Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 11, 2020

SPT 500 R5 Malmö

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
6 (6/0) 65 (42/23)
65%
500
2 Jimmy Lundgren
Kville Biljard Club
5 (4/1) 51 (29/22)
57%
400
3 Patrik strand
5 (3/2) 49 (25/24)
51%
300
3 Alf Toffer
Biljardklubben Flamingo
5 (3/2) 51 (28/23)
55%
300
5 Dario Rakic
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 43 (20/23)
47%
250
5 Abdullah Aouida
3 (2/1) 32 (16/16)
50%
250
5 Lennart Efraimsson
2 (1/1) 25 (12/13)
48%
250
5 Marino Ivicic
Biljardklubben Flamingo
4 (2/2) 42 (24/18)
57%
250
9 Peter Ögren
BK Milen
3 (1/2) 30 (17/13)
57%
200
Show more
9 Boris Kiefer
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 14 (1/13)
7%
200
9 Tom Eksell
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
200
9 Calle Lilliegren
Biljardklubben Diamanten
5 (3/2) 50 (28/22)
56%
200
13 Bojan Krstic
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
200
13 Roger Olsson
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
200
13 Robert Sandersson
Kville Biljard Club
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
200
17 Alexx Krstic
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 23 (10/13)
43%
150
17 Robin Krstic
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
150
999 Roger Blomqvist
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Jan 9, 2020, 5:00 PM (local time)
Starts Jan 11, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (18 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C. Läs mer i grengemensamma tävlingsbestämmelser: https://bit.ly/2Zolw8t
Rankings Swedish Pool Tour and Swedish Pool Tour 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet and Malmö Biljardklubb
Contact Peter Skough (peter.skough@hotmail.com)
More info
Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart, klockan 17:00. Reglerna för behörighet att delta är de samma som tidigare säsonger, vänligen kontrollera mot aktuell ranking i det gamla systemet BilliardOnline (tillgänglig via biljardforbundet.se) om du är behörig att delta på aktuell SPT nivå.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Jimmy Lundgren
Walk Over
 
2   
Sweden
Calle Lilliegren
Sweden
Robin Krstic
Sat 10:03  Table 4
3   
Sweden
Tom Eksell
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Roger Olsson
 
5   
Sweden
Lennart Efraimsson
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Roger Blomqvist
 
7   
Germany
Boris Kiefer
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Peter Ögren
 
9   
Sweden
Abdullah Aouida
Walk Over
 
10   
Walk Over
Sweden
Patrik strand
 
11   
Sweden
Dario Rakic
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Bojan Krstic
 
13   
Sweden
Alf Toffer
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Marino Ivicic
 
15   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
Alexx Krstic
Sat 10:03  Table 5
16   
Walk Over
Sweden
Robert Sandersson
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Calle Lilliegren
Sat 10:47  Table 6
18   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Roger Olsson
Sat 10:03  Table 6
19   
Sweden
Lennart Efraimsson
Sweden
Roger Blomqvist
Sat 10:03  Table 7
20   
Germany
Boris Kiefer
Sweden
Peter Ögren
Sat 10:03  Table 8
21   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Patrik strand
Sat 10:03  Table 9
22   
Sweden
Dario Rakic
Sweden
Bojan Krstic
Sat 10:03  Table 10
23   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Marino Ivicic
Sat 10:03  Table 15
24   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
Robert Sandersson
Sat 10:53 

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Sweden
Robin Krstic
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Sweden
Alexx Krstic
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Sweden
Robin Krstic
Sweden
Robert Sandersson
Sat 11:48  Table 6
34   
Walk Over
Sweden
Alf Toffer
 
35   
Walk Over
Sweden
Bojan Krstic
 
36   
Walk Over
Sweden
Patrik strand
 
37   
Walk Over
Germany
Boris Kiefer
 
38   
Walk Over
Sweden
Roger Blomqvist
 
39   
Walk Over
Sweden
Roger Olsson
 
40   
Sweden
Alexx Krstic
Sweden
Calle Lilliegren
Sat 11:48  Table 8

Winners qualification

Race to 7
41   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Tom Eksell
Sat 11:48  Table 4
42   
Sweden
Lennart Efraimsson
Sweden
Peter Ögren
Sat 11:12  Table 5
43   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Dario Rakic
Sat 11:30  Table 15
44   
Sweden
Marino Ivicic
Sweden
Almin Salkic
Sat 11:46  Table 7

Loser round 3

Race to 6
45   
Sweden
Robert Sandersson
Sweden
Alf Toffer
Sat 12:35 
46   
Sweden
Bojan Krstic
Sweden
Patrik strand
Sat 11:30  Table 9
47   
Germany
Boris Kiefer
Sweden
Roger Blomqvist
Sat 11:29 
48   
Sweden
Roger Olsson
Sweden
Calle Lilliegren
Sat 12:47  Table 15

Losers qualification

Race to 6
49   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Peter Ögren
Sat 13:19  Table 6
50   
Sweden
Patrik strand
Sweden
Tom Eksell
Sat 12:47  Table 9
51   
Germany
Boris Kiefer
Sweden
Marino Ivicic
Sat 12:48  Table 7
52   
Sweden
Calle Lilliegren
Sweden
Dario Rakic
Sat 13:27 

Quarter final

Race to 7
53   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Marino Ivicic
Sat 14:37  Table 5
54   
Sweden
Lennart Efraimsson
Sweden
Patrik strand
Sat 14:37  Table 6
55   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Alf Toffer
Sat 14:37  Table 7
56   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
Dario Rakic
Sat 14:37  Table 15

Semi final

Race to 7
57   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Patrik strand
Sat 16:15  Table 7
58   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Almin Salkic
Sat 16:15  Table 6

Final

Race to 7
59   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Almin Salkic
Sat 17:11  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants