Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 3, 2019

SPT 250 R3 Malmö 9-ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Anders Holm
7 (6/1) 63 (38/25)
60%
250
2 Yuesong Fan
Stockholms Biljardsällskap
6 (5/1) 50 (33/17)
66%
200
3 Micael Englund
6 (4/2) 49 (28/21)
57%
150
3 Hashim Almodares
6 (4/2) 58 (33/25)
57%
150
5 Bojan Krstic
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
125
5 Benjamin Folke
4 (3/1) 37 (21/16)
57%
125
5 Alexx Krstic
Bjärnums Biljardklubb
4 (3/1) 36 (21/15)
58%
125
5 Dario Rakic
Bjärnums Biljardklubb
4 (3/1) 40 (21/19)
53%
125
9 Roger Olsson
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
100
Show more
9 Henrik Weiss
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
100
9 Robin Krstic
Bjärnums Biljardklubb
2 (1/1) 20 (9/11)
45%
100
9 Sahil Sharma
Interpool Biljardklubb Malmö
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
100
9 Andrew Jones
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
100
9 Damir Muholjic
Malmö Biljardklubb
3 (2/1) 25 (15/10)
60%
100
9 Per Blomdahl
Biljardklubben Flamingo
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
100
9 Robin Svensson Skärlind
Biljardklubben Flamingo
3 (2/1) 26 (15/11)
58%
100
17 Anton Broberg
BK Milen
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
75
17 Boris Kiefer
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
75
17 Clas Carlbom
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
75
17 Robert Olsson
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
75
17 Tim Larsson
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
75
17 Pontus Eskilsson
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
75
17 Sabina Enberg
Biljardklubben Flamingo
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
75
25 Rei Trulsson
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
75
25 Victor Hellberg
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 20 (9/11)
45%
75
25 Stephan Andersson
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
75
25 Niclas Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
75
25 Alexander Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
75
25 Niclas Winterlin
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
75
Entry deadline Oct 31, 2019, 5:00 PM (local time)
Starts Nov 3, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (30 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C. Läs mer i grengemensamma tävlingsbestämmelser: https://bit.ly/2Zolw8t
Rankings Swedish Pool Tour
Organizer Svenska Biljardförbundet and Malmö Biljardklubb
Contact Peter Skough (peter.skough@hotmail.com)
More info
Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart, klockan 17:00. Reglerna för behörighet att delta är de samma som tidigare säsonger, vänligen kontrollera mot aktuell ranking i det gamla systemet BilliardOnline (tillgänglig via biljardforbundet.se) om du är behörig att delta på aktuell SPT nivå.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Bojan Krstic
Walk Over
 
2   
Philippines
Robert Catubig
Sweden
Robin Krstic
Sun 10:12  Table 4
3   
Sweden
Clas Carlbom
Sweden
Sabina Enberg
Sun 10:12  Table 5
4   
Sweden
Benjamin Folke
Sweden
Victor Hellberg
Sun 10:12  Table 6
5   
Sweden
Anton Broberg
Sweden
Micael Englund
Sun 10:12  Table 7
6   
Sweden
Niclas Winterlin
China
leon Fan
Sun 10:12  Table 15
7   
Sweden
Alexander Martinsson
Hashim Almodares
Sun 10:12  Table 8
8   
Sweden
Anders Holm
Sweden
Dario Rakic
Sun 10:12  Table 9
9   
Sweden
Robert Olsson
Germany
Boris Kiefer
Sun 10:12  Table 10
10   
Sweden
Robin Svensson Skärlind
Sweden
Niclas Martinsson
Sun 10:12  Table 11
11   
England
Andrew Jones
Sweden
Tim Larsson
Sun 10:12  Table 12
12   
Sweden
Rei Trulsson
Sweden
Alexx Krstic
Sun 10:12  Table 13
13   
Sweden
Stephan Andersson
Sweden
Per Blomdahl
Sun 10:12  Table 14
14   
India
Sahil Sharma
Sweden
Henrik Weiss
Sun 10:52  Table 15
15   
Sweden
Pontus Eskilsson
Sweden
Damir Muholjic
Sun 10:30  Table 4
16   
Walk Over
Sweden
Roger Olsson
 

Winners qualification

Race to 6
17   
Sweden
Bojan Krstic
Sweden
Robin Krstic
Sun 11:04  Table 9
18   
Sweden
Sabina Enberg
Sweden
Benjamin Folke
Sun 11:50  Table 10
19   
Sweden
Anton Broberg
China
leon Fan
Sun 11:53  Table 11
20   
Hashim Almodares
Sweden
Dario Rakic
Sun 11:16  Table 12
21   
Germany
Boris Kiefer
Sweden
Robin Svensson Skärlind
Sun 11:26  Table 6
22   
Sweden
Tim Larsson
Sweden
Alexx Krstic
Sun 11:09  Table 10
23   
Sweden
Per Blomdahl
India
Sahil Sharma
Sun 12:12  Table 9
24   
Sweden
Damir Muholjic
Sweden
Roger Olsson
Sun 11:24  Table 14

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Philippines
Robert Catubig
 
26   
Sweden
Clas Carlbom
Sweden
Victor Hellberg
Sun 11:44  Table 5
27   
Sweden
Micael Englund
Sweden
Niclas Winterlin
Sun 11:46  Table 7
28   
Sweden
Alexander Martinsson
Sweden
Anders Holm
Sun 11:23  Table 4
29   
Sweden
Robert Olsson
Sweden
Niclas Martinsson
Sun 11:23  Table 13
30   
England
Andrew Jones
Sweden
Rei Trulsson
Sun 11:23  Table 8
31   
Sweden
Stephan Andersson
Sweden
Henrik Weiss
Sun 11:51  Table 15
32   
Sweden
Pontus Eskilsson
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
33   
Philippines
Robert Catubig
Sweden
Roger Olsson
Sun 13:00 
34   
Sweden
Clas Carlbom
India
Sahil Sharma
Sun 13:05  Table 9
35   
Sweden
Micael Englund
Sweden
Tim Larsson
Sun 12:42  Table 6
36   
Sweden
Anders Holm
Germany
Boris Kiefer
Sun 12:44  Table 4
37   
Sweden
Robert Olsson
Hashim Almodares
Sun 12:42  Table 7
38   
England
Andrew Jones
Sweden
Anton Broberg
Sun 12:50  Table 11
39   
Sweden
Henrik Weiss
Sweden
Sabina Enberg
Sun 12:49  Table 10
40   
Sweden
Pontus Eskilsson
Sweden
Bojan Krstic
Sun 12:19  Table 15

Last sixteen

Race to 6
41   
Sweden
Robin Krstic
Sweden
Micael Englund
Sun 14:45  Table 4
42   
Sweden
Benjamin Folke
Sweden
Henrik Weiss
Sun 14:45  Table 5
43   
China
leon Fan
Sweden
Roger Olsson
Sun 14:45  Table 6
44   
Sweden
Dario Rakic
England
Andrew Jones
Sun 14:45  Table 7
45   
Sweden
Robin Svensson Skärlind
Hashim Almodares
Sun 14:45  Table 8
46   
Sweden
Alexx Krstic
India
Sahil Sharma
Sun 14:45  Table 9
47   
Sweden
Per Blomdahl
Sweden
Bojan Krstic
Sun 14:45  Table 10
48   
Sweden
Damir Muholjic
Sweden
Anders Holm
Sun 14:45  Table 11

Quarter final

Race to 6
49   
Sweden
Micael Englund
Sweden
Benjamin Folke
Sun 15:58  Table 6
50   
China
leon Fan
Sweden
Dario Rakic
Sun 15:58  Table 7
51   
Hashim Almodares
Sweden
Alexx Krstic
Sun 15:58  Table 15
52   
Sweden
Bojan Krstic
Sweden
Anders Holm
Sun 15:58  Table 9

Semi final

Race to 6
53   
Sweden
Micael Englund
China
leon Fan
Sun 17:24  Table 7
54   
Hashim Almodares
Sweden
Anders Holm
Sun 17:24  Table 6

Final

Race to 6
55   
China
leon Fan
Sweden
Anders Holm
Sun 18:25 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment