Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 17, 2020

RT3 1. Divisjon Sør

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Ine Helvik
Svithun BK
5 (5/0) 48 (35/13)
73%
2 Nevzat Yesil
Bryne Biljardklubb
5 (4/1) 60 (31/29)
52%
3 Paweł Zalewski
Svithun BK
4 (1/3) 45 (22/23)
49%
3 Johan Lende
Bryne Biljardklubb
4 (2/2) 44 (21/23)
48%
5 Adam Alwin
Svithun BK
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
5 Atle Bjorland
Bryne Biljardklubb
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
7 Ahmed Abiev
Svithun BK
3 (0/3) 34 (13/21)
38%
7 Cato Corneliussen
Svithun BK
3 (1/2) 27 (9/18)
33%
Entry deadline Oct 14, 2020, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 17, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (8 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Svithun BK
More info
Dørene åpner kl 0930 og vi starter kampene kl 10. Jeg handler inn bananer, Gomorgen og et par salater.

Puljespill og 2 videre fra hver pulje.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ine Helvik 3 3 0 0 21 9 12 0 0 0 0.7 3
2 Paweł Zalewski 3 1 0 2 16 16 0 0 0 0 0.5 1
3 Atle Bjorland 3 1 0 2 13 16 -3 1 0 0 0.448 1
4 Cato Corneliussen 3 1 0 2 9 18 -9 0 0 0 0.333 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nevzat Yesil 3 3 0 0 21 16 5 1 0 0 0.568 3
2 Johan Lende 3 2 0 1 20 16 4 1 0 0 0.556 2
3 Adam Alwin 3 1 0 2 16 17 -1 0 0 0 0.485 1
4 Ahmed Abiev 3 0 0 3 13 21 -8 2 0 0 0.382 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1-A   
Ine Helvik
Atle Bjorland
R1
Sat 10:09  Table 1
2-A   
Cato Corneliussen
Paweł Zalewski
Sat 10:09  Table 3
3-B   
Johan Lende
Adam Alwin
Sat 10:09  Table 4
4-B   
Nevzat Yesil
Ahmed Abiev
R1
Sat 10:09  Table 2

Round 2

Race to 7
5-A   
Ine Helvik
Paweł Zalewski
Sat 11:41  Table 1
6-A   
Atle Bjorland
Cato Corneliussen
Sat 11:41  Table 2
7-B   
Johan Lende
R1
Ahmed Abiev
R1
Sat 11:28  Table 3
8-B   
Adam Alwin
Nevzat Yesil
Sat 11:30  Table 4

Round 3

Race to 7
9-A   
Ine Helvik
Cato Corneliussen
Sat 12:58  Table 2
10-A   
Paweł Zalewski
Atle Bjorland
Sat 13:00  Table 1
11-B   
Johan Lende
Nevzat Yesil
R1
Sat 12:31  Table 4
12-B   
Ahmed Abiev
Adam Alwin
Sat 12:35  Table 3

Semi final

Race to 7
13   
Ine Helvik
Johan Lende
Sat 13:52  Table 4
14   
Paweł Zalewski
Nevzat Yesil
Sat 13:52  Table 3

Final

Race to 7
15   
Ine Helvik
Nevzat Yesil
Sat 14:48  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer