Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

June 1, - June 3, 2018

Qualifier ICEA JOY TAT BILIARD 1st Station

Add players

Please wait...
Chinese 8-ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Stanimir Ruslanov
5 (5/0) 63 (45/18)
71%
550
2 Ivaylo Simeonov
6 (4/2) 79 (46/33)
58%
480
3 Mario Valchev
6 (4/2) 72 (41/31)
57%
420
4 Lyudmil Luchezarov Georgiev
5 (3/2) 56 (27/29)
48%
420
5 Dilian Tiklev
4 (2/2) 45 (18/27)
40%
370
5 Nikola Kemilev
4 (2/2) 48 (28/20)
58%
370
7 Spasian Spasov
3 (1/2) 36 (20/16)
56%
370
7 Teodor S Petkov
3 (1/2) 35 (14/21)
40%
370
9 Nikolay Zhelev
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
330
9 Nikolai Algafari
2 (0/2) 19 (1/18)
5%
330
9 aleksanndar georgiev
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
330
9 Nikolay Ivanov
2 (0/2) 18 (0/18)
0%
330
Entry deadline May 31, 2018, 9:10 PM (local time)
Starts Jun 1, 2018, 10:00 AM (local time)
Schematype Double elimination 12-2 (12 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Contact Lyudmil Luchezarov Georgiev

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
aleksanndar georgiev
Fri 10:40    
2
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Bulgaria
Nikolai Algafari
Fri 10:40    
3
Bulgaria
Nikolay Ivanov
Bulgaria
Mario Valchev
Fri 13:47    
4
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Fri 13:47    

Winner round 1

Race to 9
5
Bulgaria
Nikolay Zhelev
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Fri 14:44    
6
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Bulgaria
Spasian Spasov
Fri 14:44    
7
Bulgaria
Nikola Kemilev
Bulgaria
Mario Valchev
Fri 16:39    
8
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Teodor S Petkov
Fri 16:39    

Loser round 1

Race to 9
9
Bulgaria
aleksanndar georgiev
Teodor S Petkov
Fri 18:30    
10
Bulgaria
Nikolai Algafari
Bulgaria
Nikola Kemilev
Fri 18:30    
11
Bulgaria
Nikolay Ivanov
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 10:31    
12
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Nikolay Zhelev
Sat 10:31    

Loser round 2

Race to 9
13
Teodor S Petkov
Bulgaria
Nikola Kemilev
Sat 12:45    
14
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 12:43    

Winner round 2

Race to 9
15
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Sat 14:40    
16
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 14:40    

Loser round 3

Race to 9
17
Bulgaria
Nikola Kemilev
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Sat 16:42    
18
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 16:42    

Loser round 4

Race to 9
19
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 18:50    

Winners qualification

Race to 11
20
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 18:55    

Losers qualification

Race to 11
21
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Sun 10:59    

Final

Race to 13
22
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Sun 13:31    

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment