Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 13, 2021

Oslo BK Amatør/advanced 2021

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Andris Viksninsh
4 (4/0) 29 (20/9)
69%
2 Tomas Gryczon
Oslo BK
4 (3/1) 32 (19/13)
59%
3 Marius Solvang
4 (3/1) 28 (17/11)
61%
3 Riaz Ali
Ask BC
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
5 Petter Olsen
Oslo BK
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
5 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
5 Per christian Slåtta
2 (1/1) 15 (7/8)
47%
5 Jone Berntsen Stava
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
9 Kent Hansen
Oslo BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
9 Håvard Dyvesveen
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
9 Mona Søvold Sunde
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
9 Ida Amundsen Holtet
Oslo BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
Entry deadline Dec 13, 2021, 5:52 PM (local time)
Starts Dec 13, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (12 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Oslo BK
Contact Ida Amundsen Holtet (ida.rbk@hotmail.com, 41210230)
More info
9 på spot, distanse 5, trefeilsregel, vinners brekk(spille om første brekk), amatørspillerne får 1 i handicap.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Petter Olsen
Mon 18:15 
2   
Norway
Kent Hansen
Norway
Ida Amundsen Holtet
Mon 18:15 
3   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Jone Berntsen Stava
Mon 18:15 
4   
Norway
Riaz Ali
Norway
Marius Solvang
Mon 18:15 

Winners qualification

Race to 5
5   
Andris Viksninsh
Norway
Mona Søvold Sunde
Mon 19:23 
6   
Norway
Ida Amundsen Holtet
Norway
Per christian Slåtta
Mon 19:22 
7   
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Jone Berntsen Stava
Mon 19:21 
8   
Norway
Marius Solvang
Norway
Håvard Dyvesveen
Mon 19:04 

Losers qualification

Race to 5
9   
Norway
Petter Olsen
Norway
Håvard Dyvesveen
Mon 19:39 
10   
Norway
Kent Hansen
Norway
Jone Berntsen Stava
Mon 20:15 
11   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Ida Amundsen Holtet
Mon 20:41 
12   
Norway
Riaz Ali
Norway
Mona Søvold Sunde
Mon 19:56 

Quarter final

Race to 5
13   
Andris Viksninsh
Norway
Petter Olsen
Mon 21:26 
14   
Norway
Per christian Slåtta
Norway
Riaz Ali
Mon 21:26 
15   
Norway
Tomas Gryczon
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Mon 21:26 
16   
Norway
Marius Solvang
Norway
Jone Berntsen Stava
Mon 21:26 

Semi final

Race to 5
17   
Andris Viksninsh
Norway
Riaz Ali
Mon 22:13 
18   
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Marius Solvang
Mon 22:27 

Final

Race to 5
19   
Andris Viksninsh
Norway
Tomas Gryczon
Mon 23:01 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants