Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 24, 2018

RT8 1. Divisjon Øst

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
5 (5/0) 64 (40/24)
63%
100
2 Per Hagen
Oslo BK
6 (4/2) 77 (43/34)
56%
87
3 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
3 (2/1) 35 (20/15)
57%
74
3 Goran Nikolic
Oslo BK
5 (3/2) 63 (31/32)
49%
74
5 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
5 (3/2) 65 (35/30)
54%
61
5 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 57 (28/29)
49%
61
7 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
4 (2/2) 52 (26/26)
50%
55
7 Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 48 (26/22)
54%
55
9 Ingolf Höns
Ask BC
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
49
9 Philip Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 43 (21/22)
49%
49
9 Simon Ebsa
Horten BK
3 (1/2) 40 (17/23)
43%
49
9 Aleksanteri Piilola
Grenland BK
3 (1/2) 38 (19/19)
50%
49
13 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
37
13 Egil Arne Sørensen
Oslo BK
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
37
13 Kent Hansen
Oslo BK
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
37
Entry deadline Nov 21, 2018, 6:00 PM (local time)
Starts Nov 24, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (15 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Øst 2018
Organizer Fredrikstad BK
Contact Ole Tobias Tanilon Gangfløt (oletobias321@gmail.com, 48450637)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Jan Morten Arnesen
Walk Over
 
2   
Simon Ebsa
Thomas Pedersen
Sat 10:06  Table 1
3   
Kent Hansen
Aleksanteri Piilola
Sat 10:06  Table 2
4   
Goran Nikolic
Ingolf Höns
Sat 10:06  Table 3
5   
Ole Kristian Rudshavn
Pål Andre Martinsen
Sat 10:06  Table 4
6   
Jan Kjetil Nordrum
Egil Arne Sørensen
Sat 10:06  Table 5
7   
Philip Sanchez Gangfløt
Bjørn Bratteberg
Sat 10:06  Table 6
8   
Arne Wiese-Hansen
Per Hagen
Sat 10:06  Table 7

Winner round 1

Race to 8
9   
Jan Morten Arnesen
Simon Ebsa
Sat 11:19  Table 2
10   
Aleksanteri Piilola
Goran Nikolic
Sat 11:36  Table 7
11   
Ole Kristian Rudshavn
Jan Kjetil Nordrum
Sat 11:19  Table 3
12   
Philip Sanchez Gangfløt
Per Hagen
Sat 11:49  Table 4

Loser round 1

Race to 8
13   
Walk Over
Thomas Pedersen
 
14   
Kent Hansen
Ingolf Höns
Sat 11:37  Table 1
15   
Pål Andre Martinsen
Egil Arne Sørensen
Sat 11:19  Table 5
16   
Bjørn Bratteberg
Arne Wiese-Hansen
Sat 11:49  Table 6

Loser round 2

Race to 8
17   
Thomas Pedersen
Philip Sanchez Gangfløt
Sat 13:35  Table 5
18   
Ingolf Höns
Jan Kjetil Nordrum
Sat 12:58 
19   
Pål Andre Martinsen
Aleksanteri Piilola
Sat 13:00 
20   
Bjørn Bratteberg
Simon Ebsa
Sat 13:35  Table 5

Winners qualification

Race to 8
21   
Jan Morten Arnesen
Goran Nikolic
Sat 13:14 
22   
Ole Kristian Rudshavn
Per Hagen
Sat 13:36 

Loser round 3

Race to 8
23   
Thomas Pedersen
Jan Kjetil Nordrum
Sat 14:51  Table 3
24   
Pål Andre Martinsen
Bjørn Bratteberg
Sat 14:44 

Losers qualification

Race to 8
25   
Thomas Pedersen
Goran Nikolic
Sat 16:14  Table 1
26   
Pål Andre Martinsen
Per Hagen
Sat 16:13 

Semi final

Race to 8
27   
Jan Morten Arnesen
Per Hagen
Sat 17:34 
28   
Ole Kristian Rudshavn
Goran Nikolic
Sat 17:34  Table 8

Final

Race to 8
29   
Per Hagen
Ole Kristian Rudshavn
Sat 19:25 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer