Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 4 - July 5, 2020

ShootOut The Academy - Dianabad

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Georgi Georgiev
6 (6/0) 6 (6/0)
100%
2 Bratislav Krastev
6 (5/1) 6 (5/1)
83%
3 Sashko Dimitrov
5 (4/1) 5 (4/1)
80%
3 Teodor Chomovski
7 (5/2) 7 (5/2)
71%
5 Spasian Spasov
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
5 Kalin Stefanov
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
5 Maksim Kostov
6 (4/2) 6 (4/2)
67%
5 Boyan Toshev
6 (4/2) 6 (4/2)
67%
9 Ivaylo Simeonov
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
Show more
9 Velian Dimitrov
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
9 Dimo Angelov
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
9 Viktor Iliev
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
13 Fred van der Sluis
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
13 Nikolai Hristov
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
13 Andrei Izrantcev
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
13 Georgi Velichkov
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
17 Krasimir Kameshev
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Stanislav Delchev
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Rosen Cakov
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Krasimir Kirov
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Yavor Nedelchev
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Jelyaz Rusev
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Desislava Bozhilova
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
17 Ivaylo Gyokov
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
25 Diliyan Tiklev
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Oleg Velinov
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Alex Hubanov
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Aleksandar Pramatarski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Emil Dimov
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Tsveti Minkova
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Presian Nedev
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
25 Petar Mihailov
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
Starts Jul 4, 2020, 1:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 1
Handicap No handicap
Dresscode Polo t-shirt or shirt, dark shoes and pants
Organizer The Academy-Dianabad
More info
ShootOut
Each match will be played over a maximum of 10 minutes. During the first five minutes of the match, a stroke must commence within 15 seconds. During the last five minutes of the match, a stroke must commence within 10 seconds.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 1
1   
Bulgaria
Ivaylo Gyokov
Bulgaria
Oleg Velinov
Sat 13:14 
2   
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Sat 15:23 
3   
Bulgaria
Emil Dimov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sat 13:27 
4   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 13:40 
5   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Petar Mihailov
Sat 13:58 
6   
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Netherlands
Fred van der Sluis
Sat 14:25 
7   
Bulgaria
Presian Nedev
Bulgaria
Stanislav Delchev
Sat 14:25 
8   
Bulgaria
Bratislav Krastev
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sat 14:39 
9   
Bulgaria
Yavor Nedelchev
Bulgaria
Boyan Toshev
Sat 15:10 
10   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Alex Hubanov
Sat 15:24 
11   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Krasimir Kirov
Sat 15:36 
12   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Aleksandar Pramatarski
Sat 15:51 
13   
Bulgaria
Tsveti Minkova
Bulgaria
Jelyaz Rusev
Sat 16:05 
14   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Rosen Cakov
Sat 16:20 
15   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 16:31 
16   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Sat 12:57 

Winner round 1

Race to 1
17   
Bulgaria
Ivaylo Gyokov
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Sat 16:50 
18   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 17:04 
19   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Netherlands
Fred van der Sluis
Sat 17:17 
20   
Bulgaria
Stanislav Delchev
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sat 17:28 
21   
Bulgaria
Yavor Nedelchev
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 18:00 
22   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sat 18:00 
23   
Bulgaria
Jelyaz Rusev
Bulgaria
Dimo Angelov
Sat 18:16 
24   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 18:40 

Loser round 1

Race to 1
25   
Bulgaria
Oleg Velinov
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Sat 18:48 
26   
Bulgaria
Emil Dimov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 19:01 
27   
Bulgaria
Petar Mihailov
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Sat 19:02 
28   
Bulgaria
Presian Nedev
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sat 19:19 
29   
Bulgaria
Boyan Toshev
Bulgaria
Alex Hubanov
Sat 19:28 
30   
Bulgaria
Krasimir Kirov
Bulgaria
Aleksandar Pramatarski
Sat 19:34 
31   
Bulgaria
Tsveti Minkova
Bulgaria
Rosen Cakov
Sat 19:45 
32   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Sat 19:59 

Loser round 2

Race to 1
33   
Bulgaria
Krasimir Kameshev
Bulgaria
Viktor Iliev
Sun 12:55 
34   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Jelyaz Rusev
Sun 13:13 
35   
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sun 12:55 
36   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Bulgaria
Yavor Nedelchev
Sun 13:13 
37   
Bulgaria
Boyan Toshev
Bulgaria
Stanislav Delchev
Sun 13:55 
38   
Bulgaria
Krasimir Kirov
Netherlands
Fred van der Sluis
Sun 13:25 
39   
Bulgaria
Rosen Cakov
Bulgaria
Maksim Kostov
Sun 13:56 
40   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Ivaylo Gyokov
Sun 14:08 

Winners qualification

Race to 1
41   
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sun 14:33 
42   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sun 14:54 
43   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sun 14:55 
44   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 15:09 

Loser round 3

Race to 1
45   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sun 16:06 
46   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sun 15:24 
47   
Bulgaria
Boyan Toshev
Netherlands
Fred van der Sluis
Sun 15:45 
48   
Bulgaria
Maksim Kostov
Russia
Andrei Izrantcev
Sun 16:18 

Losers qualification

Race to 1
49   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sun 16:39 
50   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Sun 16:52 
51   
Bulgaria
Boyan Toshev
Bulgaria
Dimo Angelov
Sun 17:04 
52   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sun 17:22 

Quarter final

Race to 1
53   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sun 17:49 
54   
Bulgaria
Bratislav Krastev
Bulgaria
Boyan Toshev
Sun 17:59 
55   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sun 18:14 
56   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Maksim Kostov
Sun 18:39 

Semi final

Race to 1
57   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sun 18:45 
58   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 18:56 

Final

Race to 1
59   
Bulgaria
Bratislav Krastev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 19:25 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants