Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 11 - May 10, 2018

Piątkowiec Bilard Competition - Turniej nr 14

Bankpool

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Szymon Kural
6 (6/0) 27 (21/6)
78%
2 Mariusz Chaberski
5 (4/1) 29 (17/12)
59%
3 Krystian Niebieszczański
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
3 Józef Tabor
5 (4/1) 25 (13/12)
52%
5 Krzysztof Marzec
5 (3/2) 27 (14/13)
52%
5 Illia Kyselov
5 (3/2) 19 (11/8)
58%
5 Adam Bukowski
5 (3/2) 22 (11/11)
50%
5 Tomek Bąk
5 (3/2) 18 (10/8)
56%
9 Jurek Pająk
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
Show more
9 Piotr Kotowski
4 (2/2) 11 (8/3)
73%
9 Vladimir Nikolin
5 (3/2) 25 (13/12)
52%
9 Emil Malanowski
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
13 Piotr Bilardoholik Cepil
3 (1/2) 15 (8/7)
53%
13 Marcin Szybowicz
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
13 Mariusz Gołdyn
4 (2/2) 15 (9/6)
60%
13 Jerzy Gonet
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
17 Konrad Chrzanowski
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
17 Dawid Furdyna
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
17 Paweł Musiał
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
17 Kamil Chalczyński
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
17 Artur Staniec
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
17 Sebastian Miśniakiewicz
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
17 Tobiasz Dziadosz
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
17 Tomasz Kieniewicz
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
25 Krzysztof Szurlej
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
25 Andrzej Dudała
2 (0/2) 12 (5/7)
42%
Entry deadline May 11, 2018, 6:45 PM (local time)
Starts May 11, 2018, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Handicap No handicap
Rankings Ranking : Piątkowiec Bilard Competition
Contact Konrad Chrzanowski (wieslaw.tworzywo@go2.pl)
More info
Wpisowe 20 PLN
Jackpot 5 PLN

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Poland
Tomek Bąk
Walk Over
 
2   
Ukraine
Illia Kyselov
Poland
Józef Tabor
Fri 18:34  Table 5
3   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Tomasz Kieniewicz
Fri 19:21  Table 7
4   
Poland
Krzysztof Szurlej
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 19:41 
5   
Poland
Jerzy Gonet
Walk Over
 
6   
Poland
Szymon Kural
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Fri 18:34  Table 8
7   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Piotr Kotowski
Fri 18:59 
8   
Walk Over
Poland
Artur Staniec
 
9   
Poland
Krystian Niebieszczański
Walk Over
 
10   
Poland
Vladimir Nikolin
Poland
Adam Bukowski
Fri 19:35  Table 9
11   
Poland
Emil Malanowski
Poland
Dawid Furdyna
Fri 18:34 
12   
Walk Over
Poland
Kamil Chalczyński
 
13   
Poland
Marcin Szybowicz
Poland
Andrzej Dudała
Fri 19:41 
14   
Poland
Jurek Pająk
Poland
Paweł Musiał
Fri 19:31  Table 6
15   
Poland
Konrad Chrzanowski
Poland
Tobiasz Dziadosz
Fri 19:31  Table 8
16   
Walk Over
Poland
Mariusz Chaberski
 

Winner round 1

17   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Józef Tabor
Fri 20:02 
18   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 21:05 
19   
Poland
Jerzy Gonet
Poland
Szymon Kural
Fri 20:24 
20   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Artur Staniec
Fri 20:22 
21   
Poland
Krystian Niebieszczański
Poland
Vladimir Nikolin
Fri 20:37  Table 5
22   
Poland
Emil Malanowski
Poland
Kamil Chalczyński
  Table 8
23   
Poland
Marcin Szybowicz
Poland
Jurek Pająk
Fri 20:53  Table 7
24   
Poland
Tobiasz Dziadosz
Poland
Mariusz Chaberski
Fri 21:03 

Loser round 1

25   
Walk Over
Ukraine
Illia Kyselov
 
26   
Poland
Tomasz Kieniewicz
Poland
Krzysztof Szurlej
  Table 5
27   
Walk Over
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
 
28   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Adam Bukowski
 
30   
Poland
Dawid Furdyna
Walk Over
 
31   
Poland
Andrzej Dudała
Poland
Paweł Musiał
  Table 7
32   
Poland
Konrad Chrzanowski
Walk Over
 

Loser round 2

33   
Ukraine
Illia Kyselov
Poland
Tobiasz Dziadosz
Fri 22:01 
34   
Poland
Tomasz Kieniewicz
Poland
Marcin Szybowicz
Fri 22:09  Table 5
35   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Kamil Chalczyński
Fri 21:46 
36   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Vladimir Nikolin
Fri 22:07  Table 8
37   
Poland
Adam Bukowski
Poland
Artur Staniec
Fri 22:09  Table 6
38   
Poland
Dawid Furdyna
Poland
Jerzy Gonet
Fri 22:20  Table 9
39   
Poland
Paweł Musiał
Poland
Mariusz Gołdyn
Fri 22:24  Table 7
40   
Poland
Konrad Chrzanowski
Poland
Tomek Bąk
Fri 22:55  Table 5

Winners qualification

41   
Poland
Józef Tabor
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 22:39  Table 7
42   
Poland
Szymon Kural
Poland
Piotr Kotowski
Fri 21:28 
43   
Poland
Krystian Niebieszczański
Poland
Emil Malanowski
Fri 22:58 
44   
Poland
Jurek Pająk
Poland
Mariusz Chaberski
Fri 23:01  Table 6

Loser round 3

45   
Ukraine
Illia Kyselov
Poland
Marcin Szybowicz
Fri 23:10  Table 8
46   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Vladimir Nikolin
Fri 23:40  Table 8
47   
Poland
Adam Bukowski
Poland
Jerzy Gonet
Fri 23:32  Table 5
48   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Tomek Bąk
Fri 23:32 

Losers qualification

49   
Ukraine
Illia Kyselov
Poland
Piotr Kotowski
Fri 23:39 
50   
Poland
Vladimir Nikolin
Poland
Krzysztof Marzec
Sat 00:11  Table 9
51   
Poland
Adam Bukowski
Poland
Jurek Pająk
Sat 00:19  Table 5
52   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Emil Malanowski
Fri 23:48 

Quarter final

53   
Poland
Józef Tabor
Poland
Tomek Bąk
Sat 01:00 
54   
Poland
Szymon Kural
Ukraine
Illia Kyselov
Sat 01:32  Table 7
55   
Poland
Krystian Niebieszczański
Poland
Krzysztof Marzec
Sat 01:31  Table 8
56   
Poland
Mariusz Chaberski
Poland
Adam Bukowski
Sat 01:36  Table 9

Semi final

57   
Poland
Józef Tabor
Poland
Szymon Kural
Sat 01:38  Table 8
58   
Poland
Krystian Niebieszczański
Poland
Mariusz Chaberski
Sat 01:38 

Final

59   
Poland
Szymon Kural
Poland
Mariusz Chaberski
Sat 02:31 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment