Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 14, 2018

Q-Billiards Huistoernooi 8-Ball

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mitchel Knuever
6 (6/0) 28 (21/7)
75%
2 Arno Hartman
6 (5/1) 29 (20/9)
69%
3 Peter Knuever
6 (4/2) 27 (15/12)
56%
3 Pascal Meulenhoff
House of Billiards Weert Org
5 (4/1) 26 (17/9)
65%
5 Sang Vonk
5 (3/2) 21 (13/8)
62%
5 Frits Verhaegh
3 (2/1) 15 (10/5)
67%
5 Kaming Luong
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
5 Arek Skorski
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
9 Mozes Leeflang
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
Show more
9 Guillermo Lisapaly
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
9 Jacky Tsang
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
9 Dave Oss
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
13 Michael Seichter
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
13 Pascal Weidema
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
13 sandra seichter
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
13 bjorn nijmeijer
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
17 Kenneth van Dijk
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Melvin Reese
1 (0/1) 4 (0/4)
0%
17 Wesley Grauwelman
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
17 Tom van Wijk
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
17 Duke Boerboom
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
17 Klaas Gerrits
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
17 dennis burgmans
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
17 michel van den Hurk
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
Entry deadline Aug 14, 2018, 8:00 PM (local time)
Starts Aug 14, 2018, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Contact Sang Vonk (sangvonk@gmail.com, 0683256532)
More info
Inleg: 12 euro, waarvan 2 euro naar de jackpot
t/m 20 spelers Poule fase, daarna A en B ronde. Vanaf 20 spelers DKO, laatste 4. Alternate break

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Guillermo Lisapaly
Netherlands
Arno Hartman
Tue 20:54  Table 4
2   
Netherlands
Klaas Gerrits
Netherlands
Melvin Reese
Tue 20:38  Table 6
3   
Netherlands
Wesley Grauwelman
Netherlands
dennis burgmans
Tue 20:39  Table 7
4   
Netherlands
Duke Boerboom
South Korea
Sang Vonk
Tue 20:36  Table 8
5   
Netherlands
michel van den Hurk
Poland
Arek Skorski
Tue 20:34  Table 9
6   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Peter Knuever
Tue 20:26  Table 10
7   
Germany
Michael Seichter
Netherlands
Pascal Weidema
Tue 20:33  Table 11
8   
Singapore
Jacky Tsang
Netherlands
Mitchel Knuever
Tue 20:54  Table 10

Winner round 1

Race to 4
9   
Netherlands
Tom van Wijk
Netherlands
Arno Hartman
Tue 20:55  Table 4
10   
Netherlands
Klaas Gerrits
Netherlands
Kaming Luong
Tue 20:40  Table 6
11   
Netherlands
Frits Verhaegh
Netherlands
Wesley Grauwelman
Tue 20:55  Table 10
12   
South Korea
Sang Vonk
Netherlands
bjorn nijmeijer
Tue 20:56  Table 11
13   
Netherlands
sandra seichter
Poland
Arek Skorski
Tue 20:38  Table 9
14   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Mozes Leeflang
Tue 20:40  Table 7
15   
Netherlands
Dave Oss
Germany
Michael Seichter
Tue 20:40  Table 8
16   
Netherlands
Mitchel Knuever
Netherlands
Kenneth van Dijk
Tue 21:16  Table 9

Loser round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Guillermo Lisapaly
Netherlands
Kenneth van Dijk
Tue 21:44  Table 9
18   
Netherlands
Melvin Reese
Germany
Michael Seichter
Tue 21:22  Table 8
19   
Netherlands
dennis burgmans
Netherlands
Mozes Leeflang
Tue 21:50  Table 5
20   
Netherlands
Duke Boerboom
Netherlands
sandra seichter
Tue 21:17  Table 11
21   
Netherlands
michel van den Hurk
Netherlands
bjorn nijmeijer
Tue 21:18  Table 6
22   
Netherlands
Peter Knuever
Netherlands
Wesley Grauwelman
Tue 21:30  Table 10
23   
Netherlands
Pascal Weidema
Netherlands
Klaas Gerrits
Tue 21:29  Table 7
24   
Singapore
Jacky Tsang
Netherlands
Tom van Wijk
Tue 21:40  Table 4

Loser round 2

Race to 4
25   
Netherlands
Guillermo Lisapaly
Germany
Michael Seichter
Tue 22:38  Table 9
26   
Netherlands
Mozes Leeflang
Netherlands
sandra seichter
Tue 22:30  Table 7
27   
Netherlands
bjorn nijmeijer
Netherlands
Peter Knuever
Tue 22:22  Table 5
28   
Netherlands
Pascal Weidema
Singapore
Jacky Tsang
Tue 22:28  Table 4

Winners qualification

Race to 4
29   
Netherlands
Arno Hartman
Netherlands
Kaming Luong
Tue 22:04  Table 6
30   
Netherlands
Frits Verhaegh
South Korea
Sang Vonk
Tue 22:28  Table 11
31   
Poland
Arek Skorski
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Tue 22:15  Table 10
32   
Netherlands
Dave Oss
Netherlands
Mitchel Knuever
Tue 22:14  Table 8

Losers qualification

Race to 3
33   
Netherlands
Guillermo Lisapaly
South Korea
Sang Vonk
Tue 23:57 
34   
Netherlands
Mozes Leeflang
Netherlands
Kaming Luong
Tue 23:36 
35   
Netherlands
Peter Knuever
Netherlands
Dave Oss
Tue 23:57 
36   
Singapore
Jacky Tsang
Poland
Arek Skorski
Tue 23:56 

Quarter final

Race to 3
37   
Netherlands
Arno Hartman
Poland
Arek Skorski
Wed 00:22 
38   
Netherlands
Frits Verhaegh
Netherlands
Peter Knuever
Wed 00:40 
39   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Kaming Luong
Wed 00:27 
40   
Netherlands
Mitchel Knuever
South Korea
Sang Vonk
Wed 00:23 

Semi final

Race to 3
41   
Netherlands
Arno Hartman
Netherlands
Peter Knuever
Wed 00:40 
42   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Mitchel Knuever
Wed 00:27 

Final

Race to 3
43   
Netherlands
Arno Hartman
Netherlands
Mitchel Knuever
Wed 01:24 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment