Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 30, 2020

Søndag på Østkanten 18

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ivar Lexi
5 (5/0) 36 (25/11)
69%
100
2 Vinko Smolic
Østkanten Biljardklubb
6 (4/2) 46 (23/23)
50%
85
3 Christian Wikeby
Østkanten Biljardklubb
4 (3/1) 28 (16/12)
57%
70
3 Elens Zommers
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
70
5 Kensi Kion
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
50
5 Alexander Hagen
Oslo BK
2 (2/0) 18 (10/8)
56%
50
5 Andris Viksninsh
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
50
5 Haukur Stefansson
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
50
9 Kristian Lund Olås
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
30
9 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
30
9 Mona Søvold Sunde
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
30
9 Jon M Korslund
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
30
13 Zian Azam
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
20
13 Marie Hoff Petersen
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
20
13 Alessandro Luca
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
20
Entry deadline Aug 30, 2020, 4:25 PM (local time)
Starts Aug 30, 2020, 4:30 PM (local time)
Format Double elimination (15 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings Østkanten Biljardklubb ranking 2020
Organizer Østkanten Biljardklubb
Contact Kensi Kion (lionessprincess91@gmail.com, 92225939)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Mona Søvold Sunde
Walk Over
 
2   
Norway
Christian Wikeby
1
Iceland
Haukur Stefansson
2
Sun 16:28  Table 3
3   
Norway
Jon M Korslund
3
Norway
Ivar Lexi
2
Sun 16:28  Table 4
4   
Norway
Elens Zommers
2
Norway
Zian Azam
2
  Table 5
5   
Italy
Alessandro Luca
2
Norway
Alexander Hagen
0
  Table 6
6   
Norway
Mikayla Onstad
1
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
3
  Table 2
7   
Norway
Vinko Smolic
1
Andris Viksninsh
2
  Table 7
8   
Norway
Marie H
3
Norway
Kristian Lund Olås
3
Sun 16:56  Table 3

Winners qualification

Race to 5
9   
Norway
Mona Søvold Sunde
3
Norway
Christian Wikeby
1
Sun 16:56  Table 4
10   
Norway
Ivar Lexi
2
Norway
Elens Zommers
2
Sun 17:09  Table 7
11   
Norway
Alexander Hagen
0
Norway
Mikayla Onstad
1
Sun 17:35  Table 2
12   
Andris Viksninsh
2
Norway
Kristian Lund Olås
3
Sun 17:28  Table 3

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Iceland
Haukur Stefansson
 
14   
Norway
Jon M Korslund
3
Norway
Zian Azam
2
Sun 17:11  Table 5
15   
Italy
Alessandro Luca
2
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
3
Sun 17:35  Table 6
16   
Norway
Vinko Smolic
1
Norway
Marie H
3
Sun 17:28  Table 4

Losers qualification

Race to 5
17   
Iceland
Haukur Stefansson
2
Norway
Kristian Lund Olås
3
Sun 18:02  Table 3
18   
Norway
Jon M Korslund
3
Norway
Mikayla Onstad
1
  Table 2
19   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
3
Norway
Elens Zommers
2
Sun 18:16  Table 4
20   
Norway
Vinko Smolic
1
Norway
Mona Søvold Sunde
3
Sun 18:05  Table 5

Quarter final

Race to 5
21   
Norway
Christian Wikeby
1
Norway
Mikayla Onstad
1
Sun 19:06  Table 2
22   
Norway
Ivar Lexi
2
Iceland
Haukur Stefansson
2
Sun 19:06  Table 3
23   
Norway
Alexander Hagen
0
Norway
Elens Zommers
2
Sun 19:06  Table 5
24   
Andris Viksninsh
2
Norway
Vinko Smolic
1
Sun 19:06  Table 4

Semi final

Race to 5
25   
Norway
Christian Wikeby
1
Norway
Ivar Lexi
2
Sun 19:55  Table 2
26   
Norway
Elens Zommers
2
Norway
Vinko Smolic
1
Sun 20:24  Table 2

Final

Race to 5
27   
Norway
Ivar Lexi
2
Norway
Vinko Smolic
1
Sun 21:12  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants