Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 13 - October 20, 2022

STREFA OPEN 2 13.10.2022 9 Bil

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kamil Zięba
6 (6/0) 43 (30/13)
70%
20
2 Mateusz Zdziech
6 (5/1) 45 (28/17)
62%
18
3 Kamil Podębski
5 (3/2) 40 (22/18)
55%
16
3 Piotr Polis
5 (4/1) 37 (24/13)
65%
16
5 Mariusz Kroll
5 (4/1) 36 (22/14)
61%
14
5 Wiktor Zaborowski
5 (3/2) 38 (19/19)
50%
14
5 Jan Grzelak
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
14
5 Renald Jagielski
5 (3/2) 32 (20/12)
63%
14
9 Sylwester Janiak
3 (1/2) 18 (6/12)
33%
12
Show more
9 Bartek Sykus
3 (2/1) 22 (14/8)
64%
12
9 Przemysław Śpiewak
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
12
9 Łukasz Kowalski
3 (2/1) 20 (12/8)
60%
12
9 Łukasz Szczygieł
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
12
9 Jacek Czerepiński
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
12
9 HRACHIK MINASYAN
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
12
9 Jacek Kulisiewicz
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
12
17 Słamowir Kaczyński
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
8
17 Tomasz Kozieł
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
8
17 Michał Stępnik
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
8
17 Oliwier Szmidka
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
8
17 Paweł Rózga
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
8
17 Kamil Gosławski
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
8
17 Piotr Kleinschmidt
3 (2/1) 22 (11/11)
50%
8
17 Wojtek Chęciński
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
8
25 Przemek Nowicki
3 (0/3) 22 (7/15)
32%
6
25 Daniel Tokarski
3 (0/3) 20 (5/15)
25%
6
Starts Oct 13, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (26 Participants)
Handicap No handicap
Rankings STREFA OPEN 2022/2022
Organizer STREFA BILLIARDS&DARTS
Contact STREFA BILLIARDS&DARTS (strefa.bilard@gmail.com, 881606061)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mateusz Zdziech 2 2 0 0 10 5 5 0 0 0 0.667 2
2 HRACHIK MINASYAN 2 1 0 1 6 7 -1 0 0 0 0.462 1
3 Kamil Gosławski 2 0 0 2 6 10 -4 0 0 0 0.375 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Renald Jagielski 3 2 0 1 13 6 7 0 0 0 0.684 2
2 Jacek Czerepiński 3 2 0 1 13 10 3 0 0 0 0.565 2
3 Piotr Kleinschmidt 3 2 0 1 11 11 0 0 0 0 0.5 2
4 Daniel Tokarski 3 0 0 3 5 15 -10 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Przemysław Śpiewak 2 2 0 0 10 4 6 0 0 0 0.714 2
2 Sylwester Janiak 2 1 0 1 5 7 -2 0 0 0 0.417 1
3 Wojtek Chęciński 2 0 0 2 6 10 -4 0 0 0 0.375 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kamil Zięba 2 2 0 0 10 2 8 0 0 0 0.833 2
2 Jan Grzelak 2 1 0 1 7 7 0 0 0 0 0.5 1
3 Tomasz Kozieł 2 0 0 2 2 10 -8 0 0 0 0.167 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Piotr Polis 2 2 0 0 10 5 5 2 0 0 0.667 2
2 Kamil Podębski 2 1 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 1
3 Michał Stępnik 2 0 0 2 3 10 -7 0 0 0 0.231 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Łukasz Kowalski 2 2 0 0 10 3 7 0 0 0 0.769 2
2 Jacek Kulisiewicz 2 1 0 1 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
3 Oliwier Szmidka 2 0 0 2 6 10 -4 0 0 0 0.375 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Kroll 3 3 0 0 15 6 9 0 0 0 0.714 3
2 Wiktor Zaborowski 3 2 0 1 13 10 3 0 0 0 0.565 2
3 Paweł Rózga 3 1 0 2 9 13 -4 0 0 0 0.409 1
4 Przemek Nowicki 3 0 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bartek Sykus 2 2 0 0 10 3 7 0 0 0 0.769 2
2 Łukasz Szczygieł 2 1 0 1 8 7 1 0 0 0 0.533 1
3 Słamowir Kaczyński 2 0 0 2 2 10 -8 0 0 0 0.167 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
Poland
Kamil Gosławski
Poland
Mateusz Zdziech
Thu 19:04  Table 5
2-B   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Daniel Tokarski
Thu 19:04  Table 7
3-B   
Poland
Jacek Czerepiński
Poland
Piotr Kleinschmidt
Thu 19:04  Table 3
4-C   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Sylwester Janiak
Thu 19:04  Table 4
5-D   
Poland
Jan Grzelak
Poland
Kamil Zięba
Thu 19:04  Table 1
6-E   
Poland
Kamil Podębski
Poland
Michał Stępnik
Thu 19:04  Table 6
7-F   
Poland
Łukasz Kowalski
Poland
Jacek Kulisiewicz
Thu 19:04  Table 2
8-G   
Poland
Przemek Nowicki
Poland
Paweł Rózga
Thu 19:04  Table 8
9-G   
Poland
Wiktor Zaborowski
Poland
Mariusz Kroll
Thu 19:04  Table 9
10-H   
Argentina
Bartek Sykus
Poland
Łukasz Szczygieł
Thu 19:04  Table 10

Round 2

11-A   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
HRACHIK MINASYAN
Thu 20:02  Table 5
12-B   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Piotr Kleinschmidt
Thu 20:04  Table 7
13-B   
Poland
Daniel Tokarski
Poland
Jacek Czerepiński
Thu 20:04  Table 3
14-C   
Poland
Sylwester Janiak
Poland
Wojtek Chęciński
Thu 19:43  Table 4
15-D   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Tomasz Kozieł
Thu 19:47  Table 1
16-E   
Poland
Michał Stępnik
Poland
Piotr Polis
R1
Thu 19:35  Table 6
17-F   
Poland
Jacek Kulisiewicz
Angola
Oliwier Szmidka
Thu 19:41  Table 2
18-G   
Poland
Przemek Nowicki
Poland
Mariusz Kroll
Thu 20:05  Table 8
19-G   
Poland
Paweł Rózga
Poland
Wiktor Zaborowski
Thu 20:05  Table 9
20-H   
Poland
Łukasz Szczygieł
Poland
Słamowir Kaczyński
Thu 19:55  Table 10

Round 3

21-A   
Poland
HRACHIK MINASYAN
Poland
Kamil Gosławski
Thu 20:26  Table 5
22-B   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Jacek Czerepiński
Thu 20:46  Table 7
23-B   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Daniel Tokarski
Thu 20:46  Table 3
24-C   
Poland
Wojtek Chęciński
Poland
Przemysław Śpiewak
Thu 20:26  Table 4
25-D   
Poland
Tomasz Kozieł
Poland
Jan Grzelak
Thu 20:43  Table 1
26-E   
Poland
Piotr Polis
R1
Poland
Kamil Podębski
Thu 20:04  Table 6
27-F   
Angola
Oliwier Szmidka
Poland
Łukasz Kowalski
Thu 20:48  Table 2
28-G   
Poland
Przemek Nowicki
Poland
Wiktor Zaborowski
Thu 20:44  Table 8
29-G   
Poland
Mariusz Kroll
Poland
Paweł Rózga
Thu 20:45  Table 9
30-H   
Poland
Słamowir Kaczyński
Argentina
Bartek Sykus
Thu 20:51  Table 10

Last sixteen

31   
Poland
Piotr Polis
Poland
HRACHIK MINASYAN
Thu 21:42  Table 1
32   
Poland
Mariusz Kroll
Poland
Jacek Czerepiński
Thu 21:42  Table 3
33   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Sylwester Janiak
Thu 21:42  Table 4
34   
Poland
Łukasz Kowalski
Poland
Jan Grzelak
Thu 21:42  Table 2
35   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Łukasz Szczygieł
Thu 21:42  Table 5
36   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Kamil Podębski
Thu 21:42  Table 6
37   
Argentina
Bartek Sykus
Poland
Wiktor Zaborowski
Thu 21:43  Table 7
38   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Jacek Kulisiewicz
Thu 21:43  Table 8

Quarter final

39   
Poland
Piotr Polis
Poland
Mariusz Kroll
Thu 22:35  Table 3
40   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Jan Grzelak
Thu 22:35  Table 1
41   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Kamil Podębski
Thu 22:41  Table 6
42   
Poland
Wiktor Zaborowski
Poland
Kamil Zięba
Thu 22:39  Table 5

Semi final

43   
Poland
Piotr Polis
Poland
Mateusz Zdziech
Thu 23:17  Table 3
44   
Poland
Kamil Podębski
Poland
Kamil Zięba
Thu 23:14  Table 1

Final

45   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Kamil Zięba
Thu 18:23  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants