Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 24 - November 25, 2022

STREFA OPEN 8 24.11.2022 9 Bil

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Nov 24, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (31 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings STREFA OPEN 2022/2022
Organizer STREFA BILLIARDS&DARTS
Contact STREFA BILLIARDS&DARTS (strefa.bilard@gmail.com, 881606061)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kamil Zięba 2 2 0 0 8 0 8 0 0 0 1 2
2 Maciej Guzicz 2 1 0 1 4 7 -3 0 0 0 0.364 1
3 Hubert Łuczak 2 0 0 2 3 8 -5 0 0 0 0.273 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Piotr Kleinschmidt 3 3 0 0 12 8 4 0 0 0 0.6 3
2 Piotr Kuźniewski 3 2 0 1 11 8 3 0 0 0 0.579 2
3 Łukasz Góralczyk 3 1 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 1
4 Wojciech Fabiańczyk 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Przemysław Śpiewak 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 3
2 Jacek Czerepiński 3 2 0 1 10 10 0 0 0 0 0.5 2
3 Jacek Janiszewski 3 1 0 2 8 9 -1 0 0 0 0.471 1
4 Sylwester Biernat 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Przemek "Nowik" Nowicki 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 3
2 Renald Jagielski 3 2 0 1 10 7 3 0 0 0 0.588 2
3 Michał Mróz 3 1 0 2 7 9 -2 0 0 0 0.438 1
4 Oliwier Szmidka 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mateusz Zdziech 3 3 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 3
2 Kamil Podębski 3 2 0 1 8 6 2 0 0 0 0.571 2
3 Łukasz Mokrzycki 3 1 0 2 5 8 -3 0 0 0 0.385 1
4 Przemek Nowicki 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Szymczak 3 2 0 1 11 7 4 0 0 0 0.611 2
2 Jan Grzelak 3 2 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 2
3 Jacek Kulisiewicz 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
4 Radosław Pacyński 3 1 0 2 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Wojciech Rutkowski 3 3 0 0 12 6 6 0 0 0 0.667 3
2 Łukasz Kowalski 3 2 0 1 10 8 2 0 0 0 0.556 2
3 Ariel Dobrzyński 3 1 0 2 8 9 -1 0 0 0 0.471 1
4 HRACHIK MINASYAN 3 0 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Piotr Polis 3 2 0 1 11 7 4 0 0 0 0.611 2
2 Kacper Zajączkowski 3 2 0 1 11 8 3 0 0 0 0.579 2
3 Maciej Dryński 3 1 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 1
4 Łukasz Szczygieł 3 1 0 2 7 11 -4 0 0 0 0.389 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Hubert Łuczak
Thu 19:09  Table 3
2-B   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Piotr Kuźniewski
Thu 19:11  Table 4
3-B   
Poland
Łukasz Góralczyk
Poland
Wojciech Fabiańczyk
Thu 19:11  Table 5
4-C   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Jacek Czerepiński
Thu 19:11  Table 6
5-C   
Poland
Jacek Janiszewski
Poland
Sylwester Biernat
Thu 19:11  Table 7
6-D   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Michał Mróz
Thu 19:11  Table 8
7-D   
Poland
Przemek "Nowik" Nowicki
Angola
Oliwier Szmidka
Thu 19:11  Table 9
8-E   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Łukasz Mokrzycki
Thu 19:11  Table 10
9-E   
Poland
Przemek Nowicki
Poland
Kamil Podębski
Thu 19:11  Table 11
10-F   
Poland
Jan Grzelak
Poland
Radosław Pacyński
Thu 19:11  Table 1
11-F   
Poland
Tomasz Szymczak
Poland
Jacek Kulisiewicz
Thu 19:11  Table 12
12-G   
Poland
Łukasz Kowalski
Poland
HRACHIK MINASYAN
Thu 19:11  Table 2
13-G   
Poland
Ariel Dobrzyński
Poland
Wojciech Rutkowski
Thu 19:11  Table 13
14-H   
Poland
Piotr Polis
Poland
Kacper Zajączkowski
Thu 19:13  Table 14
15-H   
Poland
Maciej Dryński
Poland
Łukasz Szczygieł
Thu 19:13  Table 15

Round 2

Race to 4
16-A   
Poland
Hubert Łuczak
Poland
Maciej Guzicz
Thu 19:46  Table 3
17-B   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Wojciech Fabiańczyk
Thu 20:03  Table 5
18-B   
Poland
Piotr Kuźniewski
Poland
Łukasz Góralczyk
Thu 20:03  Table 4
19-C   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Sylwester Biernat
Thu 20:03  Table 7
20-C   
Poland
Jacek Czerepiński
Poland
Jacek Janiszewski
Thu 20:03  Table 6
21-D   
Poland
Renald Jagielski
Angola
Oliwier Szmidka
Thu 19:54  Table 8
22-D   
Poland
Michał Mróz
Poland
Przemek "Nowik" Nowicki
Thu 19:54  Table 9
23-E   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Kamil Podębski
Thu 19:48  Table 11
24-E   
Poland
Łukasz Mokrzycki
Poland
Przemek Nowicki
Thu 19:48  Table 10
25-F   
Poland
Jan Grzelak
Poland
Jacek Kulisiewicz
Thu 20:10  Table 1
26-F   
Poland
Radosław Pacyński
Poland
Tomasz Szymczak
Thu 20:10  Table 12
27-G   
Poland
Łukasz Kowalski
Poland
Wojciech Rutkowski
Thu 20:03  Table 2
28-G   
Poland
HRACHIK MINASYAN
Poland
Ariel Dobrzyński
Thu 20:03  Table 13
29-H   
Poland
Piotr Polis
Poland
Łukasz Szczygieł
Thu 20:03  Table 14
30-H   
Poland
Kacper Zajączkowski
Poland
Maciej Dryński
Thu 20:03  Table 15

Round 3

Race to 4
31-A   
Poland
Maciej Guzicz
Poland
Kamil Zięba
Thu 20:34  Table 3
32-B   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Łukasz Góralczyk
Thu 20:48  Table 4
33-B   
Poland
Wojciech Fabiańczyk
Poland
Piotr Kuźniewski
Thu 20:48  Table 5
34-C   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Jacek Janiszewski
Thu 20:48  Table 6
35-C   
Poland
Sylwester Biernat
Poland
Jacek Czerepiński
Thu 20:48  Table 7
36-D   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Przemek "Nowik" Nowicki
Thu 20:37  Table 8
37-D   
Angola
Oliwier Szmidka
Poland
Michał Mróz
Thu 20:37  Table 9
38-E   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Przemek Nowicki
Thu 20:21  Table 10
39-E   
Poland
Kamil Podębski
Poland
Łukasz Mokrzycki
Thu 20:21  Table 11
40-F   
Poland
Jan Grzelak
Poland
Tomasz Szymczak
Thu 20:53  Table 1
41-F   
Poland
Jacek Kulisiewicz
Poland
Radosław Pacyński
Thu 20:53  Table 12
42-G   
Poland
Łukasz Kowalski
Poland
Ariel Dobrzyński
Thu 20:38  Table 2
43-G   
Poland
Wojciech Rutkowski
Poland
HRACHIK MINASYAN
Thu 20:38  Table 13
44-H   
Poland
Piotr Polis
Poland
Maciej Dryński
Thu 20:36  Table 14
45-H   
Poland
Łukasz Szczygieł
Poland
Kacper Zajączkowski
Thu 20:36  Table 15

Last sixteen

Race to 4
46   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Piotr Kuźniewski
Thu 21:49  Table 3
47   
Poland
Maciej Guzicz
Poland
Piotr Kleinschmidt
Thu 21:49  Table 4
48   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Renald Jagielski
Thu 21:49  Table 5
49   
Poland
Jacek Czerepiński
Poland
Przemek "Nowik" Nowicki
Thu 21:49  Table 6
50   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Jan Grzelak
Thu 21:49  Table 1
51   
Poland
Kamil Podębski
Poland
Tomasz Szymczak
Thu 21:54  Table 8
52   
Poland
Wojciech Rutkowski
Poland
Kacper Zajączkowski
Thu 21:49  Table 7
53   
Poland
Łukasz Kowalski
Poland
Piotr Polis
Thu 21:54  Table 2

Quarter final

Race to 4
54   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Maciej Guzicz
Thu 22:20  Table 1
55   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Przemek "Nowik" Nowicki
Thu 22:53  Table 1
56   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Kamil Podębski
Thu 22:44  Table 3
57   
Poland
Wojciech Rutkowski
Poland
Piotr Polis
Thu 22:28  Table 2

Semi final

Race to 4
58   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Przemysław Śpiewak
Thu 23:28  Table 1
59   
Poland
Kamil Podębski
Poland
Piotr Polis
Thu 23:50  Table 3

Final

Race to 4
60   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Piotr Polis
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants