Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 24, 2022

Q - NK Snooker 2022 - Zaterdag Middag

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Frans Diepstraten
4 (3/0) 8 (7/1)
88%
1 Gijs van Westenbrugge
4 (2/0) 8 (6/2)
75%
34, 31
1 Jasha Kiers
4 (3/0) 8 (7/1)
88%
56
4 Nick van den Berg
Plan B
4 (2/0) 8 (6/2)
75%
88, 86, 80, 65, 65, 43
4 Bobby Jahangir
4 (3/1) 8 (6/2)
75%
35
4 Atong Wu
4 (2/0) 8 (6/2)
75%
30
7 Johan Koops
4 (2/1) 8 (5/3)
63%
7 Raymond Huisman
4 (0/1) 8 (3/5)
38%
7 David O`Halloran
4 (2/0) 8 (6/2)
75%
10 Henk Gooijer
4 (0/2) 8 (2/6)
25%
10 Ronald Brouwer
4 (1/3) 8 (2/6)
25%
10 Etienne Verheem
4 (0/3) 8 (1/7)
13%
10 Maurice Rijk
4 (0/3) 8 (1/7)
13%
10 Paul Geels
4 (0/2) 8 (2/6)
25%
15 Micha Diepstraten - Beuriot
4 (0/4) 8 (0/8)
0%
Entry deadline Sep 21, 2022, 4:00 PM (local time)
Starts Sep 24, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Round robin (15 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Dresscode C
Pantalon (geen spijkerbroek)
Polo/Overhemd
Nette schoenen
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond
Contact Sebastiaan Kan (Seb147@gmail.com, +31 06-14212761)
More info
Kwalificatie toernooi zaterdagmiddag
14:00 melden, 14:30 spelen (mits tafels beschikbaar).
Om stipt 14:15 wordt de loting gedaan. Niet binnen en geen bericht? dan wordt je naam uit het schema gehaald.

Er wordt gespeeld in poules, waarbij de nummers 1 en 2 zich plaatsen voor de kruisfinales Deze worden op dezelfde dag gespeeld. De winnaars van de kruisfinales plaatsen zich voor het finale weekend.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gijs van Westenbrugge 4 2 2 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Atong Wu 4 2 2 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
3 David O`Halloran 4 2 2 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
4 Ronald Brouwer 4 1 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 1
5 Micha Diepstraten - Beuriot 4 0 0 4 0 8 -8 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Frans Diepstraten 4 3 1 0 7 1 6 0 0 0 0.875 3.5
2 Bobby Jahangir 4 3 0 1 6 2 4 0 0 0 0.75 3
3 Raymond Huisman 4 0 3 1 3 5 -2 0 0 0 0.375 1.5
4 Henk Gooijer 4 0 2 2 2 6 -4 0 0 0 0.25 1
4 Paul Geels 4 0 2 2 2 6 -4 0 0 0 0.25 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jasha Kiers 4 3 1 0 7 1 6 0 0 0 0.875 3.5
2 Nick van den Berg 4 2 2 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
3 Johan Koops 4 2 1 1 5 3 2 0 0 0 0.625 2.5
4 Etienne Verheem 4 0 1 3 1 7 -6 0 0 0 0.125 0.5
4 Maurice Rijk 4 0 1 3 1 7 -6 0 0 0 0.125 0.5

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Netherlands
Micha Diepstraten - Beuriot
Sat 14:44 
2-A   
Netherlands
Ronald Brouwer
Ireland
David O`Halloran
Sat 14:44 
3-B   
Netherlands
Raymond Huisman
Netherlands
Frans Diepstraten
Sat 15:00 
4-B   
Netherlands
Henk Gooijer
Netherlands
Bobby Jahangir
Sat 15:43 
5-C   
Netherlands
Etienne Verheem
Netherlands
Nick van den Berg
Sat 15:44 
6-C   
Netherlands
Maurice Rijk
Netherlands
Johan Koops
Sat 15:53 

Round 2

Race to 2
7-A   
Netherlands
Micha Diepstraten - Beuriot
Ireland
David O`Halloran
Sat 16:16 
8-A   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Netherlands
Atong Wu
Sat 16:15 
9-B   
Netherlands
Frans Diepstraten
Netherlands
Bobby Jahangir
Sat 17:02 
10-B   
Netherlands
Raymond Huisman
Netherlands
Paul Geels
Sat 16:31 
11-C   
Netherlands
Nick van den Berg
Netherlands
Johan Koops
Sat 17:06 
12-C   
Netherlands
Etienne Verheem
Netherlands
Jasha Kiers
Sat 16:33 

Round 3

Race to 2
13-A   
Ireland
David O`Halloran
Netherlands
Atong Wu
Sat 17:33 
14-A   
Netherlands
Micha Diepstraten - Beuriot
Netherlands
Ronald Brouwer
Sat 16:57 
15-B   
Netherlands
Bobby Jahangir
Netherlands
Paul Geels
Sat 19:10 
16-B   
Netherlands
Frans Diepstraten
Netherlands
Henk Gooijer
Sat 18:32 
17-C   
Netherlands
Johan Koops
Netherlands
Jasha Kiers
Sat 19:10 
18-C   
Netherlands
Nick van den Berg
Netherlands
Maurice Rijk
Sat 19:08  Table 8

Round 4

Race to 2
19-A   
Netherlands
Atong Wu
Netherlands
Ronald Brouwer
Sat 19:11 
20-A   
Ireland
David O`Halloran
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sat 18:41 
21-B   
Netherlands
Paul Geels
Netherlands
Henk Gooijer
Sat 17:30 
22-B   
Netherlands
Bobby Jahangir
Netherlands
Raymond Huisman
Sat 18:09 
23-C   
Netherlands
Jasha Kiers
Netherlands
Maurice Rijk
Sat 20:14 
24-C   
Netherlands
Johan Koops
Netherlands
Etienne Verheem
Sat 20:12 

Round 5

Race to 2
25-A   
Netherlands
Ronald Brouwer
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sat 17:54 
26-A   
Netherlands
Atong Wu
Netherlands
Micha Diepstraten - Beuriot
Sat 18:21 
27-B   
Netherlands
Henk Gooijer
Netherlands
Raymond Huisman
Sat 19:20 
28-B   
Netherlands
Paul Geels
Netherlands
Frans Diepstraten
Sat 19:59 
29-C   
Netherlands
Maurice Rijk
Netherlands
Etienne Verheem
Sat 17:28 
30-C   
Netherlands
Jasha Kiers
Netherlands
Nick van den Berg
Sat 18:16 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants