Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 19, 2020

Piljardi esiliiga I etapp

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Nikita Smirnov
7 (7/0) 56 (35/21)
63%
640
2 Nils Luhavee
Break & Run
7 (6/1) 51 (33/18)
65%
560
3 Erki Lehtpuu
Break & Run
5 (4/1) 38 (24/14)
63%
500
3 Marti Dengo
5 (4/1) 38 (23/15)
61%
500
5 Rene Pärnpuu
7 (5/2) 52 (30/22)
58%
460
5 Kalju Kratovitš
6 (4/2) 43 (25/18)
58%
460
5 Kalev Vallsalu
7 (5/2) 50 (31/19)
62%
460
5 Priit Pajumaa
Tallinna Piljardiklubi
6 (4/2) 39 (24/15)
62%
460
9 Siimeon E. Pilli
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
4 (3/1) 28 (17/11)
61%
420
Show more
9 Argo Ravalepik
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
420
9 Harry Ventsel
6 (4/2) 41 (23/18)
56%
420
9 Rauno Rüütel
Break & Run
5 (3/2) 32 (18/14)
56%
420
9 Janno Piilbaum
Break & Run
5 (3/2) 35 (20/15)
57%
420
9 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
4 (3/1) 31 (16/15)
52%
420
9 Henrik-Johann Ligi
4 (3/1) 27 (17/10)
63%
420
9 Tonis Tikerpuu
Break & Run
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
420
17 Oleg Bazanov
3 (1/2) 21 (11/10)
52%
360
17 Indrek Paju
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
360
17 Ivo Puhm
4 (2/2) 26 (15/11)
58%
360
17 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
360
17 Aimar Kulp
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
360
17 Johannes Raun
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
360
17 Mattias Raun
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
360
17 Peeter Mikiver
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
360
25 Georg Grossthal
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
340
25 Kim Orlov
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
4 (2/2) 28 (17/11)
61%
340
25 Janno Jalasto
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
340
25 Karl-Kristjan Kingi
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
340
25 Rain Lepikmäe
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
340
25 Viljar Ounpuu
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
340
25 Eduard Otsalainen
Break & Run
3 (1/2) 18 (5/13)
28%
340
25 Mihkel Susi
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
340
33 Henry Merilaid
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
320
33 Kristjan Sinijärv
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
320
33 Indrek Purge
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
320
33 Märten Hunt
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
320
33 Henri Tuulik
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
320
33 Toomas Tamm
Break & Run
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
320
33 Andres Viidik
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
320
33 Rasmus Ligi
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
320
33 Agris Stüf
Break & Run
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
320
33 Erki Soomer
Break & Run
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
320
33 Rait Ots
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
320
33 Mario Palumets
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
320
33 Tarvo Piip
Break & Run
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
320
33 Margus Kala
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
320
33 Kaspar Tuulik
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
320
49 Veljo Pallase
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
300
49 Kaido Pungas
Break & Run
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
300
49 Ilja Tistsenko
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
300
49 Andra King
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
300
Starts Jan 19, 2020, 9:30 AM (local time)
Format Double elimination (52 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Piljardimeistrid MTÜ ranking, Piljardi esiliiga 2020 and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Gert Gnadeberg (gertgnadeberg@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Estonia
Henri Tuulik
Walk Over
 
2   
Estonia
Eduard Otsalainen
Estonia
Ivo Puhm
Sun 10:00  Table 1
3   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Rasmus Ligi
Sun 10:00  Table 2
4   
Estonia
Veljo Pallase
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 10:00  Table 3
5   
Estonia
Oleg Bazanov
Walk Over
 
6   
Estonia
Kristjan Sinijärv
Estonia
Janno Jalasto
Sun 10:00  Table 4
7   
Estonia
Rait Ots
Estonia
Mario Palumets
Sun 10:00  Table 5
8   
Walk Over
Estonia
Erki Lehtpuu
 
9   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Walk Over
 
10   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Viljar Ounpuu
Sun 10:00  Table 6
11   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Tarvo Piip
Sun 10:00  Table 7
12   
Walk Over
Estonia
Johannes Raun
 
13   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Kaido Pungas
Sun 10:00  Table 8
14   
Estonia
Toomas Tamm
Estonia
Mihkel Susi
Sun 10:00  Table 9
15   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Nils Luhavee
Sun 10:00  Table 10
16   
Walk Over
Estonia
Agris Stüf
 
17   
Estonia
Argo Ravalepik
Walk Over
 
18   
Estonia
Kim Orlov
Estonia
Peeter Mikiver
Sun 10:00  Table 11
19   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Märten Hunt
Sun 10:00  Table 12
20   
Estonia
Ilja Tistsenko
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sun 10:00  Table 13
21   
Estonia
Marti Dengo
Walk Over
 
22   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Priit Pajumaa
Sun 10:00  Table 14
23   
Estonia
Rain Lepikmäe
Estonia
Kalju Kratovitš
Sun 10:00  Table 15
24   
Walk Over
Estonia
Kaspar Tuulik
 
25   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
Walk Over
 
26   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 10:17  Table 4
27   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Estonian Billiard Association Qualifier
 
28   
Walk Over
Estonia
Janno Piilbaum
 
29   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Kalev Vallsalu
Sun 10:34  Table 11
30   
Estonia
Andra King
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 10:35  Table 2
31   
Estonia
Rauno Rüütel
Estonia
Indrek Paju
Sun 10:38  Table 15
32   
Walk Over
Estonia
Indrek Purge
 

Winner round 1

Race to 5
33   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Ivo Puhm
Sun 10:48  Table 1
34   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 10:54  Table 5
35   
Estonia
Oleg Bazanov
Estonia
Janno Jalasto
Sun 10:40  Table 12
36   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 11:06  Table 7
37   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Andres Viidik
Sun 11:06  Table 14
38   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Johannes Raun
Sun 11:27  Table 4
39   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Mihkel Susi
Sun 11:32  Table 7
40   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Agris Stüf
Sun 11:19  Table 9
41   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Kim Orlov
Sun 10:43  Table 13
42   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sun 10:43  Table 8
43   
Estonia
Marti Dengo
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 11:23  Table 2
44   
Estonia
Kalju Kratovitš
Estonia
Kaspar Tuulik
Sun 10:56  Table 10
45   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 11:52  Table 10
46   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 10:48  Table 3
47   
Estonia
Kalev Vallsalu
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 11:29  Table 15
48   
Estonia
Rauno Rüütel
Estonia
Indrek Purge
Sun 11:36  Table 12

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Estonia
Eduard Otsalainen
 
50   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Veljo Pallase
Sun 10:57  Table 6
51   
Walk Over
Estonia
Kristjan Sinijärv
 
52   
Estonia
Rait Ots
Walk Over
 
53   
Walk Over
Estonia
Viljar Ounpuu
 
54   
Estonia
Tarvo Piip
Walk Over
 
55   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Toomas Tamm
Sun 11:35  Table 13
56   
Estonia
Margus Kala
Walk Over
 
57   
Walk Over
Estonia
Peeter Mikiver
 
58   
Estonia
Märten Hunt
Estonia
Ilja Tistsenko
Sun 11:26  Table 11
59   
Walk Over
Estonia
Priit Pajumaa
 
60   
Estonia
Rain Lepikmäe
Walk Over
 
61   
Walk Over
Estonia
Ken Riidak
 
62   
Estonia
Estonian Billiard Association Qualifier
Walk Over
 
63   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Andra King
Sun 11:41  Table 5
64   
Estonia
Indrek Paju
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Estonia
Eduard Otsalainen
Estonia
Indrek Purge
Sun 12:23  Table 12
66   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Kalev Vallsalu
Sun 12:15  Table 2
67   
Estonia
Kristjan Sinijärv
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 11:57 
68   
Estonia
Rait Ots
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
Sun 12:58  Table 10
69   
Estonia
Viljar Ounpuu
Estonia
Kaspar Tuulik
Sun 11:56  Table 3
70   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 12:15  Table 15
71   
Estonia
Toomas Tamm
Estonia
Harry Ventsel
Sun 12:28  Table 13
72   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Kim Orlov
Sun 11:43  Table 1
73   
Estonia
Peeter Mikiver
Estonia
Agris Stüf
Sun 12:12  Table 9
74   
Estonia
Märten Hunt
Estonia
Mihkel Susi
Sun 12:23  Table 7
75   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Erki Soomer
Sun 12:19  Table 4
76   
Estonia
Rain Lepikmäe
Estonia
Andres Viidik
Sun 12:10  Table 14
77   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Mario Palumets
Sun 12:02  Table 6
78   
Estonia
Estonian Billiard Association Qualifier
Estonia
Janno Jalasto
 
79   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Georg Grossthal
Sun 12:38  Table 5
80   
Estonia
Indrek Paju
Estonia
Henri Tuulik
Sun 11:49  Table 8

Winners qualification

Race to 5
81   
Estonia
Ivo Puhm
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 12:26  Table 1
82   
Estonia
Oleg Bazanov
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 12:17  Table 11
83   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Johannes Raun
Sun 12:43  Table 9
84   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Nils Luhavee
Sun 12:48  Table 8
85   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sun 12:49  Table 6
86   
Estonia
Marti Dengo
Estonia
Kalju Kratovitš
Sun 13:04  Table 4
87   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Aimar Kulp
Sun 13:29  Table 11
88   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 13:19  Table 7

Loser round 3

Race to 5
89   
Estonia
Eduard Otsalainen
Estonia
Kalev Vallsalu
Sun 13:38  Table 8
90   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
Sun 14:04  Table 7
91   
Estonia
Viljar Ounpuu
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 13:34  Table 9
92   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Kim Orlov
Sun 13:24  Table 13
93   
Estonia
Peeter Mikiver
Estonia
Mihkel Susi
Sun 13:18  Table 12
94   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Rain Lepikmäe
Sun 13:18  Table 14
95   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Janno Jalasto
Sun 13:00  Table 3
96   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Indrek Paju
Sun 13:20  Table 5

Losers qualification

Race to 4
97   
Estonia
Kalev Vallsalu
Estonia
Mattias Raun
Sun 14:22  Table 8
98   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Johannes Raun
Sun 15:02  Table 7
99   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Oleg Bazanov
Sun 14:21  Table 9
100   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Ivo Puhm
Sun 14:21  Table 13
101   
Estonia
Peeter Mikiver
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 14:01  Table 12
102   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Aimar Kulp
Sun 14:29  Table 14
103   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Kalju Kratovitš
Sun 13:52  Table 15
104   
Estonia
Indrek Paju
Estonia
Argo Ravalepik
Sun 14:11  Table 5

Last sixteen

Race to 5
105   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Priit Pajumaa
Sun 16:03  Table 8
106   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Harry Ventsel
Sun 16:03  Table 9
107   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 16:03  Table 10
108   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 16:03  Table 11
109   
Estonia
Siimeon E. Pilli
Estonia
Kalju Kratovitš
Sun 16:03  Table 12
110   
Estonia
Marti Dengo
Estonia
Argo Ravalepik
Sun 16:03  Table 13
111   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Kalev Vallsalu
Sun 16:03  Table 14
112   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 16:03  Table 15

Quarter final

Race to 5
113   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 16:53  Table 13
114   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Nils Luhavee
Sun 16:41  Table 11
115   
Estonia
Kalju Kratovitš
Estonia
Marti Dengo
Sun 16:47  Table 8
116   
Estonia
Kalev Vallsalu
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 16:55  Table 14

Semi final

Race to 5
117   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Nils Luhavee
Sun 17:49  Table 13
118   
Estonia
Marti Dengo
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 17:59  Table 11

Final

Race to 5
119   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 18:55  Table 13

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment