Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 23, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 3EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mariusz Wysocki
6 (6/0) 26 (19/7)
73%
2 David Asghedom
6 (5/1) 28 (17/11)
61%
3 Hanne van de Hoek
7 (5/2) 23 (15/8)
65%
3 Callum Austin
5 (4/1) 23 (14/9)
61%
5 Blaine Bradley
6 (4/2) 20 (12/8)
60%
5 Arthur Sieger
Plan B
4 (3/1) 19 (10/9)
53%
5 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
6 (4/2) 21 (13/8)
62%
5 Blaise Rojosojos
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
9 Niels Vriesema
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
Show more
9 Perry Jansen
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
9 James Fountain
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
9 Wilma Molhoek
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
13 Bob Blom
4 (2/2) 11 (6/5)
55%
13 Mieke Meijer
Plan B
4 (2/2) 12 (7/5)
58%
13 Riska de Wit
Plan B
4 (2/2) 12 (5/7)
42%
13 elliot
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
17 Moon
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 John Brocklehurst
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Magno Sousa
3 (1/2) 11 (6/5)
55%
17 Lars Visser
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
17 Jimmy Plan B
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 leo
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
17 Sergio Mariscal
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Mads Voorhoeve
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
25 Janos rotterveel
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Annet
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Nander Stabel
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Rasmus Renvall
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 joshua
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
25 luka
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Tim de Jong
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Ray L
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
Starts Sep 23, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
joshua
England
James Fountain
Mon 19:55 
2   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Lars Visser
Mon 19:34  Table 3
3   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Bob Lomb
Mon 19:34  Table 4
4   
Netherlands
elliot
Tim de Jong
Mon 19:34  Table 5
5   
Netherlands
Jimmy Jahangir
Netherlands
Blaine Bradley
Mon 19:34  Table 6
6   
Netherlands
David Asghedom
Nander Stabel
Mon 19:34  Table 7
7   
Netherlands
Perry Jansen
Netherlands
Annet
Mon 19:34  Table 2
8   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
leo
Mon 19:53  Table 6
9   
Netherlands
Arthur Sieger
United Kingdom
John Brocklehurst
Mon 19:34  Table 1
10   
Netherlands
Mieke Meijer
Finland
Rasmus Renvall
Mon 20:17  Table 1
11   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 19:55  Table 7
12   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 19:56  Table 5
13   
United States
Sergio Mariscal
Netherlands
Moon
Mon 20:08  Table 4
14   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Ray L
Mon 20:09  Table 2
15   
Netherlands
Wilma Molhoek
Netherlands
Mariusz Wysocki
Mon 20:18  Table 3
16   
Portugal
Magno Sousa
Netherlands
luka
Mon 20:23  Table 7

Winner round 1

Race to 3
17   
England
James Fountain
Netherlands
Lars Visser
Mon 20:39  Table 2
18   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
elliot
Mon 20:48  Table 7
19   
Netherlands
Blaine Bradley
Netherlands
David Asghedom
Mon 20:29  Table 12
20   
Netherlands
Perry Jansen
Netherlands
Riska de Wit
Mon 21:21  Table 7
21   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Mieke Meijer
Mon 20:45  Table 1
22   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 21:03  Table 4
23   
Netherlands
Moon
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:27  Table 1
24   
Netherlands
Mariusz Wysocki
Portugal
Magno Sousa
Mon 21:36  Table 4

Loser round 1

Race to 2
25   
Netherlands
joshua
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 21:33  Table 3
26   
Netherlands
Bob Lomb
Tim de Jong
Mon 20:40  Table 4
27   
Netherlands
Jimmy Jahangir
Nander Stabel
Mon 21:34  Table 3
28   
Netherlands
Annet
Netherlands
leo
Mon 21:34  Table 2
29   
United Kingdom
John Brocklehurst
Finland
Rasmus Renvall
Mon 21:17  Table 6
30   
Netherlands
Mads Voorhoeve
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 21:50  Table 6
31   
United States
Sergio Mariscal
Netherlands
Ray L
Mon 21:51  Table 1
32   
Netherlands
Wilma Molhoek
Netherlands
luka
Mon 20:49  Table 3

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Portugal
Magno Sousa
Mon 22:18  Table 7
34   
Netherlands
Bob Lomb
Netherlands
Moon
Mon 21:58  Table 7
35   
Netherlands
Jimmy Jahangir
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 22:09  Table 3
36   
Netherlands
leo
Netherlands
Mieke Meijer
Mon 22:12  Table 1
37   
United Kingdom
John Brocklehurst
Netherlands
Riska de Wit
Mon 22:10  Table 2
38   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Blaine Bradley
Mon 22:17  Table 4
39   
United States
Sergio Mariscal
Netherlands
elliot
Mon 22:14  Table 6
40   
Netherlands
Wilma Molhoek
Netherlands
Lars Visser
Mon 21:59  Table 12

Winners qualification

Race to 3
41   
England
James Fountain
Netherlands
Callum Austin
Mon 22:30  Table 6
42   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Perry Jansen
  Table 4
43   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 22:36  Table 1
44   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Mariusz Wysocki
Mon 22:41  Table 2

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Bob Lomb
Mon 22:44  Table 7
46   
Netherlands
Bart van der Maarel
Netherlands
Mieke Meijer
Mon 22:57  Table 6
47   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Blaine Bradley
Mon 22:38  Table 3
48   
Netherlands
elliot
Netherlands
Wilma Molhoek
Mon 22:33  Table 2

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Perry Jansen
Mon 22:56  Table 3
50   
Netherlands
Bart van der Maarel
England
James Fountain
Mon 23:25  Table 3
51   
Netherlands
Blaine Bradley
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 23:08  Table 2
52   
Netherlands
Wilma Molhoek
Netherlands
Blaise Rojosojos
 

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Blaine Bradley
Mon 23:30  Table 2
54   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Bart van der Maarel
Mon 23:30  Table 6
55   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Hanne van de Hoek
Mon 23:30  Table 1
56   
Netherlands
Mariusz Wysocki
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 23:30  Table 3

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
David Asghedom
Tue 00:07  Table 6
58   
Netherlands
Hanne van de Hoek
Netherlands
Mariusz Wysocki
Tue 00:11  Table 1

Final

Race to 4
59   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Mariusz Wysocki
Tue 00:40  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants