Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 23, 2021

SNUUKRI MEISTRILIIGA I ETAPP

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Andres Petrov
5 (5/0) 13 (13/0)
100%
500
2 Karl Oskar Toovere
Tallinna Snuukriklubi
5 (4/1) 17 (10/7)
59%
420
3 Denis Sokolov
Tallinna Snuukriklubi
4 (3/1) 13 (7/6)
54%
360
3 Jüri Järvet
Tallinna Snuukriklubi
4 (2/2) 13 (8/5)
62%
360
5 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
320
5 Mario Kadastik
Tallinna Snuukriklubi
3 (2/1) 8 (4/4)
50%
320
5 Aleksandr Vlassov
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
320
5 Viktor Podpaskov
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
320
9 Ants-Kristjan Masing
Kalevi Piljardikool
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
280
9 Erki Aring
Tallinna Snuukriklubi
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
280
9 Mihhail Bolotnikov
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
280
9 Daniil Kulagin
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
280
Starts May 23, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Snuukri meistriliiga 2021
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Toomas Tartes

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mario Kadastik 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Aleksandra Sinilnikova 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Ants-Kristjan Masing 2 0 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karl Oskar Toovere 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Aleksandr Vlassov 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
3 Mihhail Bolotnikov 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Andres Petrov 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Viktor Podpaskov 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Daniil Kulagin 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Denis Sokolov 2 2 0 0 4 2 2 0 0 0 0.667 2
2 Jüri Järvet 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
3 Erki Aring 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 10:01  Table 3
2-B   
Estonia
Aleksandr Vlassov
Estonia
Karl Oskar Toovere
Sun 10:01  Table 5
3-C   
Estonia
Daniil Kulagin
Estonia
Andres Petrov
Sun 11:56  Table 1
4-D   
Estonia
Denis Sokolov
Estonia
Erki Aring
Sun 10:01  Table 6

Round 2

Race to 2
5-A   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Mario Kadastik
Sun 11:38  Table 3
6-B   
Estonia
Karl Oskar Toovere
Estonia
Mihhail Bolotnikov
Sun 11:56  Table 5
7-C   
Estonia
Andres Petrov
Estonia
Viktor Podpaskov
Sun 12:46  Table 1
8-D   
Estonia
Erki Aring
Estonia
Jüri Järvet
Sun 11:55  Table 6

Round 3

Race to 2
9-A   
Estonia
Mario Kadastik
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sun 12:45  Table 3
10-B   
Estonia
Mihhail Bolotnikov
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sun 12:45  Table 5
11-C   
Estonia
Viktor Podpaskov
Estonia
Daniil Kulagin
Sun 10:01  Table 1
12-D   
Estonia
Jüri Järvet
Estonia
Denis Sokolov
Sun 12:46  Table 6

Quarter final

Race to 3
13   
Estonia
Mario Kadastik
Estonia
Jüri Järvet
Sun 14:34  Table 3
14   
Estonia
Karl Oskar Toovere
Estonia
Viktor Podpaskov
Sun 14:34  Table 6
15   
Estonia
Andres Petrov
Estonia
Aleksandr Vlassov
Sun 14:34  Table 1
16   
Estonia
Denis Sokolov
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 14:34  Table 5

Semi final

Race to 3
17   
Estonia
Jüri Järvet
Estonia
Karl Oskar Toovere
Sun 16:48  Table 6
18   
Estonia
Andres Petrov
Estonia
Denis Sokolov
Sun 17:44  Table 5

Final

Race to 3
19   
Estonia
Karl Oskar Toovere
Estonia
Andres Petrov
Sun 18:48  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants