Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 4, 2018

Piątkowiec Bilard Competition - Turniej nr 13

Bankpool

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Szymon Kural
6 (6/0) 29 (24/5)
83%
2 Piotr Kotowski
5 (4/1) 22 (15/7)
68%
3 Krzysztof Gendarz
4 (3/1) 23 (13/10)
57%
3 Tomek Bąk
6 (4/2) 23 (15/8)
65%
5 Damian Zarychta
4 (3/1) 18 (10/8)
56%
5 Mariusz Gołdyn
5 (3/2) 22 (12/10)
55%
5 Tobiasz Dziadosz
6 (4/2) 28 (14/14)
50%
5 Mateusz Żmuda
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
9 Piotr Bilardoholik Cepil
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
Show more
9 Dawid Furdyna
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
9 Paweł Musiał
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
9 Jacek Bieszczad
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
13 Krzysztof Marzec
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
13 Marcin Szybowicz
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
13 Michał Matuszczyk
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
13 Józef Tabor
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
17 Konrad Chrzanowski
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
17 Maciej Kura
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
17 Kamil Chalczyński
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
17 Jurek Pająk
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
17 Bartek Brzozowski
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
17 Artur Staniec
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
17 Sebastian Miśniakiewicz
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
17 Michał Szwed
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
Entry deadline May 4, 2018, 7:00 PM (local time)
Starts May 4, 2018, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking : Piątkowiec Bilard Competition
Contact Konrad Chrzanowski (wieslaw.tworzywo@go2.pl)
More info
Wpisowe - 20 PLN
Jackpot - 5 PLN

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Piotr Kotowski
Walk Over
 
2   
Poland
Tobiasz Dziadosz
Poland
Mariusz Gołdyn
Fri 19:28  Table 9
3   
Poland
Konrad Chrzanowski
Poland
Paweł Musiał
Fri 19:11  Table 8
4   
Walk Over
Poland
Józef Tabor
 
5   
Poland
Kamil Chalczyński
Walk Over
 
6   
Poland
Jacek Bieszczad
Poland
Tomek Bąk
Fri 19:48 
7   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 20:07 
8   
Walk Over
Poland
Krzysztof Gendarz
 
9   
Poland
Dawid Furdyna
Walk Over
 
10   
Poland
Michał Matuszczyk
Poland
Artur Staniec
Fri 19:11  Table 7
11   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Szymon Kural
Fri 18:36  Table 9
12   
Walk Over
Poland
Bartek Brzozowski
 
13   
Poland
Marcin Szybowicz
Walk Over
 
14   
Sweden
Michał Szwed
Poland
Damian Zarychta
Fri 18:38 
15   
Poland
Jurek Pająk
Poland
Maciej Kura
Fri 19:11  Table 6
16   
Walk Over
Poland
Mateusz Żmuda
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Tobiasz Dziadosz
Fri 20:03 
18   
Poland
Paweł Musiał
Poland
Józef Tabor
Fri 19:21  Table 8
19   
Poland
Kamil Chalczyński
Poland
Jacek Bieszczad
Fri 19:48 
20   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Krzysztof Gendarz
Fri 20:10  Table 7
21   
Poland
Dawid Furdyna
Poland
Artur Staniec
Fri 20:19  Table 5
22   
Poland
Szymon Kural
Poland
Bartek Brzozowski
Fri 19:09  Table 9
23   
Poland
Marcin Szybowicz
Poland
Damian Zarychta
Fri 19:45  Table 5
24   
Poland
Jurek Pająk
Poland
Mateusz Żmuda
Fri 19:45  Table 6

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Mariusz Gołdyn
 
26   
Poland
Konrad Chrzanowski
Walk Over
 
27   
Walk Over
Poland
Tomek Bąk
 
28   
Poland
Krzysztof Marzec
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Michał Matuszczyk
 
30   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Walk Over
 
31   
Walk Over
Sweden
Michał Szwed
 
32   
Poland
Maciej Kura
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Jurek Pająk
Fri 20:29  Table 6
34   
Poland
Konrad Chrzanowski
Poland
Marcin Szybowicz
  Table 9
35   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Bartek Brzozowski
Fri 20:42  Table 8
36   
Poland
Krzysztof Marzec
Poland
Artur Staniec
Fri 21:22  Table 5
37   
Poland
Michał Matuszczyk
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Fri 21:23  Table 7
38   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Kamil Chalczyński
Fri 21:17  Table 6
39   
Sweden
Michał Szwed
Poland
Józef Tabor
 
40   
Poland
Maciej Kura
Poland
Tobiasz Dziadosz
Fri 21:17  Table 8

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Paweł Musiał
Fri 21:32  Table 6
42   
Poland
Jacek Bieszczad
Poland
Krzysztof Gendarz
Fri 21:50  Table 5
43   
Poland
Dawid Furdyna
Poland
Szymon Kural
Fri 21:44  Table 8
44   
Poland
Damian Zarychta
Poland
Mateusz Żmuda
Fri 22:02  Table 7

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Marcin Szybowicz
Fri 22:03  Table 8
46   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 22:05  Table 9
47   
Poland
Michał Matuszczyk
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Fri 22:17  Table 9
48   
Poland
Józef Tabor
Poland
Tobiasz Dziadosz
Fri 23:04  Table 8

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Jacek Bieszczad
Fri 22:47  Table 5
50   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Paweł Musiał
Fri 22:47  Table 6
51   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Mateusz Żmuda
Fri 23:14  Table 9
52   
Poland
Tobiasz Dziadosz
Poland
Dawid Furdyna
Fri 23:12  Table 8

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Mariusz Gołdyn
Fri 23:50 
54   
Poland
Krzysztof Gendarz
Poland
Mateusz Żmuda
Fri 23:50  Table 6
55   
Poland
Szymon Kural
Poland
Tobiasz Dziadosz
Fri 23:50  Table 7
56   
Poland
Damian Zarychta
Poland
Tomek Bąk
Fri 23:50  Table 9

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Krzysztof Gendarz
Sat 01:19 
58   
Poland
Szymon Kural
Poland
Tomek Bąk
Sat 00:52 

Final

Race to 4
59   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Szymon Kural
Sat 01:32 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment