Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 5, 2019

Piljardi Eesti Esiliiga 5. etapp

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline May 6, 2019, 12:00 AM (local time)
Starts May 5, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (49 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode B2
Organizer Estonian Billiard Association
More info
Kõik osalejad peavad olema tutvunud reglemendiga! www.eestipiljard.ee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Estonia
Kaupo Saarmann
Walk Over
 
2   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Märten Hunt
Sun 10:17  Table 1
3   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Veljo Pallase
Sun 10:21  Table 2
4   
Estonia
Karl Toomsoo
Estonia
Kristjan Maasalu
Sun 10:21  Table 3
5   
Latvia
Valdis Sprogis
Walk Over
 
6   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Fred Martmaa
Sun 10:21  Table 4
7   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Tonis Tikerpuu
Sun 10:22  Table 5
8   
Walk Over
Estonia
Harry Ventsel
 
9   
Estonia
Rene Pärnpuu
Walk Over
 
10   
Estonia
Nils Luhavee
Karl Mikk
Sun 10:22  Table 6
11   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 10:22  Table 7
12   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
13   
Estonia
Julius Heinsoo
Walk Over
 
14   
Estonia
Philip Tšunihhin
Finland
Markus Varpula
Sun 10:22  Table 8
15   
Estonia
Kristo Pulk
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 10:22  Table 9
16   
Walk Over
Estonia
Kristjan Sinijärv
 
17   
Estonia
Illimar Ventsel
Walk Over
 
18   
United States
Matt Austin
Estonia
Jan Kankaanpää
Sun 10:22  Table 10
19   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Aimar Kulp
Sun 10:22  Table 11
20   
Walk Over
Estonia
Jana Ossipova
 
21   
Estonia
Toomas Tamm
Walk Over
 
22   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Eduard Otsalainen
Sun 10:22  Table 12
23   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Revo Maimre
Sun 10:22  Table 13
24   
Walk Over
Estonia
Gert Gnadeberg
 
25   
Estonia
Mario Palumets
Walk Over
 
26   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Henry Merilaid
Sun 10:22  Table 14
27   
Estonia
Kaspar Valk
Estonia
Agris Stuf
Sun 10:24  Table 15
28   
Walk Over
Estonia
Indrek Purge
 
29   
Estonia
Erki Lehtpuu
Walk Over
 
30   
Estonia
Ville Skogman
Estonia
Sander Kont
Sun 10:45  Table 15
31   
Estonia
Oleg Bazanov
Estonia
Andres Viidik
Sun 10:46  Table 7
32   
Walk Over
Estonia
Rauno Rüütel
 

Winner round 1

Race to 5
33   
Estonia
Kaupo Saarmann
Estonia
Märten Hunt
Sun 11:01  Table 1
34   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Kristjan Maasalu
Sun 11:05  Table 14
35   
Latvia
Valdis Sprogis
Estonia
Fred Martmaa
Sun 10:56  Table 4
36   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Harry Ventsel
Sun 10:54  Table 5
37   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Nils Luhavee
Sun 11:06  Table 9
38   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Roland Maimre
Sun 10:58  Table 13
39   
Estonia
Julius Heinsoo
Estonia
Philip Tšunihhin
Sun 10:57  Table 3
40   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Kristjan Sinijärv
Sun 11:17  Table 10
41   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Jan Kankaanpää
Sun 11:22  Table 11
42   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Jana Ossipova
Sun 11:26  Table 8
43   
Estonia
Toomas Tamm
Estonia
Ilmar Oit
Sun 11:14  Table 12
44   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Gert Gnadeberg
Sun 10:59  Table 2
45   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Margus Kala
Sun 11:07  Table 6
46   
Estonia
Agris Stuf
Estonia
Indrek Purge
Sun 10:49  Table 8
47   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Sander Kont
Sun 11:37  Table 5
48   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 12:07  Table 7

Loser round 1

Race to 4
49   
Walk Over
Estonia
Argo Ravalepik
 
50   
Estonia
Veljo Pallase
Estonia
Karl Toomsoo
Sun 11:34  Table 3
51   
Walk Over
Estonia
Gert Maimre
 
52   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Walk Over
 
53   
Walk Over
Karl Mikk
 
54   
Estonia
Peeter Paju
Walk Over
 
55   
Walk Over
Finland
Markus Varpula
 
56   
Estonia
Kristo Pulk
Walk Over
 
57   
Walk Over
United States
Matt Austin
 
58   
Estonia
Rasmus Ligi
Walk Over
 
59   
Walk Over
Estonia
Eduard Otsalainen
 
60   
Estonia
Revo Maimre
Walk Over
 
61   
Walk Over
Estonia
Henry Merilaid
 
62   
Estonia
Kaspar Valk
Walk Over
 
63   
Walk Over
Estonia
Ville Skogman
 
64   
Estonia
Oleg Bazanov
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
65   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Andres Viidik
Sun 12:41  Table 2
66   
Estonia
Karl Toomsoo
Estonia
Sander Kont
Sun 12:32  Table 13
67   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Indrek Purge
Sun 11:37  Table 15
68   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Margus Kala
Sun 11:48  Table 6
69   
Karl Mikk
Estonia
Gert Gnadeberg
Sun 11:58  Table 3
70   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Ilmar Oit
Sun 12:01  Table 1
71   
Finland
Markus Varpula
Estonia
Aimar Kulp
Sun 12:47  Table 8
72   
Estonia
Kristo Pulk
Estonia
Jan Kankaanpää
Sun 12:18  Table 11
73   
United States
Matt Austin
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sun 12:21  Table 3
74   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Julius Heinsoo
Sun 11:38  Table 2
75   
Estonia
Eduard Otsalainen
Estonia
Roland Maimre
Sun 11:47  Table 13
76   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 12:03  Table 9
77   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Harry Ventsel
Sun 11:36  Table 4
78   
Estonia
Kaspar Valk
Latvia
Valdis Sprogis
Sun 11:54  Table 12
79   
Estonia
Ville Skogman
Estonia
Kristjan Maasalu
Sun 12:05  Table 14
80   
Estonia
Oleg Bazanov
Estonia
Märten Hunt
Sun 12:10  Table 4

Winners qualification

Race to 5
81   
Estonia
Kaupo Saarmann
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 12:44  Table 5
82   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Georg Grossthal
Sun 12:44  Table 6
83   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 12:44  Table 7
84   
Estonia
Philip Tšunihhin
Estonia
Kristjan Sinijärv
Sun 12:44  Table 10
85   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Jana Ossipova
Sun 12:48  Table 9
86   
Estonia
Toomas Tamm
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 12:45  Table 12
87   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Agris Stuf
Sun 13:01  Table 13
88   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 12:46  Table 15

Loser round 3

Race to 4
89   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Sander Kont
Sun 13:22  Table 12
90   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Tonis Tikerpuu
Sun 13:09  Table 3
91   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Ilmar Oit
Sun 13:04  Table 14
92   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Kristo Pulk
Sun 13:34  Table 13
93   
United States
Matt Austin
Estonia
Rasmus Ligi
Sun 13:14  Table 4
94   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 13:04  Table 1
95   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Kaspar Valk
Sun 13:22  Table 11
96   
Estonia
Kristjan Maasalu
Estonia
Oleg Bazanov
Sun 13:13  Table 2

Losers qualification

Race to 4
97   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Philip Tšunihhin
Sun 13:59  Table 9
98   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Nils Luhavee
Sun 14:00  Table 8
99   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Georg Grossthal
Sun 13:40  Table 14
100   
Estonia
Kristo Pulk
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 14:14  Table 5
101   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 14:12  Table 13
102   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Mario Palumets
Sun 14:00  Table 10
103   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 14:00  Table 11
104   
Estonia
Kristjan Maasalu
Estonia
Jana Ossipova
Sun 14:31  Table 14

Last sixteen

Race to 5
105   
Estonia
Kaupo Saarmann
Estonia
Gert Gnadeberg
Sun 15:29  Table 9
106   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 15:29  Table 10
107   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Harry Ventsel
Sun 15:30  Table 8
108   
Estonia
Kristjan Sinijärv
Estonia
Kristjan Maasalu
Sun 15:30  Table 5
109   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Philip Tšunihhin
Sun 15:30  Table 13
110   
Estonia
Toomas Tamm
Estonia
Mario Palumets
Sun 15:30  Table 11
111   
Estonia
Agris Stuf
Estonia
Rasmus Ligi
Sun 15:30  Table 14
112   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Nils Luhavee
Sun 15:30  Table 15

Quarter final

Race to 5
113   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Fred Martmaa
Sun 16:18  Table 8
114   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Kristjan Maasalu
Sun 16:54  Table 9
115   
Estonia
Philip Tšunihhin
Estonia
Toomas Tamm
Sun 16:30  Table 11
116   
Estonia
Agris Stuf
Estonia
Nils Luhavee
Sun 16:30  Table 13

Semi final

Race to 5
117   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 17:42  Table 8
118   
Estonia
Philip Tšunihhin
Estonia
Nils Luhavee
Sun 17:29  Table 13

Final

Race to 5
119   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Philip Tšunihhin
Sun 18:25 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment