Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 7, 2021

Pool-liga 1 Sør PL1200

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ine Helvik
Svithun BK
4 (4/0) 45 (28/17)
62%
100
2 Atle Bjorland
Bryne Biljardklubb
4 (2/2) 45 (26/19)
58%
87
3 Ahmed Abiev
Svithun BK
4 (3/1) 42 (25/17)
60%
77
3 Johan Lende
Bryne Biljardklubb
4 (1/3) 46 (20/26)
43%
77
5 Tommy Johansen
Svithun BK
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
64
5 Trond Aanestad
Bryne Biljardklubb
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
64
7 Elias Rytterager Johnsen
Horten BK
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
54
Entry deadline Nov 3, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Nov 7, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (7 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Svithun BK
More info
Da prøver vi oss med PL 1200 turnering, dørene åpnes 0930.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ine Helvik 2 2 0 0 14 8 6 0 0 0 0.636 2
2 Atle Bjorland 2 1 0 1 13 8 5 0 0 0 0.619 1
3 Tommy Johansen 2 0 0 2 3 14 -11 0 0 0 0.176 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ahmed Abiev 3 3 0 0 21 10 11 1 0 0 0.677 3
2 Johan Lende 3 1 0 2 17 19 -2 0 0 0 0.472 1
3 Trond Aanestad 3 1 0 2 17 20 -3 0 0 0 0.459 1
4 Elias Rytterager Johnsen 3 1 0 2 14 20 -6 0 0 0 0.412 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1-A   
Ine Helvik
Atle Bjorland
Sun 10:19  Table 2
2-B   
Johan Lende
Elias Rytterager Johnsen
Sun 10:19  Table 3
3-B   
Trond Aanestad
Ahmed Abiev
Sun 10:19  Table 4

Round 2

Race to 7
4-A   
Atle Bjorland
Tommy Johansen
Sun 13:27  Table 2
5-B   
Johan Lende
Ahmed Abiev
R1
Sun 11:48  Table 3
6-B   
Elias Rytterager Johnsen
Trond Aanestad
Sun 11:48  Table 4

Round 3

Race to 7
7-A   
Tommy Johansen
Ine Helvik
Sun 12:20  Table 2
8-B   
Johan Lende
Trond Aanestad
Sun 13:30  Table 3
9-B   
Ahmed Abiev
Elias Rytterager Johnsen
Sun 13:31  Table 4

Semi final

Race to 7
10   
Ine Helvik
Johan Lende
Sun 14:44  Table 4
11   
Atle Bjorland
R1
Ahmed Abiev
Sun 14:46  Table 3

Final

Race to 7
12   
Ine Helvik
Atle Bjorland
Sun 16:15  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer