Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 10, 2022

SM 2021 44+ 10-ball, Eskilstuna

10-Ball
Tack för din anmälan till 44+ i Eskilstuna. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till 44+ i Eskilstuna. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marcus Chamat
Gefle Biljardklubb
6 (6/0) 47 (36/11)
77%
1000
2 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
6 (5/1) 47 (34/13)
72%
800
3 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
5 (4/1) 44 (28/16)
64%
700
3 Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
5 (4/1) 40 (24/16)
60%
700
5 Roger Åkerblom
Västerås Biljardsällskap
5 (3/2) 45 (26/19)
58%
600
5 Morgan Norberg
BK Milen
4 (2/2) 33 (15/18)
45%
600
5 Tom Storm
4 (3/1) 38 (22/16)
58%
600
5 Sten Järledal
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
600
9 Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
2 (1/1) 19 (9/10)
47%
500
Show more
9 Magnus Lindgren
Borlänge Biljardklubb
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
500
9 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 38 (20/18)
53%
500
9 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
2 (1/1) 19 (10/9)
53%
500
9 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
500
9 Louise Furberg
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
500
9 Jarmo Talvén
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 28 (16/12)
57%
500
9 Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 37 (17/20)
46%
500
17 Ann-Sofie Löfgren
3 (1/2) 23 (7/16)
30%
400
17 Tom Eksell
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
400
17 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
400
17 Andreas Pettersson
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
400
17 Kent Karlsson
Karlskoga Biljardklubb
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
400
17 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
400
17 Fredrik Löfqvist
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
400
17 Peter Eriksson
Old Fellows Billiard Club
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
400
25 Kai Kraft
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
400
25 John Jenuwein
Nässjö Billiard Club
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
400
Entry deadline Apr 6, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts Apr 10, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (26 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Klädkod: Punkt 11.7.1 i ”Nationella tävlingsbestämmelser för poolbiljard”.
https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/nationella-poolbestammelser-2022-01-01.pdf
Rankings Swedish Pool Tour 44+ 2021 and Swedish 44+ tour 2022
Organizer Biljardklubben Stöten
Contact Christian Sparrenlöv Fischer (pool_man94@hotmail.com, 0704599332)
More info
Tänk på att vara på plats och redo för din match minst 30 minuter innan utsatt starttid på cuescore.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/forslag-poolbestammelser-2021-01-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 
2   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Andreas Pettersson
Sun 09:51  Table 7
3   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sun 09:51  Table 3
4   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Stefan Ericson
Sun 09:51  Table 8
5   
Sweden
Kent Karlsson
Walk Over
 
6   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 09:51  Table 4
7   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Laszlo Szili
Sun 10:33  Table 9
8   
Walk Over
Sweden
David Larsson
 
9   
Sweden
Morgan Norberg
Walk Over
 
10   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Tom Storm
Sun 09:51  Table 5
11   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 09:51  Table 6
12   
Walk Over
Sweden
Fredrik Löfqvist
 
13   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
John Jenuwein
Sun 09:51  Table 1
14   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Mats Elfroos
Sun 09:51  Table 9
15   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Monika Margeta
Sun 09:51  Table 2
16   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 

Winners qualification

Race to 6
17   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Glenn Andersson
Sun 11:03  Table 7
18   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Stefan Ericson
Sun 11:21  Table 9
19   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Jarmo Talvén
Sun 10:43  Table 1
20   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
David Larsson
Sun 11:50  Table 4
21   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Tom Storm
Sun 10:53  Table 5
22   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 11:21  Table 8
23   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Mats Elfroos
Sun 10:43  Table 4
24   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Johan Svanberg
Sun 11:35  Table 3

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Sweden
Andreas Pettersson
 
26   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 11:23  Table 6
27   
Walk Over
Sweden
Sten Järledal
 
28   
Sweden
Laszlo Szili
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Tom Eksell
 
30   
Sweden
Magnus Lindgren
Walk Over
 
31   
Sweden
John Jenuwein
Sweden
Louise Furberg
Sun 10:43  Table 6
32   
Sweden
Conny Frodig
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 6
33   
Sweden
Andreas Pettersson
Sweden
Monika Margeta
Sun 13:04  Table 7
34   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Peter Eriksson
Sun 12:14  Table 2
35   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 12:21  Table 9
36   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Morgan Norberg
Sun 11:44  Table 1
37   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
David Larsson
Sun 12:40  Table 8
38   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Kent Karlsson
Sun 11:41  Table 5
39   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sun 12:21  Table 7
40   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Glenn Andersson
Sun 12:06  Table 6

Last sixteen

Race to 6
41   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Sten Järledal
Sun 13:30  Table 5
42   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
David Larsson
Sun 13:30  Table 6
43   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Morgan Norberg
Sun 13:30  Table 9
44   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Glenn Andersson
Sun 13:30  Table 8
45   
Sweden
Tom Storm
Sweden
Monika Margeta
Sun 14:03  Table 2
46   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Louise Furberg
Sun 13:30  Table 4
47   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 13:30  Table 3
48   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 13:56  Table 7

Quarter final

Race to 6
49   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Stefan Ericson
Sun 14:39  Table 9
50   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Senharip Azar
Sun 14:39  Table 6
51   
Sweden
Tom Storm
Sweden
Marcus Chamat
Sun 15:30  Table 8
52   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 15:20  Table 6

Semi final

Race to 6
53   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Senharip Azar
Sun 16:11  Table 9
54   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Mats Elfroos
Sun 16:34  Table 8

Final

Race to 6
55   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Marcus Chamat
Sun 17:28  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants