Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 15, 2021

SNUUKRI MEISTRILIIGA V ETAPP

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Denis Sokolov
Tallinna Snuukriklubi
6 (5/1) 16 (11/5)
69%
460
2 Karl Oskar Toovere
Tallinna Snuukriklubi
5 (4/1) 12 (9/3)
75%
380
3 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
4 (1/3) 10 (4/6)
40%
320
3 Oliver Vares
5 (3/2) 13 (7/6)
54%
320
5 Heigo Harend
Tallinna Snuukriklubi
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
280
5 Silver Vrait
Tallinna Snuukriklubi
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
280
7 Ville Pärn
Tallinna Snuukriklubi
4 (2/2) 10 (4/6)
40%
260
7 Aleksandr Vlassov
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
260
9 Erki Aring
Tallinna Snuukriklubi
4 (0/4) 10 (2/8)
20%
240
Starts Aug 15, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Snuukri meistriliiga 2021
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Toomas Tartes

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Denis Sokolov 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 3
2 Oliver Vares 4 3 0 1 7 4 3 0 0 0 0.636 3
3 Heigo Harend 4 2 0 2 5 4 1 0 0 0 0.556 2
4 Ville Pärn 4 2 0 2 4 6 -2 0 0 0 0.4 2
5 Erki Aring 4 0 0 4 2 8 -6 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karl Oskar Toovere 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Aleksandra Sinilnikova 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
3 Silver Vrait 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
4 Aleksandr Vlassov 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Estonia
Ville Pärn
Estonia
Erki Aring
Sun 10:00  Table 1
2-A   
Estonia
Denis Sokolov
Estonia
Oliver Vares
Sun 11:41 
3-B   
Estonia
Silver Vrait
Estonia
Karl Oskar Toovere
Sun 10:00  Table 3
4-B   
Estonia
Aleksandr Vlassov
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 10:00  Table 5

Round 2

Race to 2
5-A   
Estonia
Erki Aring
Estonia
Oliver Vares
Sun 16:25  Table 6
6-A   
Estonia
Ville Pärn
Estonia
Heigo Harend
Sun 12:51  Table 1
7-B   
Estonia
Silver Vrait
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 11:51  Table 3
8-B   
Estonia
Karl Oskar Toovere
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sun 11:51  Table 5

Round 3

Race to 2
9-A   
Estonia
Oliver Vares
Estonia
Heigo Harend
Sun 10:00  Table 6
10-A   
Estonia
Erki Aring
Estonia
Denis Sokolov
Sun 13:13  Table 6
11-B   
Estonia
Silver Vrait
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sun 13:12  Table 5
12-B   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Karl Oskar Toovere
Sun 13:13  Table 3

Round 4

Race to 2
13-A   
Estonia
Heigo Harend
Estonia
Denis Sokolov
Sun 14:41  Table 6
14-A   
Estonia
Oliver Vares
Estonia
Ville Pärn
Sun 14:02  Table 1

Round 5

Race to 2
15-A   
Estonia
Denis Sokolov
Estonia
Ville Pärn
Sun 15:58  Table 5
16-A   
Estonia
Heigo Harend
Estonia
Erki Aring
Sun 15:43  Table 6

Semi final

Race to 2
17   
Estonia
Denis Sokolov
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 17:18  Table 5
18   
Estonia
Karl Oskar Toovere
Estonia
Oliver Vares
Sun 17:18  Table 6

Final

Race to 2
19   
Estonia
Denis Sokolov
Estonia
Karl Oskar Toovere
Sun 19:35 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants