Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 27, 2020

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Marius Weyers
6 (6/0) 21 (18/3)
86%
2 Earl M
6 (5/1) 24 (15/9)
63%
3 Ray L
5 (4/1) 20 (11/9)
55%
3 Noah Meijer
5 (4/1) 19 (13/6)
68%
5 Jeroen van Dokkum
6 (4/2) 20 (11/9)
55%
5 Arthur Sieger
Plan B
5 (3/2) 17 (10/7)
59%
5 Mehmet KARADAYI
5 (3/2) 17 (9/8)
53%
5 colm O'Malley
6 (4/2) 20 (11/9)
55%
9 Hanne van de Hoek
5 (3/2) 15 (8/7)
53%
Show more
9 Niels Vriesema
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
9 Casper Caldecourt
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
9 yusuf cenik
5 (3/2) 13 (7/6)
54%
13 Bas Claxon
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
13 Rein Scheidegger
4 (2/2) 12 (5/7)
42%
13 Callum Austin
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
13 Yund Cuha
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
17 Alex Jansen
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
17 Annet
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Monique Post
Plan B
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
17 Blaise Rojosojos
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
17 Levent Kucuk
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Sergio Mariscal
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
17 Jelle Hoogland
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
17 piergiorgio
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
25 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 patrick poker
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
25 Lucio G
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 richard van schooneveld
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
25 Mads Voorhoeve
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Jimmy Mooiboy
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 asjefaaq
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Anderson Silva
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
Starts Jan 27, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Netherlands
Monique Post
Turkey
Levent Kucuk
Mon 19:51  Table 1
2   
Netherlands
Noah Meijer
Italy
Lucio G
Mon 19:35  Table 2
3   
Turkey
Mehmet KARADAYI
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Mon 19:35  Table 3
4   
Netherlands
colm O'Malley
Netherlands
Jelle Hoogland
Mon 19:35  Table 5
5   
Netherlands
piergiorgio
Netherlands
Alex Jansen
Mon 19:35  Table 6
6   
Netherlands
patrick poker
England
Casper Caldecourt
Mon 19:35  Table 7
7   
Netherlands
Earl M
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 19:36  Table 12
8   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
yusuf cenik
Mon 19:40  Table 1
9   
United States
Sergio Mariscal
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 19:50  Table 3
10   
Netherlands
Anderson Silva
Netherlands
Ray L
Mon 19:51  Table 12
11   
Netherlands
asjefaaq
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 19:54  Table 2
12   
Netherlands
Niels Vriesema
Turkey
Yund Cuha
Mon 19:54  Table 6
13   
Netherlands
Annet
South Africa
Marius Weyers
Mon 19:54  Table 5
14   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 19:56  Table 12
15   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 20:06  Table 1
16   
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 20:04  Table 7

Winner round 1

Race to 3
17   
Turkey
Levent Kucuk
Netherlands
Noah Meijer
Mon 20:26  Table 5
18   
Turkey
Mehmet KARADAYI
Netherlands
colm O'Malley
Mon 20:29  Table 2
19   
Netherlands
Alex Jansen
England
Casper Caldecourt
Mon 20:39  Table 1
20   
Netherlands
Earl M
Netherlands
yusuf cenik
Mon 20:45  Table 6
21   
United States
Sergio Mariscal
Netherlands
Ray L
Mon 20:24  Table 3
22   
Netherlands
Rein Scheidegger
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 20:48  Table 5
23   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Callum Austin
Mon 21:03  Table 1
24   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 21:04  Table 5

Loser round 1

Race to 2
25   
Netherlands
Monique Post
Italy
Lucio G
Mon 20:15  Table 12
26   
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Netherlands
Jelle Hoogland
Mon 20:15  Table 5
27   
Netherlands
piergiorgio
Netherlands
patrick poker
Mon 20:15  Table 3
28   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 20:15  Table 2
29   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Anderson Silva
Mon 20:19 
30   
Netherlands
asjefaaq
Turkey
Yund Cuha
Mon 20:24  Table 6
31   
Netherlands
Annet
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 20:19  Table 1
32   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Mon 20:28  Table 7

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 21:37  Table 5
34   
Netherlands
Jelle Hoogland
Netherlands
Callum Austin
Mon 21:25  Table 1
35   
Netherlands
piergiorgio
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 21:04  Table 7
36   
Netherlands
Hanne van de Hoek
United States
Sergio Mariscal
Mon 21:31  Table 2
37   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
yusuf cenik
Mon 21:19  Table 7
38   
Turkey
Yund Cuha
Netherlands
Alex Jansen
Mon 21:09  Table 6
39   
Netherlands
Annet
Netherlands
colm O'Malley
Mon 20:44  Table 2
40   
Netherlands
Bas Claxon
Turkey
Levent Kucuk
Mon 21:15  Table 2

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Noah Meijer
Turkey
Mehmet KARADAYI
Mon 21:36  Table 3
42   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Earl M
Mon 21:15  Table 3
43   
Netherlands
Ray L
R1
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:39  Table 1
44   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 21:40  Table 6

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Netherlands
Callum Austin
Mon 21:59  Table 5
46   
Netherlands
Rein Scheidegger
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 21:57  Table 2
47   
Netherlands
yusuf cenik
Turkey
Yund Cuha
Mon 21:40  Table 7
48   
Netherlands
colm O'Malley
Netherlands
Bas Claxon
Mon 21:51  Table 3

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
England
Casper Caldecourt
Mon 22:30  Table 1
50   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Turkey
Mehmet KARADAYI
Mon 22:10  Table 2
51   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 21:58  Table 7
52   
Netherlands
colm O'Malley
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 22:08  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Noah Meijer
Turkey
Mehmet KARADAYI
Mon 22:56  Table 2
54   
Netherlands
Earl M
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 22:56  Table 3
55   
Netherlands
Ray L
Netherlands
colm O'Malley
Mon 22:56  Table 6
56   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 23:02  Table 1

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
Noah Meijer
Netherlands
Earl M
Mon 23:27  Table 2
58   
Netherlands
Ray L
South Africa
Marius Weyers
R1
Mon 23:41  Table 1

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Earl M
South Africa
Marius Weyers
Mon 23:59  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment