Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 3, 2021

SNUUKRI MEISTRILIIGA III ETAPP

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Denis Sokolov
Tallinna Snuukriklubi
6 (6/0) 15 (13/2)
87%
500
2 Aleksandr Vlassov
6 (5/1) 14 (11/3)
79%
420
3 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
5 (3/2) 11 (6/5)
55%
360
3 Erki Aring
Tallinna Snuukriklubi
5 (3/2) 11 (6/5)
55%
360
5 Karl Oskar Toovere
Tallinna Snuukriklubi
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
320
5 Oliver Vares
4 (2/2) 10 (4/6)
40%
320
7 Mario Kadastik
Tallinna Snuukriklubi
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
300
7 Heigo Harend
Tallinna Snuukriklubi
4 (1/3) 11 (4/7)
36%
300
9 Ants-Kristjan Masing
Kalevi Piljardikool
4 (0/4) 11 (3/8)
27%
280
9 Mihhail Bolotnikov
4 (0/4) 10 (2/8)
20%
280
888 Ville Pärn
Tallinna Snuukriklubi
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Jul 3, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (11 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Snuukri meistriliiga 2021
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Toomas Tartes

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Denis Sokolov 4 4 0 0 8 1 7 0 0 0 0.889 4
2 Aleksandra Sinilnikova 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
3 Karl Oskar Toovere 4 2 0 2 5 6 -1 0 0 0 0.455 2
4 Heigo Harend 4 1 0 3 4 7 -3 0 0 0 0.364 1
5 Mihhail Bolotnikov 4 0 0 4 2 8 -6 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Aleksandr Vlassov 4 4 0 0 8 0 8 0 0 0 1 4
2 Erki Aring 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
3 Oliver Vares 4 2 0 2 4 6 -2 0 0 0 0.4 2
4 Mario Kadastik 4 1 0 3 3 7 -4 0 0 0 0.3 1
5 Ants-Kristjan Masing 4 0 0 4 3 8 -5 0 0 0 0.273 0
6 Ville Pärn 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Estonia
Denis Sokolov
Estonia
Heigo Harend
Sat 10:05  Table 1
2-A   
Estonia
Karl Oskar Toovere
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sat 10:05  Table 2
3-B   
Estonia
Mario Kadastik
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sat 10:11  Table 3
4-B   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Ville Pärn
Sat 10:11  Table 4
5-B   
Estonia
Oliver Vares
Estonia
Erki Aring
Sat 10:11  Table 5

Round 2

Race to 2
6-A   
Estonia
Heigo Harend
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sat 12:01  Table 2
7-A   
Estonia
Denis Sokolov
Estonia
Mihhail Bolotnikov
Sat 11:42  Table 1
8-B   
Estonia
Mario Kadastik
Estonia
Ville Pärn
 
9-B   
Estonia
Aleksandr Vlassov
Estonia
Erki Aring
Sat 11:08  Table 5
10-B   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Oliver Vares
Sat 15:55  Table 6

Round 3

Race to 2
11-A   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Mihhail Bolotnikov
Sat 15:34  Table 2
12-A   
Estonia
Heigo Harend
Estonia
Karl Oskar Toovere
Sat 15:34  Table 1
13-B   
Estonia
Mario Kadastik
Estonia
Erki Aring
Sat 12:57  Table 3
14-B   
Estonia
Ville Pärn
Estonia
Oliver Vares
 
15-B   
Estonia
Aleksandr Vlassov
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sat 13:18  Table 5

Round 4

Race to 2
16-A   
Estonia
Mihhail Bolotnikov
Estonia
Karl Oskar Toovere
Sat 12:55  Table 1
17-A   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Denis Sokolov
Sat 13:18  Table 2
18-B   
Estonia
Mario Kadastik
Estonia
Oliver Vares
Sat 13:57  Table 5
19-B   
Estonia
Erki Aring
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sat 13:57  Table 6
20-B   
Estonia
Ville Pärn
Estonia
Aleksandr Vlassov
 

Round 5

Race to 2
21-A   
Estonia
Karl Oskar Toovere
Estonia
Denis Sokolov
Sat 14:19  Table 2
22-A   
Estonia
Mihhail Bolotnikov
Estonia
Heigo Harend
Sat 14:04  Table 1
23-B   
Estonia
Mario Kadastik
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sat 11:08  Table 3
24-B   
Estonia
Oliver Vares
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sat 12:09  Table 5
25-B   
Estonia
Erki Aring
Estonia
Ville Pärn
 

Semi final

Race to 2
26   
Estonia
Denis Sokolov
Estonia
Erki Aring
Sat 17:01  Table 5
27   
Estonia
Aleksandr Vlassov
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sat 17:01  Table 2

Final

Race to 3
28   
Estonia
Denis Sokolov
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sat 18:04  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants