Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 10, 2020

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 piergiorgio
8 (7/1) 25 (18/7)
72%
2 yusuf cenik
8 (6/2) 23 (16/7)
70%
3 Marius Weyers
5 (4/1) 15 (10/5)
67%
3 Magno Sousa
5 (4/1) 15 (10/5)
67%
5 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
6 (4/2) 16 (9/7)
56%
5 Mac Munro
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
5 Callum Austin
4 (3/1) 10 (6/4)
60%
5 James Fountain
5 (3/2) 12 (6/6)
50%
9 Hanne van de Hoek
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
Show more
9 Niels Vriesema
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
9 richard van schooneveld
5 (3/2) 13 (8/5)
62%
9 Bastien
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
13 Casper Caldecourt
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
13 Annet
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
13 Noah Meijer
4 (2/2) 11 (6/5)
55%
13 Sean Reilly
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
17 Alex Jansen
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
17 Ray L
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Bas Claxon
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
17 Yvette Hoekstra
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
17 Riska de Wit
Plan B
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Jimmy Plan B
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
17 Rasmus Renvall
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
17 Catherine
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Arthur Sieger
Plan B
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Julian Van Velthoven
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Monique Post
Plan B
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Sergio Mariscal
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Chiara Steiner
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Jelle Hoogland
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Jessica L
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
Starts Feb 10, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (31 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Netherlands
Riska de Wit
Walk Over
 
2   
Scotland
Mac Munro
Canada
Catherine
Mon 19:30  Table 1
3   
Netherlands
Monique Post
England
James Fountain
Mon 19:31  Table 2
4   
Netherlands
Alex Jansen
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Mon 19:31  Table 6
5   
Netherlands
Arthur Sieger
South Africa
Marius Weyers
Mon 19:31  Table 6
6   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Noah Meijer
Mon 19:31  Table 4
7   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Chiara Steiner
Mon 19:41 
8   
Finland
Rasmus Renvall
Netherlands
Annet
Mon 19:31  Table 7
9   
Netherlands
Julian Van Velthoven
Netherlands
Callum Austin
Mon 19:45  Table 3
10   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Yvette Hoekstra
Mon 19:51  Table 1
11   
France
Bastien
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Mon 19:52  Table 2
12   
United States
Sergio Mariscal
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 19:53  Table 4
13   
Netherlands
piergiorgio
Portugal
Magno Sousa
Mon 19:54  Table 6
14   
Ireland
Jessica L
Netherlands
Bas Claxon
Mon 20:11 
15   
Netherlands
Jelle Hoogland
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 19:39 
16   
England
Casper Caldecourt
Ireland
Sean R
Mon 20:04  Table 7

Winner round 1

Race to 2
17   
Netherlands
Riska de Wit
Scotland
Mac Munro
Mon 20:07 
18   
England
James Fountain
Netherlands
Alex Jansen
Mon 20:17  Table 6
19   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Noah Meijer
Mon 20:28  Table 7
20   
Netherlands
Niels Vriesema
Finland
Rasmus Renvall
Mon 20:30  Table 2
21   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Yvette Hoekstra
Mon 20:44  Table 2
22   
France
Bastien
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 20:44  Table 1
23   
Portugal
Magno Sousa
Netherlands
Bas Claxon
Mon 21:05  Table 1
24   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Ireland
Sean R
Mon 20:42 

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Canada
Catherine
 
26   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Mon 20:01  Table 3
27   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Ray L
Mon 20:14  Table 1
28   
Netherlands
Chiara Steiner
Netherlands
Annet
Mon 20:08  Table 4
29   
Netherlands
Julian Van Velthoven
Netherlands
yusuf cenik
Mon 20:15  Table 2
30   
Netherlands
Jimmy Mooiboy
United States
Sergio Mariscal
Mon 20:22  Table 3
31   
Netherlands
piergiorgio
Ireland
Jessica L
Mon 20:50  Table 6
32   
Netherlands
Jelle Hoogland
England
Casper Caldecourt
  Table 6

Loser round 2

Race to 2
33   
Canada
Catherine
Ireland
Sean R
Mon 21:08  Table 2
34   
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Netherlands
Bas Claxon
Mon 21:21  Table 1
35   
Netherlands
Ray L
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 21:12  Table 3
36   
Netherlands
Annet
Netherlands
Yvette Hoekstra
Mon 21:12  Table 7
37   
Netherlands
yusuf cenik
Finland
Rasmus Renvall
Mon 20:46  Table 7
38   
Netherlands
Jimmy Mooiboy
Netherlands
Noah Meijer
Mon 20:54  Table 3
39   
Netherlands
piergiorgio
Netherlands
Alex Jansen
Mon 21:05  Table 7
40   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Riska de Wit
Mon 21:17  Table 6

Winners qualification

Race to 2
41   
Scotland
Mac Munro
England
James Fountain
Mon 21:20  Table 2
42   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:38  Table 1
43   
Netherlands
Callum Austin
France
Bastien
Mon 21:44  Table 3
44   
Portugal
Magno Sousa
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 21:50  Table 6

Loser round 3

Race to 2
45   
Ireland
Sean R
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Mon 21:36  Table 2
46   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Annet
Mon 21:30  Table 7
47   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Noah Meijer
Mon 21:28  Table 3
48   
Netherlands
piergiorgio
England
Casper Caldecourt
Mon 21:50  Table 7

Losers qualification

Race to 2
49   
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:53  Table 2
50   
Netherlands
richard van schooneveld
England
James Fountain
Mon 21:52  Table 1
51   
Netherlands
yusuf cenik
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 22:13  Table 7
52   
Netherlands
piergiorgio
France
Bastien
Mon 22:12  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
Scotland
Mac Munro
R1
Netherlands
piergiorgio
R2
Mon 22:43  Table 1
54   
South Africa
Marius Weyers
Netherlands
Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
Mon 22:43  Table 2
55   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
yusuf cenik
Mon 22:43  Table 6
56   
Portugal
Magno Sousa
England
James Fountain
Mon 22:43  Table 7

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
piergiorgio
R1
South Africa
Marius Weyers
Mon 23:09  Table 1
58   
Netherlands
yusuf cenik
Portugal
Magno Sousa
Mon 23:12  Table 7

Final

Race to 3
59   
Netherlands
piergiorgio
Netherlands
yusuf cenik
Mon 23:56  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment