Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 3, 2020

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Marius Weyers
6 (6/0) 21 (17/4)
81%
2 Bas Claxon
6 (4/2) 22 (12/10)
55%
3 Arthur Sieger
Plan B
6 (4/2) 22 (12/10)
55%
3 Callum Austin
5 (4/1) 17 (13/4)
76%
5 Yussuf Cenik
4 (3/1) 16 (10/6)
63%
5 Marthe Meijer
Plan B
4 (3/1) 13 (9/4)
69%
5 Casper Caldecourt
4 (3/1) 15 (8/7)
53%
5 Riska de Wit
Plan B
4 (3/1) 14 (9/5)
64%
9 James Myers
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
Show more
9 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
9 Brahim Damnati
5 (3/2) 14 (7/7)
50%
9 Gabriel Khamis
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
9 Noah Meijer
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
9 Fernando Bras
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
9 Rogier in 'T hout
4 (2/2) 12 (7/5)
58%
9 Roger Hendriks
3 (3/0) 9 (7/2)
78%
17 Jeroen van Dokkum
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 vasco
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
17 Magno Sousa
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
17 maher
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
17 Marciano Vierra
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
17 Jimmy Mooiboy
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
17 Sean R
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
17 asjefaaq
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
25 Hanne van de Hoek
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Ray L
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Annet
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
25 Yvette Hoekstra
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
25 richard van schooneveld
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Bas Gerrits
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Elrico van Keulen
Pool en Dart Cafe Volendam
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
25 Baruch
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
33 Monique Post
Plan B
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
33 Arjan Zantinge
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
33 Blaise Rojosojos
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
Starts Feb 3, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (35 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Netherlands
Yussuf Cenik
Walk Over
 
2   
Morocco
Brahim Damnati
Netherlands
Yvette Hoekstra
Mon 19:33  Table 1
3   
Netherlands
Annet
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Bas Claxon
 
5   
Brazil
Fernando Bras
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
Hanne van de Hoek
 
7   
Netherlands
asjefaaq
Walk Over
 
8   
Walk Over
Netherlands
maher
 
9   
Netherlands
Marthe Meijer
Walk Over
 
10   
Walk Over
Netherlands
Rogier in 'T hout
 
11   
Portugal
Magno Sousa
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Ray L
 
13   
Netherlands
Marciano Vierra
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Arthur Sieger
 
15   
South Africa
Marius Weyers
Walk Over
 
16   
Walk Over
Netherlands
Arjan Zantinge
 
17   
Ireland
Sean R
Walk Over
 
18   
Netherlands
Baruch
Netherlands
Elrico van Keulen
Mon 19:33  Table 2
19   
Netherlands
Callum Austin
Walk Over
 
20   
Walk Over
Netherlands
Jeroen van Dokkum
 
21   
Netherlands
Noah Meijer
Walk Over
 
22   
Walk Over
Netherlands
richard van schooneveld
 
23   
United Kingdom
James Myers
Walk Over
 
24   
Walk Over
England
Casper Caldecourt
 
25   
Netherlands
Gabriel Khamis
Walk Over
 
26   
Walk Over
Netherlands
Jimmy Mooiboy
 
27   
Netherlands
Riska de Wit
Walk Over
 
28   
Walk Over
Netherlands
Bas Gerrits
 
29   
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Walk Over
 
30   
Walk Over
Netherlands
vasco
 
31   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Roger Hendriks
Mon 19:33  Table 3
32   
Walk Over
Netherlands
Monique Post
 

Winner round 1

Race to 2
33   
Netherlands
Yussuf Cenik
Morocco
Brahim Damnati
Mon 20:03  Table 4
34   
Netherlands
Annet
Netherlands
Bas Claxon
Mon 19:33  Table 6
35   
Brazil
Fernando Bras
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 19:38  Table 7
36   
Netherlands
asjefaaq
Netherlands
maher
Mon 19:33  Table 4
37   
Netherlands
Marthe Meijer
Netherlands
Rogier in 'T hout
Mon 20:24  Table 2
38   
Portugal
Magno Sousa
Netherlands
Ray L
Mon 19:47  Table 1
39   
Netherlands
Marciano Vierra
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 19:48  Table 2
40   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Arjan Zantinge
Mon 19:55  Table 3
41   
Ireland
Sean R
Netherlands
Baruch
Mon 20:12  Table 7
42   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 20:12  Table 3
43   
Netherlands
Noah Meijer
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 20:12  Table 6
44   
United Kingdom
James Myers
England
Casper Caldecourt
Mon 20:24  Table 3
45   
Netherlands
Gabriel Khamis
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Mon 20:02  Table 2
46   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Bas Gerrits
Mon 20:26  Table 7
47   
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Netherlands
vasco
Mon 19:52  Table 6
48   
Netherlands
Roger Hendriks
Netherlands
Monique Post
Mon 20:02  Table 1

Loser round 1

Race to 3
49   
Walk Over
Netherlands
Yvette Hoekstra
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Walk Over
Walk Over
 
57   
Walk Over
Netherlands
Elrico van Keulen
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
65   
Netherlands
Yvette Hoekstra
Netherlands
Monique Post
Mon 20:32  Table 4
66   
Walk Over
Netherlands
vasco
 
67   
Walk Over
Netherlands
Bas Gerrits
 
68   
Walk Over
Netherlands
Gabriel Khamis
 
69   
Walk Over
United Kingdom
James Myers
 
70   
Walk Over
Netherlands
richard van schooneveld
 
71   
Walk Over
Netherlands
Jeroen van Dokkum
 
72   
Walk Over
Netherlands
Baruch
 
73   
Netherlands
Elrico van Keulen
Netherlands
Arjan Zantinge
Mon 20:32  Table 6
74   
Walk Over
Netherlands
Marciano Vierra
 
75   
Walk Over
Netherlands
Ray L
 
76   
Walk Over
Netherlands
Rogier in 'T hout
 
77   
Walk Over
Netherlands
maher
 
78   
Walk Over
Netherlands
Hanne van de Hoek
 
79   
Walk Over
Netherlands
Annet
 
80   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Morocco
Brahim Damnati
Mon 20:32  Table 1

Winners qualification

Race to 3
81   
Netherlands
Yussuf Cenik
Netherlands
Bas Claxon
Mon 20:35  Table 3
82   
Brazil
Fernando Bras
Netherlands
asjefaaq
Mon 20:41  Table 6
83   
Netherlands
Marthe Meijer
Portugal
Magno Sousa
Mon 21:20  Table 3
84   
Netherlands
Arthur Sieger
South Africa
Marius Weyers
Mon 21:05  Table 1
85   
Ireland
Sean R
Netherlands
Callum Austin
Mon 20:42  Table 2
86   
Netherlands
Noah Meijer
England
Casper Caldecourt
Mon 21:13  Table 6
87   
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Netherlands
Riska de Wit
Mon 21:00  Table 7
88   
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Netherlands
Roger Hendriks
Mon 21:26  Table 4

Loser round 3

Race to 2
89   
Netherlands
Yvette Hoekstra
Netherlands
vasco
Mon 21:01  Table 2
90   
Netherlands
Bas Gerrits
Netherlands
Gabriel Khamis
Mon 21:27  Table 2
91   
United Kingdom
James Myers
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 20:56  Table 6
92   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Netherlands
Baruch
Mon 20:56  Table 4
93   
Netherlands
Elrico van Keulen
Netherlands
Marciano Vierra
Mon 21:33  Table 1
94   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Rogier in 'T hout
Mon 21:03  Table 3
95   
Netherlands
maher
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 21:42  Table 3
96   
Netherlands
Annet
Morocco
Brahim Damnati
Mon 21:42  Table 6

Losers qualification

Race to 2
97   
Netherlands
vasco
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 21:46  Table 1
98   
Netherlands
Gabriel Khamis
Portugal
Magno Sousa
Mon 21:58  Table 2
99   
United Kingdom
James Myers
Netherlands
asjefaaq
Mon 21:45  Table 5
100   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Netherlands
Bas Claxon
Mon 22:03  Table 1
101   
Netherlands
Marciano Vierra
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Mon 21:56  Table 4
102   
Netherlands
Rogier in 'T hout
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Mon 21:52  Table 7
103   
Netherlands
maher
Netherlands
Noah Meijer
Mon 21:58  Table 3
104   
Morocco
Brahim Damnati
Ireland
Sean R
Mon 22:04  Table 6

Last sixteen

Race to 3
105   
Netherlands
Yussuf Cenik
Netherlands
Noah Meijer
Mon 22:36  Table 3
106   
Brazil
Fernando Bras
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 22:36  Table 2
107   
Netherlands
Marthe Meijer
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Mon 22:36  Table 1
108   
South Africa
Marius Weyers
Morocco
Brahim Damnati
Mon 22:36  Table 6
109   
Netherlands
Callum Austin
United Kingdom
James Myers
Mon 22:36  Table 7
110   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Rogier in 'T hout
Mon 22:36  Table 4
111   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Gabriel Khamis
Mon 22:54  Table 3
112   
Netherlands
Roger Hendriks
Netherlands
Bas Claxon
 

Quarter final

Race to 3
113   
Netherlands
Yussuf Cenik
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 23:01  Table 7
114   
Netherlands
Marthe Meijer
South Africa
Marius Weyers
Mon 23:02  Table 1
115   
Netherlands
Callum Austin
England
Casper Caldecourt
Mon 23:09  Table 6
116   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Bas Claxon
Mon 23:40  Table 3

Semi final

Race to 3
117   
Netherlands
Arthur Sieger
South Africa
Marius Weyers
Mon 23:27  Table 1
118   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Bas Claxon
Tue 00:08  Table 1

Final

Race to 3
119   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Bas Claxon
Tue 00:39  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment