Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

January 14, 2018

RT1 2. Divisjon Midt

Add players

Please wait...
10-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Frank Sivertsvik
Biljard1 Trondheim
6 (5/1) 44 (27/17)
61%
100
2 Connie Witzøe
Biljard1 Trondheim
6 (4/2) 44 (23/21)
52%
87
3 Frode Storheil
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
74
3 Øyvind Torgersen Rye
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
74
5 Torben Stenersen Rye
Stoppball Nidaros BK
2 (1/1) 16 (7/9)
44%
61
5 Bjørn inge Kolsvik
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
61
7 Tor Egil Mæhre
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
55
8 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
4 (0/4) 27 (7/20)
26%
52
Entry deadline Jan 10, 2018, 6:00 PM (local time)
Starts Jan 14, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 2. Divisjon Midt 2018
Organizer Trondheim BK

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Frank Sivertsvik 4 3 0 1 17 13 4 0.567 3
2 Connie Witzøe 4 3 0 1 17 13 4 0.567 3
3 Bjørn inge Kolsvik 4 2 0 2 17 16 1 0.515 2
4 Tor Egil Mæhre 4 2 0 2 17 13 4 0.567 2
5 Gunnar Aronsen 4 0 0 4 7 20 -13 0.259 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Frode Storheil 2 1 0 1 9 8 1 0.529 1
2 Øyvind Torgersen Rye 2 1 0 1 8 7 1 0.533 1
3 Torben Stenersen Rye 2 1 0 1 7 9 -2 0.438 1
4 Runar Marken Fredriksen 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Gunnar Aronsen
Connie Witzøe
Sun 10:05 
2-A   
Frank Sivertsvik
Bjørn inge Kolsvik
Sun 10:05 
3-B   
Øyvind Torgersen Rye
Frode Storheil
Sun 12:58 
4-B   
Torben Stenersen Rye
Runar Marken Fredriksen
Sun 13:00 

Round 2

Race to 5
5-A   
Connie Witzøe
Bjørn inge Kolsvik
Sun 11:40 
6-A   
Gunnar Aronsen
Tor Egil Mæhre
Sun 11:40 
7-B   
Øyvind Torgersen Rye
Runar Marken Fredriksen
Sun 14:00 
8-B   
Frode Storheil
Torben Stenersen Rye
Sun 14:02 

Round 3

Race to 5
9-A   
Bjørn inge Kolsvik
Tor Egil Mæhre
Sun 13:30 
10-A   
Connie Witzøe
Frank Sivertsvik
Sun 13:30 
11-B   
Øyvind Torgersen Rye
Torben Stenersen Rye
Sun 12:01 
12-B   
Runar Marken Fredriksen
Frode Storheil
Sun 12:00 

Round 4

Race to 5
13-A   
Tor Egil Mæhre
Frank Sivertsvik
Sun 15:15 
14-A   
Bjørn inge Kolsvik
Gunnar Aronsen
Sun 15:15 

Round 5

Race to 5
15-A   
Frank Sivertsvik
Gunnar Aronsen
Sun 16:32 
16-A   
Tor Egil Mæhre
Connie Witzøe
Sun 16:32 

Semi final

Race to 5
17   
Frank Sivertsvik
Øyvind Torgersen Rye
Sun 18:21 
18   
Connie Witzøe
Frode Storheil
Sun 18:21 

Final

Race to 5
19   
Frank Sivertsvik
Connie Witzøe
Sun 19:21 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer