Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

April 7, 2018

RT3 1. Divisjon Midt

Add players

Please wait...
8-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Emil Bjørkmann
Gjøvik&Raufoss BK
6 (5/1) 50 (32/18)
64%
100
2 Magne Saltnessand
Trondheim BK
4 (3/1) 33 (21/12)
64%
87
3 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
5 (3/2) 44 (22/22)
50%
74
3 Lars Petter Løkken
Trondheim BK
3 (2/1) 26 (14/12)
54%
74
5 Snorre Wold
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 38 (17/21)
45%
61
5 Ole Christian Belsaas
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
61
7 Martin Elvenes
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
55
7 Lorentz Egil Kyllo
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
55
9 June Therese Håndstad
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
49
9 Kim Owe Elverum
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
49
9 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
49
9 Thomas Jensen
Trondheim BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
49
Entry deadline Apr 4, 2018, 6:00 PM (local time)
Starts Apr 7, 2018, 11:00 AM (local time)
Format Double elimination (12 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Midt 2018
Organizer Biljard1 Trondheim
Contact Frank Sivertsvik (biljard1@hotmail.com, 47267499)
More info
Velkommen til Midt-Norsk turnering på Trondheim Biljardsenter i Nardoveien 12.
Vi spanderer en lett frokost fra kl.10:00.
Salg av varmmat og annet snadder fra kl.12:00.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Magne Saltnessand
Walk Over
 
2   
Martin Elvenes
Lorentz Egil Kyllo
Sat 11:05 
3   
Snorre Wold
Emil Bjørkmann
Sat 11:05 
4   
Walk Over
Knut Isaksen
 
5   
June Therese Håndstad
Walk Over
 
6   
Ole Christian Belsaas
Thomas Jensen
Sat 11:05 
7   
Kim Owe Elverum
Gunnar Aronsen
Sat 11:05 
8   
Walk Over
Lars Petter Løkken
 

Winner round 1

Race to 6
9   
Magne Saltnessand
Lorentz Egil Kyllo
Sat 13:11 
10   
Emil Bjørkmann
Knut Isaksen
Sat 12:05 
11   
June Therese Håndstad
Ole Christian Belsaas
Sat 12:28 
12   
Kim Owe Elverum
Lars Petter Løkken
Sat 12:26 

Loser round 1

Race to 6
13   
Walk Over
Martin Elvenes
 
14   
Snorre Wold
Walk Over
 
15   
Walk Over
Thomas Jensen
 
16   
Gunnar Aronsen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
17   
Martin Elvenes
Kim Owe Elverum
Sat 14:13 
18   
Snorre Wold
June Therese Håndstad
Sat 14:13 
19   
Thomas Jensen
Knut Isaksen
Sat 13:19 
20   
Gunnar Aronsen
Lorentz Egil Kyllo
Sat 14:13 

Winners qualification

Race to 6
21   
Magne Saltnessand
Emil Bjørkmann
Sat 14:14 
22   
Ole Christian Belsaas
Lars Petter Løkken
Sat 14:11 

Loser round 3

Race to 6
23   
Martin Elvenes
Snorre Wold
Sat 16:07 
24   
Knut Isaksen
Lorentz Egil Kyllo
Sat 15:19 

Losers qualification

Race to 6
25   
Snorre Wold
Emil Bjørkmann
Sat 17:45 
26   
Knut Isaksen
Ole Christian Belsaas
Sat 16:30 

Semi final

Race to 6
27   
Magne Saltnessand
Knut Isaksen
Sat 19:26 
28   
Lars Petter Løkken
Emil Bjørkmann
Sat 19:26 

Final

Race to 6
29   
Magne Saltnessand
Emil Bjørkmann
Sat 20:31 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer