Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 25, 2020

SPT250 R9 9-ball Stockholm

9-Ball
Tack för din anmälan till SPT 250 i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till SPT 250 i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Therese Hägglund
6 (6/0) 51 (36/15)
71%
250
2 Taha Husaini
Stockholms Biljardsällskap
6 (5/1) 55 (35/20)
64%
200
3 Laith Albanaa
Stockholms Biljardsällskap
6 (4/2) 53 (27/26)
51%
150
3 Shahim Altawel
Stockholms Biljardsällskap
5 (4/1) 45 (26/19)
58%
150
5 Johnny Homer Holmér
Gefle Biljardklubb
5 (4/1) 43 (27/16)
63%
125
5 Ulf Lagerqvist
Biljardären Biljardklubb
4 (3/1) 37 (22/15)
59%
125
5 Jesper Lindner
5 (3/2) 44 (24/20)
55%
125
5 Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 25 (14/11)
56%
125
9 Johnny Kjellröier
Biljardklubben Söder
4 (2/2) 38 (21/17)
55%
100
Show more
9 Krister Todal
Biljardären Biljardklubb
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
100
9 Malina Bertilsson
Biljardklubben Söder
4 (2/2) 29 (12/17)
41%
100
9 Ashraful Asif
6 (4/2) 52 (28/24)
54%
100
9 Petrus Azar
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
100
9 Staffan Hellstrand
Gefle Biljardklubb
3 (2/1) 28 (17/11)
61%
100
9 Machael Yousif
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 31 (18/13)
58%
100
9 Rickard Skogtoft
Biljardklubben Söder
5 (3/2) 38 (20/18)
53%
100
17 Poj Hedström
Biljardären Biljardklubb
5 (3/2) 38 (21/17)
55%
75
17 Oscar Burman
Biljardären Biljardklubb
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
75
17 Stefan Karlsson
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
75
17 Jan Sköld
Stockholms Biljardsällskap
5 (3/2) 39 (21/18)
54%
75
17 Ulf Collert
Biljardären Biljardklubb
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
75
17 Benny Ericsson
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 24 (9/15)
38%
75
17 Nashwan Qardak
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 22 (7/15)
32%
75
25 Jouni Koivumaa
Borlänge Biljardklubb
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
75
25 Henrik Johansson
Biljardklubben Söder
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
75
25 Safa Mikha
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 27 (14/13)
52%
75
25 Lars Grennerklef
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
75
25 Mikael Falk
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
75
25 Samuel Bedeus
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
75
25 Martin Yousif
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
75
33 Nathalie Holmér
Gefle Biljardklubb
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
50
33 Bo Peterson
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
50
33 Gabriel Azar
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
50
33 Olle Wallin
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
50
33 Susanne Lind
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
50
33 Henrik Englund
Biljardären Biljardklubb
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
50
33 Guido Thyssen
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 11 (0/11)
0%
50
33 Carina Olsson
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
50
999 Ramiz Zukanovic
Gefle Biljardklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
999 Tomas Mikaelsson
Stockholms Biljardsällskap
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
999 Per Eklund
Biljardklubben Söder
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Oct 18, 2020, 11:59 PM (local time)
Starts Oct 25, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (41 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode
Rankings Swedish Pool Tour and Swedish Pool Tour 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet and Stockholms Biljardsällskap
Contact Bo Peterson (bossepeterson@gmail.com, 0707402430) and Anna-Karin Bedeus (annakarin.bedeus@gmail.com, 0738010911)
More info
På grund av rådande restriktioner gällande tävlingsverksamhet under corona-pandemin behöver Poolkommittén och arrangörerna planera tävlingarna på ett annorlunda sätt. För bättre framförhållning kommer därför sista anmälan under höstsäsongen 2020 att flyttas till söndagen innan tävlingsstart, kl 24.00. Reglerna för behörighet att delta är de samma som tidigare under säsongen.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.



Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Tomas Mikaelsson
Walk Over
 
2   
Sweden
Benny Ericsson
Sweden
Carina Olsson
Sun 09:59  Table 17
3   
Sweden
Oscar Burman
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Therese Hägglund
 
5   
Iraq
Nashwan Ishaq Nash
Walk Over
 
6   
Germany
Guido Thyssen
Sweden
Johnny Holmér
Sun 09:59  Table 1
7   
Sweden
Henrik Englund
Sweden
Nathalie Holmér
Sun 09:59  Table 2
8   
Walk Over
Sweden
Ulf Collert
 
9   
Sweden
Malina Bertilsson
Walk Over
 
10   
Sweden
Susanne Lind
Sweden
Poj Hedström
Sun 09:59  Table 3
11   
Sweden
Martin Yousif
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Ulf Lagerqvist
 
13   
Sweden
Shahim Altawel
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Lars Grennerklef
 
15   
Sweden
Rickard Skogtoft
Sweden
Gabriel Azar
Sun 09:59  Table 15
16   
Walk Over
Sweden
Petrus Azar
 
17   
Sweden
Laith Albanaa
Walk Over
 
18   
Sweden
Henrik Johansson
Sweden
Olle Wallin
Sun 09:59  Table 13
19   
Sweden
Jesper Lindner
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Krister Todal
 
21   
Sweden
Machael Yousif
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Samuel Bedeus
 
23   
Bangladesh
Ashraful Asif
Sweden
Bo Peterson
Sun 09:59  Table 4
24   
Walk Over
Afghanistan
Taha Husaini
 
25   
Sweden
Johnny Kjellröier
Walk Over
 
26   
Sweden
Safa Mikha
Sweden
Jan Sköld
Sun 10:00  Table 12
27   
Sweden
Staffan Hellstrand
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Jouni Koivumaa
 
29   
Sweden
Ramiz Zukanovic
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Per Eklund
 
31   
Sweden
Stefan Karlsson
Sweden
Mikael Falk
Sun 10:00  Table 6
32   
Walk Over
Sweden
Walter Laikre
 

Winner round 1

Race to 6
33   
Sweden
Tomas Mikaelsson
Sweden
Benny Ericsson
Sun 11:00 
34   
Sweden
Oscar Burman
Sweden
Therese Hägglund
Sun 10:00  Table 5
35   
Iraq
Nashwan Ishaq Nash
Sweden
Johnny Holmér
Sun 11:04  Table 19
36   
Sweden
Henrik Englund
Sweden
Ulf Collert
Sun 11:29  Table 12
37   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Poj Hedström
Sun 11:07  Table 15
38   
Sweden
Martin Yousif
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sun 10:00  Table 10
39   
Sweden
Shahim Altawel
Sweden
Lars Grennerklef
Sun 10:00  Table 9
40   
Sweden
Rickard Skogtoft
Sweden
Petrus Azar
Sun 11:08  Table 1
41   
Sweden
Laith Albanaa
Sweden
Henrik Johansson
Sun 11:14  Table 17
42   
Sweden
Jesper Lindner
Sweden
Krister Todal
Sun 10:00  Table 7
43   
Sweden
Machael Yousif
Sweden
Samuel Bedeus
Sun 10:00  Table 21
44   
Bangladesh
Ashraful Asif
Afghanistan
Taha Husaini
Sun 11:11  Table 6
45   
Sweden
Johnny Kjellröier
Sweden
Jan Sköld
Sun 11:10  Table 3
46   
Sweden
Staffan Hellstrand
Sweden
Jouni Koivumaa
Sun 10:00  Table 19
47   
Sweden
Ramiz Zukanovic
Sweden
Per Eklund
Sun 10:00 
48   
Sweden
Stefan Karlsson
Sweden
Walter Laikre
Sun 11:10  Table 4

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Sweden
Carina Olsson
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Germany
Guido Thyssen
 
52   
Sweden
Nathalie Holmér
Walk Over
 
53   
Walk Over
Sweden
Susanne Lind
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Sweden
Gabriel Azar
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Olle Wallin
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Sweden
Bo Peterson
Walk Over
 
61   
Walk Over
Sweden
Safa Mikha
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Mikael Falk
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Sweden
Carina Olsson
Sweden
Stefan Karlsson
Sun 12:03  Table 19
66   
Walk Over
Sweden
Ramiz Zukanovic
 
67   
Germany
Guido Thyssen
Sweden
Jouni Koivumaa
Sun 11:11  Table 5
68   
Sweden
Nathalie Holmér
Sweden
Jan Sköld
Sun 12:26  Table 15
69   
Sweden
Susanne Lind
Bangladesh
Ashraful Asif
Sun 12:03  Table 7
70   
Walk Over
Sweden
Samuel Bedeus
 
71   
Walk Over
Sweden
Jesper Lindner
 
72   
Sweden
Gabriel Azar
Sweden
Henrik Johansson
Sun 12:30  Table 4
73   
Sweden
Olle Wallin
Sweden
Rickard Skogtoft
Sun 12:03  Table 10
74   
Walk Over
Sweden
Lars Grennerklef
 
75   
Walk Over
Sweden
Martin Yousif
 
76   
Sweden
Bo Peterson
Sweden
Poj Hedström
Sun 12:08  Table 2
77   
Sweden
Safa Mikha
Sweden
Henrik Englund
Sun 12:45  Table 13
78   
Walk Over
Iraq
Nashwan Ishaq Nash
 
79   
Walk Over
Sweden
Oscar Burman
 
80   
Sweden
Mikael Falk
Sweden
Tomas Mikaelsson
 

Winners qualification

Race to 6
81   
Sweden
Benny Ericsson
Sweden
Therese Hägglund
Sun 11:31  Table 13
82   
Sweden
Johnny Holmér
Sweden
Ulf Collert
Sun 12:46  Table 12
83   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sun 12:10  Table 21
84   
Sweden
Shahim Altawel
Sweden
Petrus Azar
Sun 11:58  Table 9
85   
Sweden
Laith Albanaa
Sweden
Krister Todal
Sun 12:33  Table 6
86   
Sweden
Machael Yousif
Afghanistan
Taha Husaini
Sun 12:07  Table 1
87   
Sweden
Johnny Kjellröier
Sweden
Staffan Hellstrand
Sun 12:26  Table 5
88   
Sweden
Per Eklund
Sweden
Walter Laikre
 

Loser round 3

Race to 5
89   
Sweden
Stefan Karlsson
Sweden
Ramiz Zukanovic
 
90   
Sweden
Jouni Koivumaa
Sweden
Jan Sköld
Sun 13:03  Table 19
91   
Bangladesh
Ashraful Asif
Sweden
Samuel Bedeus
Sun 12:59  Table 2
92   
Sweden
Jesper Lindner
Sweden
Henrik Johansson
Sun 13:18  Table 15
93   
Sweden
Rickard Skogtoft
Sweden
Lars Grennerklef
Sun 13:01  Table 1
94   
Sweden
Martin Yousif
Sweden
Poj Hedström
Sun 12:38  Table 17
95   
Sweden
Safa Mikha
Iraq
Nashwan Ishaq Nash
Sun 13:35  Table 3
96   
Sweden
Oscar Burman
Sweden
Mikael Falk
Sun 12:28  Table 3

Losers qualification

Race to 5
97   
Sweden
Stefan Karlsson
Sweden
Petrus Azar
Sun 12:59  Table 7
98   
Sweden
Jan Sköld
Sweden
Malina Bertilsson
Sun 13:47  Table 21
99   
Bangladesh
Ashraful Asif
Sweden
Ulf Collert
Sun 14:02  Table 17
100   
Sweden
Jesper Lindner
Sweden
Benny Ericsson
Sun 14:23  Table 1
101   
Sweden
Rickard Skogtoft
Sweden
Per Eklund
Sun 13:52 
102   
Sweden
Poj Hedström
Sweden
Johnny Kjellröier
Sun 13:52  Table 5
103   
Iraq
Nashwan Ishaq Nash
Sweden
Machael Yousif
Sun 14:25  Table 13
104   
Sweden
Oscar Burman
Sweden
Laith Albanaa
Sun 13:31  Table 10

Last sixteen

Race to 6
105   
Sweden
Therese Hägglund
Sweden
Malina Bertilsson
Sun 15:17  Table 17
106   
Sweden
Johnny Holmér
Sweden
Petrus Azar
Sun 15:17  Table 1
107   
Sweden
Ulf Lagerqvist
Bangladesh
Ashraful Asif
Sun 15:18  Table 21
108   
Sweden
Shahim Altawel
Sweden
Johnny Kjellröier
Sun 15:18  Table 9
109   
Sweden
Krister Todal
Sweden
Jesper Lindner
Sun 15:18  Table 7
110   
Afghanistan
Taha Husaini
Sweden
Rickard Skogtoft
Sun 15:18  Table 5
111   
Sweden
Staffan Hellstrand
Sweden
Laith Albanaa
Sun 15:19  Table 13
112   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Machael Yousif
Sun 15:19  Table 3

Quarter final

Race to 6
113   
Sweden
Therese Hägglund
Sweden
Johnny Holmér
Sun 16:15  Table 5
114   
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sweden
Shahim Altawel
Sun 16:50  Table 13
115   
Sweden
Jesper Lindner
Afghanistan
Taha Husaini
Sun 16:29  Table 17
116   
Sweden
Laith Albanaa
Sweden
Walter Laikre
Sun 16:33  Table 3

Semi final

Race to 6
117   
Sweden
Therese Hägglund
Sweden
Shahim Altawel
Sun 18:11  Table 17
118   
Afghanistan
Taha Husaini
Sweden
Laith Albanaa
Sun 18:11  Table 12

Final

Race to 6
119   
Sweden
Therese Hägglund
Afghanistan
Taha Husaini
Sun 19:15 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants