Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 20 - October 28, 2022

STREFA OPEN 3 20.10.2022 10 Bil

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kamil Zięba
7 (6/1) 40 (26/14)
65%
20
2 Piotr Polis
8 (7/1) 42 (28/14)
67%
18
3 Mateusz Zdziech
6 (5/1) 35 (22/13)
63%
16
3 Renald Jagielski
6 (3/3) 34 (19/15)
56%
16
5 Tomasz Szymczak
5 (4/1) 27 (17/10)
63%
14
5 Paweł Rózga
6 (3/3) 36 (19/17)
53%
14
5 Kamil Podębski
6 (4/2) 39 (22/17)
56%
14
5 Jacek Czerepiński
6 (4/2) 34 (22/12)
65%
14
9 Jacek Janiszewski
5 (3/2) 32 (16/16)
50%
12
Show more
9 Przemysław Śpiewak
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
12
9 Kamil Gosławski
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
12
9 Piotr Kleinschmidt
5 (3/2) 24 (15/9)
63%
12
13 Oliwier Szmidka
4 (1/3) 19 (7/12)
37%
10
13 Jan Grzelak
5 (2/3) 25 (12/13)
48%
10
13 Michał Bilski
4 (2/2) 22 (9/13)
41%
10
13 Jacek Kulisiewicz
5 (2/3) 31 (14/17)
45%
10
17 Mariusz Kroll
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
8
17 Tomasz Kozieł
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
8
17 Daniel Tokarski
5 (1/4) 21 (5/16)
24%
8
17 Marcin Zdrojewski
5 (2/3) 29 (13/16)
45%
8
21 Piotr Walczakowski
5 (1/4) 28 (12/16)
43%
7
21 Łukasz Kowalski
5 (0/5) 20 (0/20)
0%
7
Starts Oct 20, 2022, 7:05 PM (local time)
Format Round robin (22 Participants)
Handicap No handicap
Rankings STREFA OPEN 2022/2022
Organizer STREFA BILLIARDS&DARTS
Contact STREFA BILLIARDS&DARTS (strefa.bilard@gmail.com, 881606061)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Szymczak 4 4 0 0 16 6 10 0 0 0 0.727 4
2 Kamil Zięba 4 3 0 1 14 9 5 0 0 0 0.609 3
3 Kamil Gosławski 4 2 0 2 10 11 -1 0 0 0 0.476 2
4 Oliwier Szmidka 4 1 0 3 7 12 -5 0 0 0 0.368 1
5 Tomasz Kozieł 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kamil Podębski 5 4 0 1 19 13 6 1 0 0 0.594 4
2 Paweł Rózga 5 3 0 2 17 13 4 0 0 0 0.567 3
3 Jacek Janiszewski 5 3 0 2 16 16 0 0 0 0 0.5 3
4 Jacek Kulisiewicz 5 2 0 3 14 17 -3 0 0 0 0.452 2
5 Marcin Zdrojewski 5 2 0 3 13 16 -3 1 0 0 0.448 2
6 Piotr Walczakowski 5 1 0 4 12 16 -4 0 0 0 0.429 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Piotr Polis 5 5 0 0 20 5 15 0 0 0 0.8 5
2 Jacek Czerepiński 5 4 0 1 19 8 11 0 0 0 0.704 4
3 Piotr Kleinschmidt 5 3 0 2 15 9 6 0 0 0 0.625 3
4 Jan Grzelak 5 2 0 3 12 13 -1 0 0 0 0.48 2
5 Daniel Tokarski 5 1 0 4 5 16 -11 0 0 0 0.238 1
6 Łukasz Kowalski 5 0 0 5 0 20 -20 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mateusz Zdziech 4 4 0 0 16 6 10 0 0 0 0.727 4
2 Renald Jagielski 4 2 0 2 12 10 2 0 0 0 0.545 2
3 Przemysław Śpiewak 4 2 0 2 12 11 1 0 0 0 0.522 2
4 Michał Bilski 4 2 0 2 9 13 -4 0 0 0 0.409 2
5 Mariusz Kroll 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Tomasz Szymczak
Thu 19:05  Table 2
2-A   
Poland
Tomasz Kozieł
Poland
Kamil Gosławski
Thu 19:05  Table 3
3-B   
Poland
Kamil Podębski
R1
Poland
Jacek Kulisiewicz
Thu 19:05  Table 4
4-B   
Poland
Marcin Zdrojewski
Poland
Paweł Rózga
Thu 19:05  Table 5
5-B   
Poland
Jacek Janiszewski
Poland
Piotr Walczakowski
Thu 19:05  Table 6
6-C   
Poland
Piotr Polis
Poland
Łukasz Kowalski
Thu 19:05  Table 7
7-C   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Jacek Czerepiński
Thu 19:05  Table 8
8-C   
Poland
Daniel Tokarski
Poland
Jan Grzelak
Thu 19:05  Table 1
9-D   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Renald Jagielski
Thu 19:05  Table 9
10-D   
Poland
Mariusz Kroll
Poland
Przemysław Śpiewak
Thu 19:05  Table 10

Round 2

11-A   
Poland
Tomasz Szymczak
Poland
Kamil Gosławski
Thu 20:15  Table 3
12-A   
Poland
Kamil Zięba
Angola
Oliwier Szmidka
Thu 19:57  Table 2
13-B   
Poland
Kamil Podębski
Poland
Paweł Rózga
Thu 19:57  Table 4
14-B   
Poland
Jacek Kulisiewicz
Poland
Piotr Walczakowski
Thu 19:57  Table 5
15-B   
Poland
Marcin Zdrojewski
R1
Poland
Jacek Janiszewski
Thu 19:50  Table 6
16-C   
Poland
Piotr Polis
Poland
Jacek Czerepiński
Thu 19:40  Table 7
17-C   
Poland
Łukasz Kowalski
Poland
Jan Grzelak
Thu 19:39 
18-C   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Daniel Tokarski
Thu 19:40  Table 8
19-D   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Przemysław Śpiewak
Thu 19:58  Table 10
20-D   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Michał Bilski
Thu 19:39  Table 9

Round 3

21-A   
Poland
Kamil Gosławski
Angola
Oliwier Szmidka
Thu 21:05  Table 3
22-A   
Poland
Tomasz Szymczak
Poland
Tomasz Kozieł
Thu 21:51  Table 2
23-B   
Poland
Kamil Podębski
Poland
Piotr Walczakowski
Thu 20:32  Table 4
24-B   
Poland
Paweł Rózga
Poland
Jacek Janiszewski
Thu 20:32  Table 6
25-B   
Poland
Jacek Kulisiewicz
Poland
Marcin Zdrojewski
Thu 20:32  Table 5
26-C   
Poland
Piotr Polis
Poland
Jan Grzelak
Thu 20:27  Table 1
27-C   
Poland
Jacek Czerepiński
Poland
Daniel Tokarski
Thu 20:27  Table 8
28-C   
Poland
Łukasz Kowalski
Poland
Piotr Kleinschmidt
Thu 20:10  Table 8
29-D   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Michał Bilski
Thu 20:38  Table 7
30-D   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Mariusz Kroll
Thu 20:38  Table 10

Round 4

31-A   
Angola
Oliwier Szmidka
Poland
Tomasz Kozieł
Thu 23:28 
32-A   
Poland
Kamil Gosławski
Poland
Kamil Zięba
Thu 21:52  Table 3
33-B   
Poland
Kamil Podębski
Poland
Jacek Janiszewski
Thu 21:22  Table 4
34-B   
Poland
Piotr Walczakowski
Poland
Marcin Zdrojewski
Thu 21:14  Table 5
35-B   
Poland
Paweł Rózga
Poland
Jacek Kulisiewicz
Thu 21:23  Table 6
36-C   
Poland
Piotr Polis
Poland
Daniel Tokarski
Thu 20:57  Table 8
37-C   
Poland
Jan Grzelak
Poland
Piotr Kleinschmidt
Thu 20:47  Table 1
38-C   
Poland
Jacek Czerepiński
Poland
Łukasz Kowalski
Thu 20:11  Table 3
39-D   
Poland
Michał Bilski
Poland
Mariusz Kroll
Thu 21:30  Table 10
40-D   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Mateusz Zdziech
Thu 21:20  Table 7

Round 5

41-A   
Poland
Tomasz Kozieł
Poland
Kamil Zięba
Thu 20:41  Table 2
42-A   
Angola
Oliwier Szmidka
Poland
Tomasz Szymczak
Thu 23:29  Table 3
43-B   
Poland
Kamil Podębski
Poland
Marcin Zdrojewski
Thu 22:04  Table 5
44-B   
Poland
Jacek Janiszewski
Poland
Jacek Kulisiewicz
Thu 22:18  Table 6
45-B   
Poland
Piotr Walczakowski
Poland
Paweł Rózga
Thu 22:16  Table 1
46-C   
Poland
Piotr Polis
Poland
Piotr Kleinschmidt
Thu 21:25  Table 8
47-C   
Poland
Daniel Tokarski
Poland
Łukasz Kowalski
Thu 20:11  Table 4
48-C   
Poland
Jan Grzelak
Poland
Jacek Czerepiński
Thu 21:26  Table 1
49-D   
Poland
Mariusz Kroll
Poland
Mateusz Zdziech
Thu 22:19  Table 7
50-D   
Poland
Michał Bilski
Poland
Renald Jagielski
Thu 22:19  Table 10

Quarter final

51   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Jacek Czerepiński
  Table 5
52   
Poland
Kamil Podębski
Poland
Kamil Zięba
Thu 23:31  Table 3
53   
Poland
Tomasz Szymczak
Poland
Renald Jagielski
Thu 23:31  Table 2
54   
Poland
Piotr Polis
Poland
Paweł Rózga
Thu 23:32  Table 1

Semi final

55   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Kamil Zięba
Thu 21:53  Table 6
56   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Piotr Polis
Tue 21:11 

Final

57   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Piotr Polis
Thu 23:45  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants