Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 17, 2019

RT4 1. Divisjon Sør

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Cato Corneliussen
Svithun BK
5 (4/1) 39 (27/12)
69%
100
2 Johnny Ellingsen
Svithun BK
5 (4/1) 46 (25/21)
54%
87
3 Pawel Zalewski
Svithun BK
4 (3/1) 37 (19/18)
51%
74
3 Johan Lende
Bryne Biljardklubb
5 (3/2) 50 (27/23)
54%
74
5 Atle Bjorland
Bryne Biljardklubb
4 (2/2) 31 (17/14)
55%
61
5 Trond Aanestad
Bryne Biljardklubb
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
61
7 Tor Einar Bjerke
Svithun BK
2 (1/1) 14 (6/8)
43%
55
7 Johannes Tørresdal
Svithun BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
55
9 Nils Eintveit
Svithun BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
49
9 Rolf Syvertsen
Svithun BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
49
9 Jove Ytreland
Svithun BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
49
Entry deadline Nov 13, 2019, 6:00 PM (local time)
Starts Nov 17, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (11 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Sør 2019/2020
Organizer Svithun BK
Contact Ine Helvik (ine@ine.no, 95229259)
More info
Dørene åpner kl 0930. Brødmat og bananer samt salat vil være på plass.

Husk å møte 30 min før oppsatt kampstart.

Premier: Plakett og gratis startavgift (til senere RT) til vinner

Vinnerkvalikk går i utgangspunktet på likt med taperrunde 1, men det er litt å gå på så den blir stående uten tidspunkt.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Rolf Syvertsen
Pawel Zalewski
Sun 10:06  Table 5
2   
Jove Ytreland
Walk Over
 
3   
Johannes Tørresdal
Tor Einar Bjerke
Sun 10:06 
4   
Nils Eintveit
Johnny Ellingsen
Sun 10:06  Table 2

Winner round 1

Race to 6
5   
Atle Bjorland
Pawel Zalewski
Sun 11:25  Table 2
6   
Jove Ytreland
Trond Aanestad
Sun 10:06  Table 3
7   
Cato Corneliussen
Johannes Tørresdal
Sun 10:35  Table 4
8   
Johnny Ellingsen
Johan Lende
Sun 11:27  Table 5

Loser round 1

Race to 6
9   
Rolf Syvertsen
Johan Lende
Sun 12:57 
10   
Walk Over
Johannes Tørresdal
 
11   
Tor Einar Bjerke
Jove Ytreland
Sun 12:28  Table 4
12   
Nils Eintveit
Atle Bjorland
Sun 12:55 

Loser round 2

Race to 6
13   
Johan Lende
Johannes Tørresdal
Sun 14:18 
14   
Tor Einar Bjerke
Atle Bjorland
Sun 14:18 

Winners qualification

Race to 6
15   
Pawel Zalewski
Trond Aanestad
Sun 12:58 
16   
Cato Corneliussen
Johnny Ellingsen
Sun 13:53 

Losers qualification

Race to 6
17   
Johan Lende
Trond Aanestad
Sun 15:44 
18   
Atle Bjorland
Cato Corneliussen
Sun 15:25 

Semi final

Race to 6
19   
Pawel Zalewski
Cato Corneliussen
Sun 16:57 
20   
Johnny Ellingsen
Johan Lende
Sun 16:57 

Final

Race to 6
21   
Cato Corneliussen
Johnny Ellingsen
Sun 18:10 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer