bobi Toshev
Bulgaria
Ivaylo Gyokov
Sat 20:57 

Losers qualification

Race to 1
65   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Mario Valchev
Sun 13:59 
66   
Bulgaria
Krasimir Kirov
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sun 14:14 
67   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Денис Маздрашки
Sun 14:26 
68   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sun 15:51 
69   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sun 14:40 
70   
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Bulgaria
Rosen Cakov
Sun 15:01 
71   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sun 15:15 
72   
Bulgaria
Bobi Toshev
Bulgaria
Георги Чаушев
Sun 15:28 

Last sixteen

Race to 1
73   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sun 16:08 
74   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sun 16:20 
75   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sun 16:32 
76   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Bobi Toshev
Sun 16:44 
77   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sun 17:05 
78   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Sun 17:18 
79   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Russia
Andrei Izrantcev
Sun 17:30 
80   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 17:43 

Quarter final

Race to 1
81   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sun 18:03 
82   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sun 18:27 
83   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sun 18:27 
84   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 18:39 

Semi final

Race to 1
85   
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sun 18:59 
86   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 19:08 

Final

Race to 1
87   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 19:41 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants