Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 9, 2019

Puchar Polski Kobiet #4 - Falcon Sosnowiec

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Ewa Bąk
5 (5/0) 35 (25/10)
71%
2 Oliwia Czupryńska
5 (4/1) 37 (23/14)
62%
3 Bogna Świtała
5 (3/2) 35 (19/16)
54%
3 Dominika Pawełczyk
5 (4/1) 32 (20/12)
63%
5 Weronika Karwik
4 (2/2) 35 (18/17)
51%
5 Agnieszka Bronikowska
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
5 Beata Humańska
3 (2/1) 26 (13/13)
50%
5 Monika Ząbek
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
9 Paula Aleksandra Baranowska
4 (2/2) 33 (15/18)
45%
Show more
9 Agnieszka Pierzynka
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
9 Aneta Dobkowska
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
9 Anita Sochacka
5 (3/2) 41 (23/18)
56%
13 Agata Ryś
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
13 Marta Brzynska
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
13 Aleksandra Burczyńska
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
13 Aleksandra Wojtecka
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
17 Marta Anna Wawrzyn
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Weronika Połczyńska
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
17 Magdalena Tatarkiewicz
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
17 Gabriela Siemieniec
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
17 Patrycja Siemieniec
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
Starts Jun 9, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Contact Paweł Grzanka (grzankapawel@gmail.com)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Ewa Bąk
Walk Over
 
2   
Poland
Agnieszka Pierzynka
Poland
Agata Ryś
Sun 11:13  Table 2
3   
Poland
Aleksandra Burczyńska
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Bogna Świtała
 
5   
Poland
Marta Brzynska
Walk Over
 
6   
Poland
Gabriela Siemieniec
Poland
Dominika Pawełczyk
Sun 11:14  Table 4
7   
Poland
Anita Sochacka
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Sun 11:14  Table 3
8   
Walk Over
Poland
Monika Ząbek
 
9   
Poland
Weronika Karwik
Walk Over
 
10   
Poland
Weronika Połczyńska
Poland
Patrycja Siemieniec
Sun 11:14  Table 6
11   
Poland
Beata Humańska
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Aleksandra Wojtecka
 
13   
Poland
Aneta Dobkowska
Walk Over
 
14   
Walk Over
Poland
Agnieszka Bronikowska
 
15   
Poland
Magdalena Tatarkiewicz
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Sun 11:14  Table 5
16   
Walk Over
Poland
Oliwia Czupryńska
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Ewa Bąk
Poland
Agnieszka Pierzynka
Sun 12:12  Table 2
18   
Poland
Aleksandra Burczyńska
Poland
Bogna Świtała
Sun 11:15  Table 7
19   
Poland
Marta Brzynska
Poland
Dominika Pawełczyk
Sun 12:09  Table 4
20   
Poland
Anita Sochacka
Poland
Monika Ząbek
Sun 11:55  Table 3
21   
Poland
Weronika Karwik
Poland
Patrycja Siemieniec
Sun 12:29  Table 6
22   
Poland
Beata Humańska
Poland
Aleksandra Wojtecka
Sun 11:17  Table 8
23   
Poland
Aneta Dobkowska
Poland
Agnieszka Bronikowska
Sun 11:53  Table 7
24   
Poland
Magdalena Tatarkiewicz
Poland
Oliwia Czupryńska
Sun 12:20  Table 5

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Poland
Agata Ryś
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Poland
Gabriela Siemieniec
 
28   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Weronika Połczyńska
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Poland
Agata Ryś
Poland
Magdalena Tatarkiewicz
Sun 13:19  Table 8
34   
Walk Over
Poland
Aneta Dobkowska
 
35   
Poland
Gabriela Siemieniec
Poland
Aleksandra Wojtecka
Sun 12:24  Table 8
36   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Patrycja Siemieniec
Sun 13:21  Table 6
37   
Poland
Weronika Połczyńska
Poland
Anita Sochacka
Sun 12:54  Table 4
38   
Walk Over
Poland
Marta Brzynska
 
39   
Walk Over
Poland
Aleksandra Burczyńska
 
40   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Agnieszka Pierzynka
Sun 13:19  Table 5

Winners qualification

Race to 5
41   
Ewa Bąk
Poland
Bogna Świtała
Sun 13:19  Table 2
42   
Poland
Dominika Pawełczyk
Poland
Monika Ząbek
Sun 12:55  Table 3
43   
Poland
Weronika Karwik
Poland
Beata Humańska
Sun 13:27  Table 3
44   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Poland
Oliwia Czupryńska
Sun 13:20  Table 7

Loser round 3

Race to 5
45   
Poland
Agata Ryś
Poland
Aneta Dobkowska
  Table 8
46   
Poland
Aleksandra Wojtecka
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Sun 15:04  Table 6
47   
Poland
Anita Sochacka
Poland
Marta Brzynska
Sun 14:41  Table 4
48   
Poland
Aleksandra Burczyńska
Poland
Agnieszka Pierzynka
Sun 14:41  Table 3

Losers qualification

Race to 5
49   
Poland
Aneta Dobkowska
Poland
Monika Ząbek
Sun 14:59  Table 5
50   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Bogna Świtała
Sun 16:11  Table 6
51   
Poland
Anita Sochacka
Poland
Agnieszka Bronikowska
Sun 15:32  Table 4
52   
Poland
Agnieszka Pierzynka
Poland
Weronika Karwik
Sun 15:47 

Quarter final

Race to 5
53   
Ewa Bąk
Poland
Weronika Karwik
Sun 16:40  Table 3
54   
Poland
Dominika Pawełczyk
Poland
Agnieszka Bronikowska
Sun 16:44  Table 4
55   
Poland
Beata Humańska
Poland
Bogna Świtała
Sun 17:21  Table 6
56   
Poland
Oliwia Czupryńska
Poland
Monika Ząbek
Sun 16:36 

Semi final

Race to 5
57   
Ewa Bąk
Poland
Dominika Pawełczyk
Sun 17:56  Table 5
58   
Poland
Bogna Świtała
Poland
Oliwia Czupryńska
Sun 18:19  Table 4

Final

Race to 5
59   
Ewa Bąk
Poland
Oliwia Czupryńska
Sun 19:25  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment