Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 22, 2017

Pool Noord Regiotoernooi #4

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Peter de Boer
8 (7/1) 66 (43/23)
65%
250
2 Jules Dijcks
7 (5/2) 60 (33/27)
55%
180
3 Zadrach Singadji
Kings & Queens Assen
6 (4/2) 46 (25/21)
54%
140
3 Richard Klein
5 (4/1) 43 (25/18)
58%
140
5 Hilbrand Boschma
N-Joy Drachten
4 (3/1) 33 (20/13)
61%
100
5 Christiaan Jansen
4 (3/1) 35 (18/17)
51%
100
5 Mark Ruijtenbeek
4 (3/1) 34 (20/14)
59%
100
5 Timothy Voortman
6 (4/2) 45 (26/19)
58%
100
9 Adriaan Vuijk
5 (3/2) 38 (20/18)
53%
60
Show more
9 Schelte Tiems
5 (3/2) 37 (18/19)
49%
60
9 Remco Mulder
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
60
9 Dobri Ivanov
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
60
13 Joost Slijpen
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
55
13 Omar Afzali
4 (2/2) 31 (17/14)
55%
55
13 Bauke de With
4 (2/2) 31 (17/14)
55%
55
13 Faiq Sayed Bahman
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
55
17 Martijn Meijerink
N-Joy Drachten
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
50
17 Richard Brandsma
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
50
17 Raphael Murray
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
50
17 Erik van der Schaaf
N-Joy Drachten
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
50
17 Laurens Steernberg
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
50
17 Hindrik de Haan
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
50
17 Dylan ten Brinke
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
50
17 Ali Abu-Rashed
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
50
25 Dick Klapwijk
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
40
25 Harm Nuwolt
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
40
25 Jeroen Hoving
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
40
25 Niek Kodden
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
40
25 Esra Garrelds
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
40
25 Albert Schrotenboer
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
40
25 Judah Ritmeester
N-Joy Drachten
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
40
25 Iris-Eline Bakker
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
40
Entry deadline Jan 22, 2017, 1:00 PM (local time)
Starts Jan 22, 2017, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (31 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 1
Contact Esra Garrelds (Esragarrelds@hotmail.com, +31 06-14108190)
More info
Deelname voor alle poolers uit Groningen, Friesland en Drenthe (woonachtig in).

Starttijd 13:00, inschrijven tot 12:30, zaal open om 12:00
Inschrijving €10,= per persoon

Format tot en met 32 spelers:
Poulesysteem + SKO met winnaars en verliezersronde.
Prijzengeld 50% voor 1e plaats, 35% voor 2e plaats en 15% voor 1e plaats verliezerskant + bekers.

Format vanaf 33 spelers:
DKO tot laatste 8
Prijzengeld 40% voor 1e plaats, 30% voor 2e plaats en 15% voor 3e plaats + bekers

Prijs winnaar eindranking ticket deelname Open Groningen 2017

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Netherlands
Omar Afzali
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 12:53 
2   
Netherlands
Christiaan Jansen
Netherlands
Iris-Eline Bakker
Sun 12:58 
3   
Netherlands
Esra Garrelds
Netherlands
Raphael Murray
Sun 12:58 
4   
Netherlands
Jules Dijcks
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 12:58 
5   
Netherlands
Martijn Meijerink
Netherlands
Jeroen Hoving
Sun 12:58 
6   
Netherlands
Schelte Tiems
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sun 12:58 
7   
Netherlands
Faiq Sayed Bahman
Netherlands
Dobri Ivanov
Sun 12:58 
8   
Netherlands
Niek Kodden
Netherlands
Joost Slijpen
Sun 12:58 
9   
Netherlands
Mark Ruijtenbeek
Netherlands
Albert Schrotenboer
Sun 12:58 
10   
Netherlands
Laurens Steernberg
Netherlands
Erik van der Schaaf
Sun 12:58 
11   
Netherlands
Remco Mulder
Netherlands
Adriaan Vuijk
Sun 12:58 
12   
Netherlands
Richard Brandsma
Netherlands
Dick Klapwijk
Sun 12:58 
13   
Netherlands
Harm Nuwolt
Netherlands
Dylan ten Brinke
Sun 12:58 
14   
Netherlands
Richard Klein
Netherlands
Peter de Boer
Sun 12:58 
15   
Netherlands
Judah Ritmeester
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 12:58 
16   
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Netherlands
Bauke de With
Sun 12:58 

Winner round 1

Race to 5
17   
Netherlands
Hindrik de Haan
Netherlands
Christiaan Jansen
Sun 14:18 
18   
Netherlands
Raphael Murray
Netherlands
Jules Dijcks
Sun 14:06 
19   
Netherlands
Martijn Meijerink
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sun 13:54 
20   
Netherlands
Dobri Ivanov
Netherlands
Joost Slijpen
Sun 13:57 
21   
Netherlands
Mark Ruijtenbeek
Netherlands
Erik van der Schaaf
Sun 13:56 
22   
Netherlands
Remco Mulder
Netherlands
Richard Brandsma
Sun 13:54 
23   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Netherlands
Richard Klein
Sun 14:11 
24   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Sun 14:13 

Loser round 1

Race to 5
25   
Netherlands
Omar Afzali
Netherlands
Iris-Eline Bakker
Sun 14:18 
26   
Netherlands
Esra Garrelds
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 14:11 
27   
Netherlands
Jeroen Hoving
Netherlands
Schelte Tiems
Sun 13:55 
28   
Netherlands
Faiq Sayed Bahman
Netherlands
Niek Kodden
Sun 13:58 
29   
Netherlands
Albert Schrotenboer
Netherlands
Laurens Steernberg
Sun 13:58 
30   
Netherlands
Adriaan Vuijk
Netherlands
Dick Klapwijk
Sun 13:58 
31   
Netherlands
Harm Nuwolt
Netherlands
Peter de Boer
Sun 14:18 
32   
Netherlands
Judah Ritmeester
Netherlands
Bauke de With
Sun 14:18 

Loser round 2

Race to 5
33   
Netherlands
Omar Afzali
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Sun 15:09 
34   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Dylan ten Brinke
Sun 15:09 
35   
Netherlands
Schelte Tiems
Netherlands
Richard Brandsma
Sun 14:56 
36   
Netherlands
Faiq Sayed Bahman
Netherlands
Erik van der Schaaf
Sun 15:33 
37   
Netherlands
Laurens Steernberg
Netherlands
Joost Slijpen
Sun 14:45  Table 13
38   
Netherlands
Adriaan Vuijk
Netherlands
Martijn Meijerink
Sun 14:47 
39   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Raphael Murray
Sun 15:06 
40   
Netherlands
Bauke de With
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 15:28 

Winners qualification

Race to 5
41   
Netherlands
Christiaan Jansen
Netherlands
Jules Dijcks
Sun 15:06 
42   
Netherlands
Hilbrand Boschma
Netherlands
Dobri Ivanov
Sun 14:48 
43   
Netherlands
Mark Ruijtenbeek
Netherlands
Remco Mulder
Sun 15:08 
44   
Netherlands
Richard Klein
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 15:08 

Loser round 3

Race to 5
45   
Netherlands
Omar Afzali
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 16:27  Table 14
46   
Netherlands
Schelte Tiems
Netherlands
Faiq Sayed Bahman
Sun 16:48  Table 15
47   
Netherlands
Joost Slijpen
Netherlands
Adriaan Vuijk
Sun 16:27  Table 13
48   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Bauke de With
Sun 16:27  Table 12

Losers qualification

Race to 5
49   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Dobri Ivanov
Sun 17:36  Table 13
50   
Netherlands
Schelte Tiems
Netherlands
Jules Dijcks
Sun 17:36  Table 26
51   
Netherlands
Adriaan Vuijk
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 17:36  Table 11
52   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Remco Mulder
Sun 17:36  Table 16

Quarter final

Race to 6
53   
Netherlands
Christiaan Jansen
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 19:26  Table 26
54   
Netherlands
Hilbrand Boschma
Netherlands
Peter de Boer
Sun 19:26  Table 16
55   
Netherlands
Mark Ruijtenbeek
Netherlands
Jules Dijcks
Sun 19:26  Table 13
56   
Netherlands
Richard Klein
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 19:25  Table 15

Semi final

Race to 6
57   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Peter de Boer
Sun 20:22  Table 11
58   
Netherlands
Jules Dijcks
Netherlands
Richard Klein
Sun 20:30  Table 13

Final

Race to 7
59   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Jules Dijcks
Sun 21:33  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants