Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 2, 2020

Piljardi esiliiga V etapp

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Sander Kont
6 (6/0) 39 (30/9)
77%
600
2 Rene Pärnpuu
7 (5/2) 52 (27/25)
52%
520
3 Fred Martmaa
Break & Run
5 (4/1) 36 (20/16)
56%
460
3 Henrik-Johann Ligi
5 (4/1) 40 (23/17)
58%
460
5 Erki Lehtpuu
Break & Run
4 (3/1) 29 (18/11)
62%
420
5 Roman Kuzemko
5 (3/2) 40 (23/17)
58%
420
5 Mattias Raun
4 (3/1) 30 (19/11)
63%
420
5 Priit Pajumaa
Tallinna Piljardiklubi
4 (3/1) 32 (19/13)
59%
420
9 Toomas Kont
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
380
Show more
9 Kim Orlov
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
4 (2/2) 29 (17/12)
59%
380
9 Märten Hunt
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
380
9 Harry Ventsel
3 (2/1) 22 (11/11)
50%
380
9 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
5 (3/2) 34 (18/16)
53%
380
9 Nils Luhavee
Break & Run
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
380
9 Marti Dengo
3 (2/1) 21 (12/9)
57%
380
9 Peeter Paju
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
380
17 Georg Grossthal
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
320
17 Henri Tuulik
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
320
17 Janno Piilbaum
Break & Run
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
320
17 Janno Jalasto
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
320
17 Erki Soomer
Break & Run
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
320
17 Margus Kala
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
320
17 Indrek Paju
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
320
17 Aimar Kulp
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
320
25 Oleg Bazanov
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
300
25 Ilmar Oit
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
300
25 Mati Torop
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
300
25 Oleg Sidorov
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
300
25 Priit Sisa
Break & Run
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
300
25 Mihkel Susi
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
300
25 Nikita Smirnov
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
300
25 Aleksei Petshonkin
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
300
33 Allan Ilves
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
280
33 Indrek Purge
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
280
33 Tarvo Piip
Break & Run
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
280
33 Lennart Mägi
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
280
33 Ilja Tištšenko
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
280
Entry deadline Aug 3, 2020, 12:00 AM (local time)
Starts Aug 2, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (37 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Piljardi esiliiga 2020, Piljardimeistrid MTÜ ranking and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Indrek Purge
Sun 10:04  Table 1
2   
Estonia
Ilmar Oit
Walk Over
 
3   
Walk Over
Estonia
Peeter Paju
 
4   
Estonia
Indrek Paju
Walk Over
 
5   
Estonia
Allan Ilves
Estonia
Ken Riidak
Sun 10:04  Table 2
6   
Estonia
Mattias Raun
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Fred Martmaa
 
8   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 10:04  Table 3
9   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Priit Sisa
Sun 10:04  Table 4
10   
Estonia
Märten Hunt
Walk Over
 
11   
Walk Over
Estonia
Kim Orlov
 
12   
Estonia
Aimar Kulp
Walk Over
 
13   
Walk Over
Estonia
Henri Tuulik
 
14   
Estonia
Mihkel Susi
Walk Over
 
15   
Walk Over
Estonia
Margus Kala
 
16   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Janno Jalasto
Sun 10:04  Table 5

Winner round 1

Race to 5
17   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Tarvo Piip
Sun 10:50  Table 10
18   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Erki Soomer
Sun 10:04  Table 6
19   
Estonia
Mati Torop
Estonia
Peeter Paju
Sun 10:04  Table 7
20   
Estonia
Indrek Paju
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 10:04  Table 8
21   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Ken Riidak
Sun 10:48  Table 7
22   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Oleg Bazanov
Sun 10:04  Table 9
23   
Estonia
Roman Kuzemko
Estonia
Fred Martmaa
Sun 10:04  Table 10
24   
Estonia
Ilja Tištšenko
Estonia
Nils Luhavee
Sun 11:07  Table 4
25   
Estonia
Marti Dengo
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 11:06  Table 5
26   
Estonia
Märten Hunt
Estonia
Toomas Kont
Sun 10:05  Table 12
27   
Estonia
Aleksei Petshonkin
Estonia
Kim Orlov
Sun 10:05  Table 11
28   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Harry Ventsel
Sun 10:53  Table 8
29   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Henri Tuulik
Sun 10:32  Table 11
30   
Estonia
Mihkel Susi
Estonia
Priit Pajumaa
Sun 10:41  Table 2
31   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Margus Kala
Sun 10:51  Table 1
32   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 11:03  Table 9

Loser round 1

Race to 5
33   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 11:57  Table 9
34   
Walk Over
Estonia
Margus Kala
 
35   
Walk Over
Estonia
Mihkel Susi
 
36   
Walk Over
Estonia
Janno Piilbaum
 
37   
Estonia
Allan Ilves
Estonia
Aimar Kulp
Sun 11:46  Table 7
38   
Walk Over
Estonia
Aleksei Petshonkin
 
39   
Walk Over
Estonia
Märten Hunt
 
40   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 12:10  Table 11
41   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 11:58  Table 4
42   
Walk Over
Estonia
Roman Kuzemko
 
43   
Walk Over
Estonia
Oleg Bazanov
 
44   
Walk Over
Estonia
Ken Riidak
 
45   
Walk Over
Estonia
Indrek Paju
 
46   
Walk Over
Estonia
Mati Torop
 
47   
Walk Over
Estonia
Ilmar Oit
 
48   
Estonia
Janno Jalasto
Estonia
Tarvo Piip
Sun 11:34  Table 10

Winners qualification

Race to 5
49   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Erki Soomer
Sun 11:29  Table 12
50   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 11:09  Table 3
51   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Mattias Raun
Sun 11:47  Table 8
52   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Nils Luhavee
Sun 12:10  Table 5
53   
Estonia
Marti Dengo
Estonia
Toomas Kont
Sun 12:11  Table 2
54   
Estonia
Kim Orlov
Estonia
Harry Ventsel
Sun 11:50  Table 3
55   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Priit Pajumaa
Sun 12:12  Table 12
56   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Georg Grossthal
Sun 12:15  Table 10

Loser round 2

Race to 5
57   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Margus Kala
Sun 12:50  Table 8
58   
Estonia
Mihkel Susi
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 12:26  Table 6
59   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Aleksei Petshonkin
Sun 12:36  Table 7
60   
Estonia
Märten Hunt
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 13:02  Table 5
61   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Roman Kuzemko
Sun 13:08  Table 12
62   
Estonia
Oleg Bazanov
Estonia
Ken Riidak
Sun 11:53  Table 1
63   
Estonia
Indrek Paju
Estonia
Mati Torop
Sun 11:11  Table 6
64   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Janno Jalasto
Sun 12:27  Table 3

Losers qualification

Race to 5
65   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Nils Luhavee
Sun 13:53  Table 12
66   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 13:28  Table 9
67   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Peeter Paju
Sun 12:54  Table 7
68   
Estonia
Märten Hunt
Estonia
Erki Soomer
Sun 13:53  Table 4
69   
Estonia
Roman Kuzemko
Estonia
Georg Grossthal
Sun 13:49  Table 3
70   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Henri Tuulik
Sun 13:09  Table 11
71   
Estonia
Indrek Paju
Estonia
Kim Orlov
Sun 12:29  Table 1
72   
Estonia
Janno Jalasto
Estonia
Toomas Kont
Sun 13:33  Table 6

Last sixteen

Race to 5
73   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Peeter Paju
Sun 14:56  Table 12
74   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Toomas Kont
Sun 14:56  Table 4
75   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Märten Hunt
Sun 14:56  Table 3
76   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Ken Riidak
Sun 14:56  Table 5
77   
Estonia
Marti Dengo
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 14:56  Table 6
78   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Roman Kuzemko
Sun 14:56  Table 7
79   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Nils Luhavee
Sun 14:56  Table 8
80   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Kim Orlov
Sun 14:56  Table 11

Quarter final

Race to 5
81   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 16:05  Table 11
82   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Fred Martmaa
Sun 15:47  Table 4
83   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Roman Kuzemko
Sun 15:58  Table 12
84   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 16:05  Table 6

Semi final

Race to 5
85   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Fred Martmaa
Sun 17:10  Table 12
86   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 17:26  Table 11

Final

Race to 5
87   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 18:40  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment