Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 23, 2019

PLAN B AMSTERDAM ZOMER TOERNOOI 10BALL 10EU

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gilliano Smit
5 (5/0) 27 (19/8)
70%
250
2 David van Streepen
6 (5/1) 32 (21/11)
66%
180
3 Kevin Den Hartigh
Plan B
6 (4/2) 32 (19/13)
59%
140
3 Rienus Gennissen
Sportcafe Alkmaar
5 (4/1) 31 (17/14)
55%
140
5 Chaka Sanichar
Boven 't IJ
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
100
5 Casper Verstegen
Plan B
5 (3/2) 26 (13/13)
50%
100
5 Joris de Winkel
6 (4/2) 24 (14/10)
58%
100
5 Richard V Velthoven
Plan B
4 (3/1) 21 (11/10)
52%
100
9 Michael Verbeek
Plan B
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
60
Show more
9 Diana Meijer
Plan B
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
60
9 Marthe Meijer
Plan B
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
60
9 Robert Horvath
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
60
13 Randy Wattimena
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
55
13 Niels Vriesema
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
55
13 Johannes TSANG
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
55
13 Bas Gerrits
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
55
17 Vincent Vijfvinkel
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
50
17 Ben Zaza
3 (1/2) 13 (7/6)
54%
50
17 Sten van Schaik
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
50
17 Dolf Hollestelle
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
50
17 Valen Tino
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
50
17 YG Choi
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
50
17 Callum Austin
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
50
25 Antonio Alexander Ferreira kaspers
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
40
25 Vincent Van Gogh
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
40
999 Edi Ramšak
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Jul 23, 2019, 7:37 PM (local time)
Starts Jul 23, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (26 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings PLAN B AMSTERDAM ZOMERRANKING 2019
Organizer Plan B
Contact Aydan Bos (Lifelessltd@hotmail.com, 0654695287)
More info
Plan B Zomertoernooi 10 Ball!

Aangesloten bij de Zomerranking Plan B 2019. Speel mee met minstens 4 toernooien en probeer je te plaatsen voor de Masters in september

Max 32 man

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Chaka Sanichar
Walk Over
 
2   
Netherlands
Vincent Vijfvinkel
Netherlands
Callum Austin
Tue 19:44  Table 2
3   
Netherlands
Joris de Winkel
Netherlands
Vincent Van Gogh
Tue 19:44  Table 3
4   
Netherlands
Ben Zaza
South Africa
Rienus Gennissen
Tue 19:59  Table 4
5   
Netherlands
Bas Gerrits
Walk Over
 
6   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Netherlands
Diana Meijer
Tue 20:25  Table 1
7   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Dolf Hollestelle
Tue 19:45  Table 1
8   
Walk Over
Slovenia
Edi Ramšak
 
9   
Netherlands
Niels Vriesema
Walk Over
 
10   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Richard Van velthoven
Tue 19:44  Table 5
11   
Netherlands
YG Choi
Netherlands
Sten van Schaik
Tue 19:44  Table 6
12   
Walk Over
Netherlands
Marthe Meijer
 
13   
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
Hungary
Robert Horvath
Tue 19:44  Table 7
14   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Valen Tino
Tue 19:44  Table 4
15   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Randy Wattimena
Tue 19:44  Table 9
16   
Walk Over
Canada
Johannes Tsang
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Callum Austin
Tue 20:21  Table 2
18   
Netherlands
Joris de Winkel
South Africa
Rienus Gennissen
Tue 20:44  Table 7
19   
Netherlands
Bas Gerrits
Netherlands
Kevin den Hartigh
Tue 21:04  Table 1
20   
Netherlands
Gilliano Smit
Slovenia
Edi Ramšak
 
21   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Richard Van velthoven
Tue 20:09  Table 3
22   
Netherlands
Sten van Schaik
Netherlands
Marthe Meijer
Tue 20:23  Table 6
23   
Hungary
Robert Horvath
Netherlands
David van Streepen
Tue 20:19  Table 5
24   
Netherlands
Casper Verstegen
Canada
Johannes Tsang
Tue 20:27  Table 9

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
Vincent Vijfvinkel
 
26   
Netherlands
Vincent Van Gogh
Netherlands
Ben Zaza
Tue 20:31  Table 4
27   
Walk Over
Netherlands
Diana Meijer
 
28   
Netherlands
Dolf Hollestelle
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Michael Verbeek
 
30   
Netherlands
YG Choi
Walk Over
 
31   
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
Netherlands
Valen Tino
Tue 20:20  Table 7
32   
Netherlands
Randy Wattimena
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Netherlands
Vincent Vijfvinkel
Canada
Johannes Tsang
Tue 21:04  Table 9
34   
Netherlands
Ben Zaza
Hungary
Robert Horvath
Tue 20:53  Table 4
35   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Sten van Schaik
Tue 21:26  Table 6
36   
Netherlands
Dolf Hollestelle
Netherlands
Niels Vriesema
Tue 21:04  Table 3
37   
Netherlands
Michael Verbeek
Slovenia
Edi Ramšak
 
38   
Netherlands
YG Choi
Netherlands
Bas Gerrits
Tue 21:37  Table 1
39   
Netherlands
Valen Tino
Netherlands
Joris de Winkel
Tue 21:23  Table 2
40   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Callum Austin
Tue 21:10  Table 5

Winners qualification

Race to 4
41   
Netherlands
Chaka Sanichar
South Africa
Rienus Gennissen
Tue 21:47  Table 9
42   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Netherlands
Gilliano Smit
Tue 21:51  Table 2
43   
Netherlands
Richard Van velthoven
Netherlands
Marthe Meijer
Tue 21:26  Table 7
44   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Casper Verstegen
Tue 21:26  Table 4

Loser round 3

Race to 3
45   
Canada
Johannes Tsang
Hungary
Robert Horvath
Tue 21:47  Table 5
46   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Niels Vriesema
Tue 21:49  Table 6
47   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Bas Gerrits
Tue 22:07  Table 1
48   
Netherlands
Joris de Winkel
Netherlands
Randy Wattimena
Tue 21:50  Table 3

Losers qualification

Race to 3
49   
Hungary
Robert Horvath
Netherlands
Kevin den Hartigh
Tue 22:37  Table 6
50   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Chaka Sanichar
Tue 22:35  Table 2
51   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Casper Verstegen
Tue 22:37  Table 1
52   
Netherlands
Joris de Winkel
Netherlands
Marthe Meijer
Tue 22:16  Table 6

Quarter final

Race to 4
53   
South Africa
Rienus Gennissen
Netherlands
Casper Verstegen
Tue 23:17  Table 2
54   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Joris de Winkel
Tue 23:17  Table 1
55   
Netherlands
Richard Van velthoven
Netherlands
Kevin den Hartigh
Tue 23:17  Table 6
56   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Chaka Sanichar
Tue 23:17  Table 7

Semi final

Race to 4
57   
South Africa
Rienus Gennissen
Netherlands
Gilliano Smit
Tue 23:52  Table 6
58   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Netherlands
David van Streepen
Tue 23:52  Table 2

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
David van Streepen
Wed 00:45  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants