Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 24, 2019

SPT 250 R7 Eskilstuna

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Andreas Pettersson
Biljardklubben Stöten
5 (5/0) 44 (30/14)
68%
250
2 Stipo Jozic
Biljardklubben Stöten
5 (4/1) 50 (27/23)
54%
200
3 Petrus Azar
Stockholms Biljardsällskap
5 (3/2) 37 (21/16)
57%
150
3 Lars-Göran Strand
Gefle Biljardklubb
5 (3/2) 45 (24/21)
53%
150
5 Agneta Planeskog
Biljardklubben Söder
2 (1/1) 17 (7/10)
41%
125
5 Yuzhou Li
Biljardären Biljardklubb
3 (2/1) 26 (16/10)
62%
125
5 Peder Brunstedt
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 35 (18/17)
51%
125
5 Håkan Byh
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
125
9 Johan Hedman
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
100
9 Olle Wallin
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
100
9 Peter Lundgren
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
100
9 Björn Wållberg-Beutelrock
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
100
13 Jouni Koivumaa
Borlänge Biljardklubb
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
100
13 Henrik Johansson
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
100
13 Malina Bertilsson
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
100
Starts Mar 24, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (15 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings SPT 2018/2019
Organizer Svenska Biljardförbundet

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Agneta Planeskog
Walk Over
 
2   
Sweden
Håkan Byh
Sweden
Peder Brunstedt
Wed 18:02 
3   
Sweden
Olov Wallin
Sweden
Björn Wållberg
Wed 18:02 
4   
Sweden
Stipo Jozic
Sweden
Malina Bertilsson
Wed 18:02 
5   
Sweden
Petrus Azar
Sweden
Andreas Pettersson
Wed 18:02 
6   
Sweden
Jouni Koivumaa
Sweden
Lars-Göran Strand
Wed 18:02 
7   
Sweden
Henrik Johansson
Sweden
Peter Lundgren
Wed 18:02 
8   
Sweden
Johan Hedman
Sweden
Yuzhou Li
Wed 18:02 

Winners qualification

Race to 6
9   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Peder Brunstedt
Wed 18:02 
10   
Sweden
Olov Wallin
Sweden
Stipo Jozic
Wed 18:03 
11   
Sweden
Andreas Pettersson
Sweden
Lars-Göran Strand
Wed 18:03 
12   
Sweden
Peter Lundgren
Sweden
Yuzhou Li
Wed 18:03 

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Sweden
Håkan Byh
 
14   
Sweden
Björn Wållberg
Sweden
Malina Bertilsson
Wed 18:03 
15   
Sweden
Petrus Azar
Sweden
Jouni Koivumaa
Wed 18:03 
16   
Sweden
Henrik Johansson
Sweden
Johan Hedman
Wed 18:03 

Losers qualification

Race to 5
17   
Sweden
Håkan Byh
Sweden
Peter Lundgren
Wed 18:04 
18   
Sweden
Björn Wållberg
Sweden
Lars-Göran Strand
Wed 18:04 
19   
Sweden
Petrus Azar
Sweden
Olov Wallin
Wed 18:04 
20   
Sweden
Johan Hedman
Sweden
Peder Brunstedt
Wed 18:04 

Quarter final

Race to 6
21   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Petrus Azar
Wed 18:05 
22   
Sweden
Stipo Jozic
Sweden
Håkan Byh
Wed 18:05 
23   
Sweden
Andreas Pettersson
Sweden
Peder Brunstedt
Wed 18:05 
24   
Sweden
Yuzhou Li
Sweden
Lars-Göran Strand
Wed 18:05 

Semi final

Race to 6
25   
Sweden
Petrus Azar
Sweden
Stipo Jozic
Wed 18:05 
26   
Sweden
Andreas Pettersson
Sweden
Lars-Göran Strand
Wed 18:05 

Final

Race to 6
27   
Sweden
Stipo Jozic
Sweden
Andreas Pettersson
Wed 18:06 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants