Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 9, 2020

Søndag på østkanten 15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Lars Harby
Østkanten Biljardklubb
5 (5/0) 44 (30/14)
68%
100
2 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
5 (4/1) 51 (29/22)
57%
85
3 Christian Wikeby
Østkanten Biljardklubb
4 (3/1) 42 (23/19)
55%
70
3 Kensi Kion
Østkanten Biljardklubb
4 (3/1) 37 (20/17)
54%
70
5 Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
50
5 Stig Nesvik
Oslo BK
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
50
5 Vaios Evangelou
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
50
5 Ivar Lexi
5 (3/2) 48 (26/22)
54%
50
9 Kristian Lund Olås
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
30
Show more
9 Morten Bjellås
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
30
9 Ørjan Storborg
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
30
9 Joakim Bjerknes
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
30
13 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
20
13 Emil Andreassen
Vestby BK
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
20
13 Antonio Melendez Figueroa
Larvik BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
20
13 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
20
17 Andris Viksninsh
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
10
Entry deadline Aug 9, 2020, 4:00 PM (local time)
Starts Aug 9, 2020, 4:15 PM (local time)
Format Double elimination (17 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Rankings Østkanten Biljardklubb ranking 2020
Organizer Østkanten Biljardklubb
Contact Jan Terje Øyen
More info
Da er vi tilbake til vanlige turneringer igjen.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Andris Viksninsh
2
Norway
Ivar Lexi
2
Sun 16:21  Table 2
2   
Norway
Bjørn Bratteberg
Walk Over
 
3   
Walk Over
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
 
4   
Greece
Vaios Evangelou
Walk Over
 
5   
Walk Over
Norway
Joakim Bjerknes
 
6   
Norway
Jan Thomassen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Morten Bjellås
 
8   
Norway
Emil Andreassen
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
1
Norway
Ivar Lexi
2
Sun 17:06  Table 5
10   
Norway
Bjørn Bratteberg
1
Norway
Lars Harby
0
Sun 16:21  Table 4
11   
Norway
Mikayla Onstad
1
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
3
Sun 16:22  Table 5
12   
Greece
Vaios Evangelou
2
Norway
Kristian Lund Olås
3
Sun 16:53  Table 2
13   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
2
Norway
Joakim Bjerknes
3
Sun 16:22  Table 6
14   
Norway
Jan Thomassen
0
Norway
Ørjan Storborg
3
Sun 16:57  Table 3
15   
Norway
Stig Nesvik
2
Norway
Morten Bjellås
2
Sun 17:02  Table 6
16   
Norway
Emil Andreassen
3
Norway
Christian Wikeby
0
Sun 16:22  Table 3

Loser round 1

Race to 6
17   
Andris Viksninsh
2
Norway
Emil Andreassen
3
Sun 17:10  Table 4
18   
Walk Over
Norway
Stig Nesvik
 
19   
Walk Over
Norway
Ørjan Storborg
 
20   
Walk Over
Norway
Antonio Melendez Figueroa
 
21   
Walk Over
Greece
Vaios Evangelou
 
22   
Walk Over
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
 
23   
Walk Over
Norway
Bjørn Bratteberg
 
24   
Walk Over
Norway
Ivar Lexi
 

Loser round 2

Race to 6
25   
Norway
Emil Andreassen
3
Norway
Stig Nesvik
2
Sun 18:28  Table 6
26   
Norway
Ørjan Storborg
3
Norway
Antonio Melendez Figueroa
2
Sun 17:54  Table 5
27   
Greece
Vaios Evangelou
2
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
3
Sun 17:18  Table 2
28   
Norway
Bjørn Bratteberg
1
Norway
Ivar Lexi
2
Sun 17:54  Table 3

Winners qualification

Race to 6
29   
Norway
Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
1
Norway
Lars Harby
0
Sun 18:06  Table 2
30   
Norway
Mikayla Onstad
1
Norway
Kristian Lund Olås
3
Sun 17:37  Table 4
31   
Norway
Joakim Bjerknes
3
Norway
Jan Thomassen
0
Sun 18:19  Table 4
32   
Norway
Morten Bjellås
2
Norway
Christian Wikeby
0
Sun 18:38  Table 3

Losers qualification

Race to 6
33   
Norway
Stig Nesvik
2
Norway
Kristian Lund Olås
3
Sun 19:05  Table 5
34   
Norway
Ørjan Storborg
3
Norway
Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
1
Sun 19:05  Table 4
35   
Greece
Vaios Evangelou
2
Norway
Morten Bjellås
2
Sun 19:40  Table 3
36   
Norway
Ivar Lexi
2
Norway
Joakim Bjerknes
3
Sun 19:03  Table 2

Quarter final

Race to 6
37   
Norway
Lars Harby
0
Norway
Stig Nesvik
2
Sun 20:14  Table 3
38   
Norway
Mikayla Onstad
1
Norway
Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
1
Sun 20:14  Table 2
39   
Norway
Jan Thomassen
0
Greece
Vaios Evangelou
2
Sun 20:14  Table 5
40   
Norway
Christian Wikeby
0
Norway
Ivar Lexi
2
Sun 20:14  Table 4

Semi final

Race to 6
41   
Norway
Lars Harby
0
Norway
Mikayla Onstad
1
Sun 21:07  Table 3
42   
Norway
Jan Thomassen
0
Norway
Christian Wikeby
0
Sun 21:07  Table 2

Final

Race to 6
43   
Norway
Lars Harby
0
Norway
Jan Thomassen
0
Sun 22:26  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants