Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 11, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL PRO 10EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Tim De Ruyter
6 (6/0) 34 (25/9)
74%
2 Jur Kous
Plan B
6 (5/1) 30 (21/9)
70%
3 Casper Verstegen
Plan B
4 (3/1) 18 (13/5)
72%
3 Maarten Kous
5 (4/1) 27 (18/9)
67%
5 Gilliano Smit
5 (3/2) 28 (16/12)
57%
5 David van Streepen
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
5 Sten van Schaik
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
5 Tara Verharen
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
9 Kevin den Hartigh
Plan B
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
Show more
9 Michael Verbeek
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
9 Randy Wattimena
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
9 Dave Pels
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
13 Volkan Okesli
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
13 Zheng Liu
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
13 Weiyan Song
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
13 Bartu Gulen
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
17 Diana Meijer
Plan B
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
17 Aad van der Naad
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
17 Vincent Rauwerda
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
17 Steven Verharen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
17 Weiyang Liu
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
Starts Jul 11, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Diana Meijer
Walk Over
 
2   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Tim De Ruyter
Thu 20:12  Table 6
3   
Norway
Weiyan Song
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Randy Wattimena
 
5   
Netherlands
Tara Verharen
Walk Over
 
6   
Netherlands
Steven Verharen
Netherlands
Maarten Kous
Thu 20:11  Table 2
7   
Turkey
Volkan Okesli
Suriname
Gilliano Smit
Thu 19:44  Table 1
8   
Walk Over
Norway
Zheng Liu
 
9   
Netherlands
Casper Verstegen
Walk Over
 
10   
Norway
Weiyang Liu
Afghanistan
Aad van der Naad
Thu 19:45  Table 2
11   
Netherlands
Sten van Schaik
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
David van Streepen
 
13   
Netherlands
Dave Pels
Walk Over
 
14   
Walk Over
Turkey
Bartu Gulen
 
15   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Netherlands
Jur Kous
Thu 19:50  Table 5
16   
Walk Over
Netherlands
Vincent Rauwerda
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Tim De Ruyter
Thu 20:35  Table 6
18   
Norway
Weiyan Song
Netherlands
Randy Wattimena
Thu 19:45  Table 3
19   
Netherlands
Tara Verharen
Netherlands
Maarten Kous
Thu 20:35  Table 2
20   
Suriname
Gilliano Smit
Norway
Zheng Liu
Thu 20:14  Table 5
21   
Netherlands
Casper Verstegen
Norway
Weiyang Liu
Thu 20:18  Table 3
22   
Netherlands
Sten van Schaik
Netherlands
David van Streepen
Thu 19:45  Table 6
23   
Netherlands
Dave Pels
Turkey
Bartu Gulen
Thu 19:53  Table 7
24   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Vincent Rauwerda
Thu 20:13  Table 1

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Netherlands
Michael Verbeek
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Netherlands
Steven Verharen
 
28   
Turkey
Volkan Okesli
Walk Over
 
29   
Walk Over
Afghanistan
Aad van der Naad
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Vincent Rauwerda
Thu 20:40  Table 1
34   
Walk Over
Turkey
Bartu Gulen
 
35   
Netherlands
Steven Verharen
Netherlands
David van Streepen
Thu 20:39  Table 3
36   
Turkey
Volkan Okesli
Norway
Weiyang Liu
Thu 20:39  Table 5
37   
Afghanistan
Aad van der Naad
Norway
Zheng Liu
Thu 20:39  Table 7
38   
Walk Over
Netherlands
Tara Verharen
 
39   
Walk Over
Norway
Weiyan Song
 
40   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Netherlands
Diana Meijer
Thu 20:59  Table 6

Winners qualification

Race to 4
41   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Randy Wattimena
Thu 21:11  Table 5
42   
Netherlands
Maarten Kous
Suriname
Gilliano Smit
Thu 20:56  Table 7
43   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Sten van Schaik
Thu 20:54  Table 2
44   
Netherlands
Dave Pels
Netherlands
Jur Kous
Thu 20:54  Table 3

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Michael Verbeek
Turkey
Bartu Gulen
Thu 21:14  Table 1
46   
Netherlands
David van Streepen
Turkey
Volkan Okesli
Thu 21:18  Table 3
47   
Norway
Zheng Liu
Netherlands
Tara Verharen
Thu 20:57  Table 1
48   
Norway
Weiyan Song
Netherlands
Kevin den Hartigh
Thu 21:22  Table 6

Losers qualification

Race to 4
49   
Netherlands
Michael Verbeek
Suriname
Gilliano Smit
Thu 21:35  Table 1
50   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Randy Wattimena
Thu 21:44  Table 6
51   
Netherlands
Tara Verharen
Netherlands
Dave Pels
Thu 21:32  Table 2
52   
Netherlands
Kevin den Hartigh
Netherlands
Sten van Schaik
Thu 21:44  Table 3

Quarter final

Race to 4
53   
Netherlands
Tim De Ruyter
Suriname
Gilliano Smit
Thu 22:22  Table 1
54   
Netherlands
Maarten Kous
Netherlands
Sten van Schaik
Thu 22:23  Table 2
55   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
David van Streepen
Thu 22:23  Table 3
56   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Tara Verharen
Thu 22:23  Table 6

Semi final

Race to 4
57   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Maarten Kous
Thu 22:58  Table 2
58   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Jur Kous
Thu 22:54  Table 1

Final

Race to 5
59   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Jur Kous
Thu 23:24  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment