Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 14, 2018

Pool West 2 Regionale Ranking #4

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Christos Tsekos
6 (6/0) 37 (27/10)
73%
250
2 Erik Algera
5 (4/1) 34 (20/14)
59%
180
3 Thomas Souflis
6 (4/2) 36 (19/17)
53%
140
3 Bob Worku
5 (4/1) 30 (20/10)
67%
140
5 Marco de Moree
5 (3/2) 25 (15/10)
60%
100
5 Arlo van Egmond
6 (4/2) 36 (18/18)
50%
100
5 Danny van Soest
6 (4/2) 37 (22/15)
59%
100
5 Charles Palomar
4 (3/1) 22 (15/7)
68%
100
9 Anand Sjambar
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
60
Show more
9 Michan Biesbroek
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
60
9 Niels van Briemen
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
60
9 Spiros Tseronis
5 (3/2) 25 (16/9)
64%
60
13 Paul Balkema
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
55
13 Frans van Tatenhove
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
55
13 Tara Verharen
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
55
13 Vincent Caliguiran
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
55
17 Ed van Orssagen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
50
17 Elfried Jansen
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
50
17 Robbie van Soest
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
50
17 William (Billy) Kelly
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
50
17 Roy Al Ayoubi
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
50
17 Milan Theijs
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
50
17 Maaike Dent
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
50
17 Evangelos Vidsadakis
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
50
25 Sebastiaan Bost
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
40
25 John Koot
Pool West 2
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
40
25 Karin Roijen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
40
25 Manitou Jansen
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
40
25 Roy de Bruijn
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
40
Entry deadline Jan 14, 2018, 1:30 PM (local time)
Starts Jan 14, 2018, 1:30 PM (local time)
Format Double elimination (29 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings 2017/2018 Pool West 2 Regionale Ranking
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 3
More info
Dit is de ranking van PoolWest2 deze is toegankelijk voor spelers die tweede divisie landelijk of lager spelen. Het inschrijfgeld is € 10,00 op de dag zelf te voldoen. Hiervan zal 75% worden uitgekeerd op de dag zelf en de rest zal worden toegevoegd aan de prijzenpot voor de Masters.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Erik Algera
Walk Over
 
2   
Netherlands
Danny van Soest
Greece
Thomas Souflis
Sun 13:43 
3   
Netherlands
Michan Biesbroek
Netherlands
Roy de Bruijn
Sun 13:43 
4   
Netherlands
Elfried Jansen
Philippines
Vincent Caliguiran
Sun 13:43 
5   
Netherlands
Niels van Briemen
Netherlands
Karin Roijen
Sun 14:12 
6   
United Kingdom
Maaike Dent
Netherlands
Arlo van Egmond
Sun 13:43 
7   
Netherlands
Manitou Jansen
Philippines
Charles Palomar
Sun 13:43 
8   
Greece
Spiros Tseronis
Ireland
William (Billy) Kelly
Sun 13:43 
9   
Netherlands
Tara Verharen
Walk Over
 
10   
Greece
Christos Tsekos
Saint Lucia
Milan Theijs
Sun 13:44 
11   
Netherlands
Paul Balkema
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Sun 13:44 
12   
Netherlands
Sebastiaan Bost
Netherlands
Anand Sjambar
Sun 13:44 
13   
Netherlands
Frans van Tatenhove
Greece
Evangelos Vidsadakis
Sun 14:12 
14   
Netherlands
John Koot
Netherlands
Bob Worku
Sun 14:12 
15   
Netherlands
Robbie van Soest
Netherlands
Marco de Moree
Sun 14:28 
16   
Walk Over
Netherlands
Ed van Orssagen
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Erik Algera
Netherlands
Danny van Soest
Sun 14:27 
18   
Netherlands
Michan Biesbroek
Philippines
Vincent Caliguiran
Sun 14:37 
19   
Netherlands
Niels van Briemen
United Kingdom
Maaike Dent
Sun 15:03 
20   
Philippines
Charles Palomar
Greece
Spiros Tseronis
Sun 14:23 
21   
Netherlands
Tara Verharen
Greece
Christos Tsekos
Sun 14:33 
22   
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Netherlands
Anand Sjambar
Sun 15:10 
23   
Netherlands
Frans van Tatenhove
Netherlands
Bob Worku
Sun 15:24 
24   
Netherlands
Marco de Moree
Netherlands
Ed van Orssagen
Sun 14:47 

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Greece
Thomas Souflis
 
26   
Netherlands
Roy de Bruijn
Netherlands
Elfried Jansen
Sun 14:23 
27   
Netherlands
Karin Roijen
Netherlands
Arlo van Egmond
Sun 14:38 
28   
Netherlands
Manitou Jansen
Ireland
William (Billy) Kelly
Sun 14:23 
29   
Walk Over
Saint Lucia
Milan Theijs
 
30   
Netherlands
Paul Balkema
Netherlands
Sebastiaan Bost
Sun 14:42 
31   
Greece
Evangelos Vidsadakis
Netherlands
John Koot
Sun 14:43 
32   
Netherlands
Robbie van Soest
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Greece
Thomas Souflis
Netherlands
Ed van Orssagen
Sun 15:31 
34   
Netherlands
Elfried Jansen
Netherlands
Frans van Tatenhove
Sun 15:51 
35   
Netherlands
Arlo van Egmond
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Sun 16:02 
36   
Ireland
William (Billy) Kelly
Netherlands
Tara Verharen
Sun 15:03 
37   
Saint Lucia
Milan Theijs
Greece
Spiros Tseronis
Sun 15:12 
38   
Netherlands
Paul Balkema
United Kingdom
Maaike Dent
Sun 15:35 
39   
Greece
Evangelos Vidsadakis
Philippines
Vincent Caliguiran
Sun 15:31 
40   
Netherlands
Robbie van Soest
Netherlands
Danny van Soest
Sun 15:31 

Winners qualification

Race to 4
41   
Netherlands
Erik Algera
Netherlands
Michan Biesbroek
Sun 15:56 
42   
Netherlands
Niels van Briemen
Philippines
Charles Palomar
Sun 15:38 
43   
Greece
Christos Tsekos
Netherlands
Anand Sjambar
Sun 16:16 
44   
Netherlands
Bob Worku
Netherlands
Marco de Moree
Sun 15:56 

Loser round 3

Race to 4
45   
Greece
Thomas Souflis
Netherlands
Frans van Tatenhove
Sun 16:17 
46   
Netherlands
Arlo van Egmond
Netherlands
Tara Verharen
Sun 16:41 
47   
Greece
Spiros Tseronis
Netherlands
Paul Balkema
Sun 16:17 
48   
Philippines
Vincent Caliguiran
Netherlands
Danny van Soest
Sun 16:27 

Losers qualification

Race to 4
49   
Greece
Thomas Souflis
Netherlands
Niels van Briemen
Sun 16:46 
50   
Netherlands
Arlo van Egmond
Netherlands
Michan Biesbroek
Sun 17:19 
51   
Greece
Spiros Tseronis
Netherlands
Marco de Moree
Sun 16:58 
52   
Netherlands
Danny van Soest
Netherlands
Anand Sjambar
Sun 17:03 

Quarter final

Race to 4
53   
Netherlands
Erik Algera
Netherlands
Marco de Moree
Sun 18:15 
54   
Philippines
Charles Palomar
Greece
Thomas Souflis
Sun 18:15 
55   
Greece
Christos Tsekos
Netherlands
Arlo van Egmond
Sun 18:15 
56   
Netherlands
Bob Worku
Netherlands
Danny van Soest
Sun 18:15 

Semi final

Race to 4
57   
Netherlands
Erik Algera
Greece
Thomas Souflis
Sun 19:06 
58   
Greece
Christos Tsekos
Netherlands
Bob Worku
Sun 19:06 

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Erik Algera
Greece
Christos Tsekos
Sun 20:02 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment